Bramki "Lewego" i Kuby, Borussia wygrała sparing z Kaiserslautern (WIDEO)

krk
Borussia Dortmund pokonała w meczu sparingowym FC Kaiserslautern 3:1. Po jednym golu dla drużyny Juergena Kloppa strzelili Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Reprezentanci Polski wzajemnie asystowali przy swoich trafieniach.

Sparingowe spotkanie rozgrywane na stadionie w Kaiserslautern zgromadziło niemal 34 tysiące widzów. Wynik pojedynku otworzył Marco Reus, który pewnie egzekwował rzut karny. Cztery minuty później gospodarze za sprawą trafienia Marcela Gausa wyrównali stan meczu.

Reprezentanci Polski gole dla BVB strzelili w końcówce spotkania. Najpierw w 77. minucie Robert Lewandowski wykorzystał podanie Jakuba Błaszczykowskiego, wyprowadzając dortmundczyków na prowadzenie. Cztery minuty później "Lewy" odwdzięczył się kapitanowi reprezentacji Polski i asystował przy jego bramce.

Łukasz Piszczek zagrał w pierwszej połowie sparingu, natomiast Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski pojawili się na placu gry po przerwie.

Bramka Roberta Lewandowskiego:

Bramka Jakuba Błaszczykowskiego:

FC Kaiserslautern - Borussia Dortmund 1:3 (1:1)

Bramki: Marcel Gaus 32 - Marco Reus 28 (k), Jakub Błaszczykowski 77, Robert Lewandowski 81.