Polska kompromitacja w Kielcach

Kamil Szendera
Lechia Gdańsk 0:1 Wisła Kraków
Lechia Gdańsk 0:1 Wisła Kraków Piotr Jarmulowicz (Ekstraklasa.net)
Reprezentacja Polski U-21 przegrała w Kielcach ze swymi rówieśnikami z Holandii aż 0-4. Styl oraz wynik jest kompromitujący, jedyne co było dobre to kibice.

Niestety - w ostatnim czasie jest to najczęściej powtarzane słowo przez Polaków, dziś również trzeba je wypowiedzieć. A więc:

Niestety Polska młodzieżówka uległa Holandii aż 0-4 po meczu obfitującym w wiele emocji i kontrowersyjnych decyzji arbitrów. Jednak emocje mieli tylko kibice Holenderscy, kontrowersje - Polscy.

Już w 8 minucie "Biało - czerwoni" mieli szansę na objęcie prowadzenia w tym meczu. Po ładnej, solowej akcji Rybusa w polu karnym Holendrów źle zachował się Patryk Małecki i po jego błędzie niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy Holandii. Zaraz potem na bramkę Krula celnie strzelał Grosicki, jednak wspomniany golkiper pomarańczowych nie miał problemów z obroną uderzenia naszego lewoskrzydłowego.

W następnych minutach gry inicjatywę przejęli goście i tylko świetnym warunkom fizycznym oraz dobremu refleksowi Wojciecha Szczęsnego mogliśmy zawdzięczać wynik remisowy.To był tylko przejaw umiejętności naszych rywali, bo już w 20 minucie mieliśmy karnego po zagraniu ręką obrońcy Holendrów. Niestety na bramkę nie zamienił go Patryk Małecki i nadal na tablicy wyników widniał wynik bezbramkowy.

Do czterdziestej minuty przeważaliśmy na boisku i o tej części gry można coś pisać, potem było już fatalnie, katastrofalnie, lub jak kto woli tragicznie. Hat trick Wolfsfinkela i jedno trafienie Kuipera pokazało nam miejsce w szeregu, które jest odległe. Jak w przypadku reprezentacji dorosłej, tak i młodzieżowej.

POLSKA - HOLANDIA 0-4