Asysta Błaszczykowskiego. Borussia na czele razem z Bayernem [ZDJĘCIA]

Jacek Czaplewski
Borussia Dortmund pokonała Hoffenheim 3:1. Asystę w potyczce z "„Wieśniakami"” zanotował Jakub Błaszczykowski. Wszyscy Polacy zagrali od pierwszej minuty, ale nie zachwycili tak jak tydzień temu.

Liga niemiecka - czytaj więcej o Bundeslidze w Ekstraklasa.net

Mecz mógł się znakomicie rozpocząć dla Roberta Lewandowskiego, któremu w przeciągu kilku minut partnerzy z zespołu stworzyli trzy świetnie okazje na zdobycie bramki. Szczególnie szkoda akcji z 6. minuty, gdy po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego na głowę „Lewego”, górą był Tom Starke, który wyciągnął się jak struna, by obronić uderzenie reprezentanta Polski. Mistrzowie Niemiec od początku dominowali i swoją przewagę udokumentowali w 17. minucie. W środku boiska piłkę przejął Sebastian Kehl, a Shinji Kagawa ze stoickim spokojem, płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki. Kwadrans później było już 2:0 za sprawą Kevina Grosskreutza. Udział przy tym trafieniu miał Błaszczykowski, który popisał się precyzyjnym podaniem z prawej strony boiska. To już piąta asysta kapitana biało-czerwonych w tym sezonie Bundesligi.

W 55. minucie dortmundczycy wbili trzeciego gola. Dwójkową akcję Kagawa –- Grosskreutz skutecznie zakończył Japończyk. Rozmiary nieuniknionej porażki szybko próbował zmniejszyć Ryan Babel, jednak holenderskiego napastnika powstrzymał bramkarz Borussii, Roman Weidenfeller. Co nie udało się Babelowi, udało się w 63. minucie Fabianowi Jonhsonowi. 24-latek dostał piłkę z lewego skrzydła i mocnym strzałem umieścił ją w siatce. Błąd w tej sytuacji popełnił Łukasz Piszczek, który pozwolił Edsonowi Braafheidowi na dośrodkowanie futbolówki w pole karne Borussii.

Na prowadzeniu w Bundeslidze pozostaje Bayern Monachium (40 pkt), który pokonał VfL Wolfsburg 2:0, po golach reprezentantów Niemiec Mario Gomeza i Holandii Arjena Robbena. Wyprzedza Borussię (także 40 pkt) tylko dzięki lepszemu stosunkowi bramek.

Borussia Dortmund – - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:0) - czytaj zapis naszej relacji live

Bramki: Shinji Kagawa 17’, 55’ Kevin Grosskreutz 32,’ – Fabian Johnson 63’

Żółte kartki: Bender – Beck, Weis, Braafheid, Babel

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Błaszczykowski (78 Perisic), Kehl, Bender, Kagawa, Grosskreutz (85 Gündogan), – Lewandowski (77 Barrios)

Hoffenheim: Starke – Beck, Williams, Vestergaard, Braafheid - Weis, Rudy (79 Musona), Salihovic, – Firmino, Babel, Johnson (77 Mlapa)

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

Kto powinien zagrać w pierwszym składzie reprezentacji na Euro 2012? Zabaw się w selekcjonera w serwisie CalaPolskaKibicuje.pl!