Wielu przyszło obejrzeć Łukasza Piszczka i Wartę Gorzów. Ta przegrała z jego drużyną w meczu trzeciej ligi

Alan Rogalski
Warta Gorzów - LKS Goczałkowice-Zdrój
Warta Gorzów - LKS Goczałkowice-Zdrój Alan Rogalski
Ten, kto pojawił się w sobotę 5 września na stadionie OSiR-u przy ul. Olimpijskiej nie mógł żałować. Może nie tyle względu na Wartę Gorzów, która przegrała kolejny mecz w trzeciej lidze grupie trzeciej. Tym razem 0:2. Bardziej z pewnością z powodu lidera rozgrywek LKS-u Goczałkowice-Zdrój i jej gwiazdy Łukasza Piszczka, wychowanka tego klubu.

To właśnie były reprezentant Polski, mistrz Niemiec i finalista Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund sprawił, że na obiekcie Stilonu, gdzie grają warciarze od dwóch lat, przybyło 999 kibiców, a więc maksymalna liczba kibiców, która mogła zjawić się na imprezie nierasowej, bo taką było to spotkanie. Tym samym został pobity rekord frekwencji na pojedynkach bordowo-granatowych na czwartym szczeblu, bo do tej pory na dawną Myśliborską przychodziło pięć czy nawet dziesięć razy mniej widzów.

A ci, co było w ten weekend mieli co oglądać. Zobaczyli nie tylko Piszczka, ale również Łukasza Hanzela, Mariusza Magierę czy Piotra Ćwielonga, a więc byłych piłkarze z ekstraklasy, bo w drużynie z niewielkiej miejscowości na Śląsku występują również i tacy. Stąd też z takim zespołem zawodnicy trenera Pawła Posmyka nie mieli żadnych szans. Ba, przez pierwsze czterdzieści minut Warta wyszła kilka razy z piłką z własnej połowy…

Z drugiej strony, gorzowianie bardzo dobrze bronili się, a jak już goczałkowiczanie dochodzili do sytuacji, to skutecznie interweniował Kamil Lech. Zwłaszcza efektowną paradą popisał się po strzela z rzutu wolnego Macieja Kazimierowicza, gdy futbolówkę zmierzającą w górny róg bramki przeniósł nad poprzeczkę. To było w 28 min. Równie dobrze zachował jedenaście minut później, gdy odbił do boku uderzenie z ostrego kąta Hanzela.

Ale kto wie, jakby potoczyły się losy tej potyczki, gdyby nie bramkarz LKS-u Patryk Szczuka, który w 48 min wybronił pierwsze, groźne uderzenie gospodarzy, w wykonaniu Radosława Mikołajczaka. Jednak potem nadeszła 57 min i w polu karnym Dominik Siwiński miał faulować Ćwielonga. Poszkodowany sam był egzekutorem jedenastki i wyprowadził gości na prowadzenie. A Ślązacy wrócili do tego, co pokazywali przed przerwą. W 63 min padł drugi gol, a jego strzelcem po rzucie rożnym został Filip Matuszczyk, wprowadzony kilka minut wcześniej. Napastnik LKS-u trafił mocno i przy słupku.

Jeszcze kilka razy dobrze zaprezentował się Lech, broniąc choćby strzał Piszczka. „Setkę” do tego w końcówce zmarnował Mikołaj Midzio i fani eksgracza Borussii mogli ustawić się w kolejce po autografy oraz zdjęcia. Trwało to… 30 minut (z tej sesji przygotujemy osobny materiał). Były reprezentant Polski nie odmówił nikomu, chociaż na boku trzyosobowej defensywy, a więc inaczej niż w kadrze czy w Niemczech, rozegrał pełne 90 minut.

A Warta? Do dymisji podał się Posmyk, ale tuż po tym starciu jej prezes Zbigniew Pakuła mówił, że musi się nad tym zastanowić i porozmawiać ze szkoleniowcem. A ma o czym myśleć, bo we wtorek w Gubinie Warta po prostu nie może stracić punktów z Cariną, jeśli chce utrzymać się. Inaczej sympatycy gorzowian przeżyją następny zawód.

Warta Gorzów – LKS Goczałkowice-Zdrój 0:2 (0:0)

• Bramki: Ćwielong (57 – z karnego), Matuszczyk (63).
  • Warta: Lech – Wawrzyniak, Siwiński, Ogrodowski, Śledzicki – Nehrebecki (od 72 Szałas) – Mikołajczak (od 79 Nowak), Kasprzak (od 64 Rybicki), Nowakowski (od 64 Posmyk) – Marchel – Krauz (od 79 Midzio).
  • LKS: Szczuka – Piszczek, Zięba, Magiera (od 89 Jonda) – Dragon (od 79 Nowak), Hanzel, Kazimierowicz (od 89 Wróblewski), Mońka – Furczyk (od 60 Matuszczyk), Lipnik (od 60 Szendzielorz), Ćwielong.
  • Żółte kartki: Krauz, Posmyk, Siwiński, Marchel – Dragon, Ćwielong.
  • Sędzia główny: Pazdecki (Szczecin).