Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. Zwycięstwa KSZO 1929, Czarnych i Staru, remis Siarki. Zobacz wyniki, relacje i tabelę

Dorota Kułaga
Dorota Prokop
W dniach 29-30. marca grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ograł Sokoła Sieniawa. Star Starachowice na wyjeździe pokonał Karpaty Krosno 2:0, Czarni Połaniec również na boisku rywala wywalczyli trzy punkty - wygrali z Wiślanami Jaśkowice 2:1, a Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Garbarnią Kraków 1:1.

Gra grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sokół Sieniawa 3:0 (1:0)
Bramki:
Dominik Pisarek 45 (k), 54, Łukasz Mazurek II 67.

Sobota:
Karpaty Krosno - Star Starachowice 0:2 (0:2)
Bramki:
Dawid Kośmider 32, Adrian Szynka 39 z rzutu karnego.
Star: Lipiec – Majdanewycz (78 Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański – Głaz (62 S. Duda), Kośmider, Szynka (72 Cukrowski), Kawecki (72 Ambrozik), Puton (62 Handzlik) – Stanisławski.
Karpaty: Perchel – Oberman, Prytykowski, K. Duda – Stasik, Filipchuk (75 Stasz), Maschenko (71 Frołow), Radulj, Wajs – Djoulou (46 Nasalski, 55 Geci), Sula (46 Wlaźlik).
Żółte kartki: Duda (Star), Prytykowski, Djoulou (Karpaty).
Sędziował: Szczołko (Lublin).
Widzów 1500.

Wiślanie Jaśkowice - Czarni Połaniec 1:2 (1:1)
Bramki:
Dominik Cholewa 40 - Damian Bawor 44 z rzutu karnego, Patryk Kołodziej 76 (samobójcza).
Czarni: Wieczerzak – Smoleń, Bawor, Banik, Maj – Banik, Chmielowiec, Kierys (65 Mucha), Guca, Kardyś (85 Łebek) – Gembalski (65 Palonek).
Wiślanie: Ropek – Bociek, Kołodziej, Morawski - Stachera (46 Wiśniewski), Dynarek, Rakowski (46 Ożog), Krasuski (80 Strózik), Marszalik (68 Jaklik) - Cholewa (63 Radwanek), Sewryn. Dynarek, Kołodziej, Krasuski (80 Strózik).
Sędziował: S. Smaczny (Bytom).
Żółte kartki: Marszalik - Kierys, Guca, Smoleń, Chmielowiec, Majka.

W 40 minucie Morawski zagrał do Dominika Cholewy na 18 metr, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Czarni wyrównali w 44 minucie po strzale z rzutu wolnego – mocno uderzył Damian Bawor, piłka skozłowała i po rękach Ropka wpadła do siatki.

W 78 minucie po centrze z prawej strony Patryk Kołodziej tak nieszczęśliwie interweniował, że uprzedził rywala i skierował piłkę do własnej bramki. W końcówce gospodarze atakowali, chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale celu nie osiągnęli. Zespół z Połańca mądrze się bronił i wywalczył cenne trzy punkty.

Orlęta Radzyń Podlaski - Unia Tarnów 1:0 (0:0)