Cracovia wygrywa w ostatniej minucie z przebudowanym Piastem

Bartłomiej Szura
Marcin Krzywicki rozstrzygnął losy sparingu
Marcin Krzywicki rozstrzygnął losy sparingu Jan Hubrich
Po słabym spotkaniu, grająca w Ekstraklasie Cracovia pokonała w sparingu pierwszoligowy Piast Gliwice 2:1. W obu zespołach zagrało kilku testowanych graczy. Z najlepszej strony pokazali się: wśród gospodarzy Wojciech Kędziora, a w drużynie Piasta Pavel Vrana.

Sparingi - śledź wyniki wszystkich meczów przygotowawczych

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły sennie. Ani Cracovia, ani Piast nie potrafiły skutecznie zaatakować i przebić się przez obronę rywali. Dużą aktywnością wśród piłkarzy Jurija Szatałowa wykazywał się m.in. testowany Wojciech Kędziora. W momencie gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym, Pavel Vrana wykorzystał błąd bramkarza Cracovii Szymona Gąsińskiego i głową trafił do siatki.

W drugiej części w zespole trenera Marcina Brosza doszło do dużej ilości zmian. Jednak przez pierwsze 20 minut zespół, który będzie w nowym sezonie gruntownie przebudowany, dobrze radził sobie z rywalem. W 70. minucie na boisku pojawił się piłkarz z Młodej Ekstraklasy, Dawid Rupa. Za chwilę pięknie przejął piłkę w środkowej strefie i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów uderzył lewą nogą trafiając w samo okienko bramki Piasta.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Marcin Krzywicki ograł obrońcę gości i skierował piłkę do siatki, zapewniając pierwsze sparingowe zwycięstwo Cracovii.

Cracovia 2:1 Piast Gliwice - czytaj zapis relacji live z meczu

0:1 - Vrana 40.
1:1 - Rupa 68.
2:1 - Krzywicki 90.

Cracovia: Gąsiński - Nykiel, Kosanović, Biernat (46. Trivunović), Suart (63. Puzigaća) - Ntibazonkiza (67. Rupa), Bartczak (65. Szeliga), Boljević (77. Żołądź), Dudzic - Kędziora (58. Krzywicki), Krieger.

Piast: Trela (46. Gostomski) - Bela, Urbański, Buryan, B. Sopel (76. Nalepa), Bzdęga (46. Maciejak), Pietroń (46. Łuszcz), Matras (75. Murawski), Vrana, Zganiacz (46. Pokotulik), Cickan (46. D. Sopel).

Źródło: własne / Cracovia