GKS Katowice - Lokomotiw Stara Zagora: Katowiczanki trzecie w swojej grupie Ligi Mistrzyń ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarki GKS Katowice w meczu z Lokomotiwem Stara Zagora wspierali polscy kibice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarki GKS Katowice w meczu z Lokomotiwem Stara Zagora wspierali polscy kibice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
Piłkarki GKS Katowice zajęły trzecie miejsce w swojej grupie I rundy Ligi Mistrzyń. W spotkaniu o tą lokatę rozegranym 9 września pokonały na stadionie na Bukowej bułgarski Lokomotiw Stara Zagora po rzutach karnych 3:1, bo przez 120 minut gry żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Lokomotiw.

Piłkarki GKS Katowice trzecie w swojej grupie Ligi Mistrzyń

Zawodniczki GKS Katowice w meczu o 3. miejsce w turnieju grupy 5 I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń pokonały Lokomotiw Stara Zagora, ale dopiero w rzutach karnych. Przez 90 minut regulaminowego czasu gry i 30 minut dogrywki katowiczanki, mimo przewagi, nie potrafiły zdobyć bramki. Rywalizacja w tej grupie zakończyła się na Bukowej w sobotę 9 września.

Mistrzynie Polski i Bułgarii straciły szansę na awans do dalszych gier w Lidze Mistrzyń przegrywając w środę półfinałowe starcia. Zarówno katowiczanki jak i Bułgarski straciły w nich po pięć bramek nie strzelając ani jednej.

I połowa rozgrywanego w promieniach upalnego słońca spotkania nie dostarczyła kilkuset widzom zasiadającym na trybunach większych emocji. Obie drużyny nie wypracowały sobie w niej dobrych okazji strzeleckich.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - LOKOMOTIW STARA ZAGORA

Po przerwie śmielej zaatakowały zawodniczki GKS. Zaraz po zmianie stron znakomitą okazję miała Nikola Brzęczek, ale strzelając głową z 5 m minimalnie chybiła celu. Bułgarki też zagrały nieco odważniej i II połowa była ciekawsza.

Podopieczne trenerski Karoliny Koch miały przewagę, ale nie potrafiły udokumentować jej golem i po 90 minutach gry sędzina zarządziła dogrywkę. Pod koniec jej pierwszej części katowiczanki znów miały świetną okazję, lecz nie potrafiły z kilku metrów skierować piłki do siatki.

W 114 minucie gry GKS w końcu zdołał skierować piłkę do bramki, lecz Joanna Olszewska była na pozycji spalonej i gol nie został uznany, więc zwycięzcę meczu wyłoniły dopiero karne.

Bramkarka gospodyń Weronika Klimek obroniła dwie jedenastki a kolejna z Bułgarek trafiła w słupek. GKS wygrał więc konkurs karnych 3:1, bo w jego szeregach pomyliła się tylko Anita Turkiewicz.

Triumfatora turnieju w Katowicach wyłoni zaplanowany na sobotni wieczór mecz belgijskiego RSC Anderlecht Féminin z norweskim SK Brann Kvinner. Jego zwycięzca awansuje do II rundy eliminacji LM.

GKS Katowice - Lokomotiw Stara Zagora 0:0 karne 3:1