Mecz Puszcza Niepołomice - Odra Opole TRANSMISJA TV ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

Jakub Podsiadło
Odra Opole może zostać liderem 2 ligi
Odra Opole może zostać liderem 2 ligi brak
Puszcza Niepołomice - Odra Opole ONLINE. W Niepołomicach nie ma miejsca na boiskową pychę nawet po wyeliminowaniu Lechii Gdańsk z Pucharu Polski. Jeszcze w zeszłej kolejce Puszcza wyszarpała zwycięstwo Polonii Bytom w samej końcówce meczu. Dzisiaj czeka ją kolejny mecz z wiceliderem tabeli. Kolejny, bo małopolski drugoligowiec najpierw uległ Rakowowi, a teraz jego miejsce w stawce zajął dzisiejszy rywal Puszczy – Odra Opole.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole ONLINE

W czwartek piłkarze i sztab szkoleniowy Puszczy spotkał się z zarządem klubu i burmistrzem Niepołomic Romanem Ptakiem. Sceneria tego wydarzenia była godna ostatnich wyczynów klubu w Pucharze Polski. Tomasz Tułacz i jego podopieczni zjedli obiad z włodarzem miasta na niepołomickim zamku. – Wszyscy pamiętamy, jakie problemy w lidze po meczach Pucharu Polski mieli piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński – przypomniał burmistrz na spotkaniu. Puszczy wcale nie trzeba szczególnie przed tym przestrzegać, mimo że drugoligowiec z Niepołomic ma szansę na powtórzenie sukcesów Błękitnych. Między pucharowymi potyczkami radzi sobie dobrze. Tak, jak w Bytomiu, gdzie Puszcza walczyła o zwycięstwo do ostatnich minut meczu i dopięła swego dzięki bramce Dominika Radziemskiego. To trafienie przesądziło zresztą o tym, że pracę stracił były już szkoleniowiec Polonii Ireneusz Kościelniak.

– Puszcza pokazała dzisiaj, że jest drużyną. Po błędzie Andrzeja Sobieszczyka jego koledzy z zespołu zdołali „wyciągnąć” wynik – tak na gorąco komentował tamten mecz trener Tułacz.

Puchar Polski Pucharem Polski, ale w lidze nie wszystko układa się po myśli walecznej drużyny z Niepołomic. Wystarczyło, że jeszcze przed meczem z Lechią na Kusocińskiego przyjechał ówczesny wicelider tabeli. Na tle Rakowa Niepołomice piłkarze Tomasza Tułacza wypadli rozczarowująco blado. Po co przypominać to spotkanie? W sobotę Puszczę znowu czeka mecz z wiceliderem. Tym razem to Odra Opole – drugi obok Rakowa niepokonany zespół na drugoligowym froncie. Ale w szeregach Puszczy są śmiałkowie, którzy wicelidera wcale się nie boją.

– Mecz z Lechią dużo nam dał. Skoro ją pokonaliśmy, nie mamy teraz kogo się bać. Wyniki Odry Opole są dużym zaskoczeniem – mówi obrońca Michał Czarny na łamach „Dziennika Polskiego”.

Chyba jednak jest czego się bać, zwłaszcza w pierwszym kwadransie meczu. Od początku sezonu Odra strzeliła swoim rywalom sześć bramek w tym przedziale czasowym. To całkiem inaczej niż Puszcza, która odwracała losy swoich dwóch ostatnich spotkań w końcówkach. Stracha może napędzić gospodarzom także najszczelniejsza obrona w lidze.
Odrę Opole można śmiało nazwać „kompanią braci” – beniaminek ma w swoim składzie aż czteroosobowe rodzeństwo z Oławy. Oprócz ligowych weteranów Janusza i Marka Gancarczyków kluczową postacią opolskiej drużyny jest najmłodszy Mateusz, strzelec trzech goli w obecnym sezonie. Niestety, z powodu rekonwalescencji po ciężkim urazie w Niepołomicach na pewno nie zagra Janusz Gancarczyk, a za kartki pauzuje czwarty z braci - Waldemar. W szeregach Odry zabraknie także Adriana Krysiana – pomocnik w trakcie treningu zderzył się z… Łukaszem Staroniem, byłym zawodnikiem Puszczy.

Nie zagrają:

Puszcza: ----
Odra: Adrian Krysian, Janusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk

Forma w ostatnich meczach:

• Puszcza – Polonia Bytom (2:1, W), Lechia Gdańsk (1:1, D) Raków Częstochowa (0:2, D), Kotwica Kołobrzeg (0:1, W), Olimpia Zambrów (1:1, D)
  • Odra – Radomiak Radom (0:0, D), Siarka Tarnobrzeg (1:1, W), ROW 1964 Rybnik (2:0, D), Legionovia Legionowo (3:1, W), Gryf Wejherowo (2:1, D)

Bezpośrednie spotkania: brak

Na kogo zwrócić uwagę: Dawid Wolny – napastnik Odry Opole zupełnie wbrew swojemu nazwisku upodobał sobie strzelanie goli w pierwszych minutach meczu. Bramkarz Polonii Warszawa skapitulował po jego strzale już w 1. minucie, zaledwie minutę dłużej bronił się golkiper Olimpii Elbląg. Być może trener Jan Furlepa oszczędzi obrońcom Puszczy kłopotu, jeśli wpuści Wolnego na boisko dopiero z ławki rezerwowych tak jak w ostatnim spotkaniu opolskiego zespołu.

Sędzia: Jacek Lis – dla doświadczonego sędziego z Katowic to już dziewiąty sezon na tym poziomie rozgrywkowym. W obecnym sezonie nie prowadził jeszcze ani jednego meczu z udziałem Puszczy Niepołomice albo Odry Opole, ale w listopadzie 2014 roku podyktował rzut karny przeciwko niepołomiczanom w spotkaniu przeciwko Wiśle Puławy.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie nigdzie transmitowany. W internecie znajdzie się za to jego skrót. Relacja tekstowa minuta po minucie w GOL24: