Zabójcza końcówka Dolcana

Marcin Makowski
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź Piotr Werewka
W meczu 11. kolejki Unibet I ligi Dolcan Ząbki pokonał na własnym stadionie Flotę Świnoujście 3:0. Wszystkie bramki padły w ciągu ostatnich 20 minut.

O pierwszej połowie tego spotkania można, w zasadzie, napisać tylko tyle, że się odbyła. Poza sytuacją z 7 minuty, kiedy to po strzale Macieja Tataja piłka trafiła w słupek, na boisku nie działo się nic ciekawego, a piłkarze obu drużyn ograniczali się jedynie do gry w defensywie.

Jakby tego było mało, również początek drugiej połowy nie przyniósł kibicom, zgromadzonym na stadionie w Ząbkach, wielu emocji. Obraz gry nie zmienił się, obie strony wyglądały tak, jakby remis w zupełności im wystarczał. Sytuacja zmieniła się dopiero w 70. minucie, kiedy to na strzał z narożnika pola karnego zdecydował Piotr Kosiorowski. Uderzenie pomocnika gospodarzy okazało się na tyle precyzyjne, że piłka przeleciała obok Sergiusza Prusaka i wpadła do bramki. Podbudowany wyjściem na prowadzenie Dolcan, nie zamierzał wcale bronić jedno bramkowej zaliczki. Gra nabrała tempa, gdyż obie drużyny dążyły do zmiany rezultatu. W 85. minucie udało się to piłkarzom z Ząbek. W polu karnym faulowany był Korkuć, a jedenastkę na bramkę zamienił Kosiorowski. ,,Kropkę nad i” ząbczanie postawili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Po strzale Dariusza Dadacza z ok. 10m, Sergiusz Prusak skapitulował po raz trzeci.

Dolcan Ząbki – Flota Świnoujście 3:0
Kosiorowski 70’, 85’, Dadacz 90’

Dolcan: Misztal, Dadacz, Stawicki, Pawłowicz, Hirsz, Kosiorowski, Tataj (89’ Warakomski), Lech, Stańczyk (25’ Stretowicz), Grajek, Ziajka (64’ Korkuć)

Flota: Prusak - Fechner, Jarun, Chrzanowski, Kubowicz, Andraszak (75’ Skwara), Niewiada, Chi-Fon, Staniszewski, Rusinek (75’ Polak), Krajanowski

Sędziował: Łukasz Bartosik (Kraków)
Żółte kartki: Stretowicz, Grajek (Dolcan)