Aris Limassol rozgromił białoruskie BATE Borysów 6:2. Cypr bliżej trzeciej rundy el. LM, zagra z ... Rakowem Częstochowa?

Jakub Jabłoński
Aris Limassol
Mistrz Cypru, Aris Limassol w składzie z Polakami – napastnikiem Mariuszem Stępińskim i pomocnikiem Karolem Struskim pewnie pokonał białoruski BATE Borysów 6:2. Polak wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry i ustanowił wynik spotkania. Zwycięzca tego dwumeczu może zmierzyć się w następnej rundzie z mistrzem Polski – Rakowem Częstochowa, który w środę również pokonał w pierwszym meczu faworyzowany Karabach Agdam 3:2 i pojedzie do stolicy Azerbejdżanu z jednobramkową zaliczką.

Grali potencjalni rywale Rakowa Częstochowa w trzeciej rundzie el. Ligi Mistrzów

Aris w spotkaniu u siebie z białoruskim BATE Borysów objął prowadzenie już w 17. minucie za sprawą francuskiego napastnika Yannicka Gomisa, który pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Do przerwy mistrzowie Cypru wykorzystali jeszcze dwie okazję i prowadzili 3:0, po trafieniach Leo Bengtssona oraz samobójczym trafieniu Sidi Bane.

Druga połowa obfitowała w zdecydowanie więcej emocji, przede wszystim dzięki lepszej postawie ekipy przyjezdnych z Białorusi, którzy potrafili wbić Arisowi Limassol dwa gole. Pierwszy – tuż po przerwie w 48. minucie za sprawą białoruskiego pomocnika, Artema Koncewoja. Drugą w 66. minucie zdobył Rusłan Chadarkiewicz.

Jednak tylko na tyle było stać mistrzów Białorusi w tym spotkaniu, którzy pozwolili sobie wbić jeszcze trzy bramki. Trudne zadanie zapowiada się dla nich w rewanżu.

Gol Mariusza Stępińskiego w samej końcówce

Stępiński wszedł na początku drugiej połowy za strzelca drugiej bramki dla Arisu wspomnianego Bengtssona.

Swój występ okrasił asystą oraz... golem w doliczonym czasie gry z rzutu karnego, w którym zmylił bramkarza płaskim strzałem w lewą stronę bramki.

Cały mecz rozegrał w Arisie drugi Polak Karol Struski. 22-letni ofensywny pomocnik urodzony w Lublinie trafił do klubu z Limassol z Jagiellonii Białystok rok temu za 450 tysięcy euro i już po pierwszym sezonie, w którym rozegrał 29 meczów i strzelił 4 gole świętował mistrzostwo Cypru. Teraz zaliczył pierwszy (udany) mecz w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 1 sierpnia. Zwycięzca tej pary zagra w następnej, trzeciej rundzie z Rakowem Częstochowa albo Karabachem Agdam.