Mariusz Klimaszewski
Olimpia Zambrów zajmuje 9. miejsce w III lidze
Olimpia Zambrów zajmuje 9. miejsce w III lidze Ewa Bujko-Zielińska
Olimpia Zambrów zrobiła sobie ostre strzelanie na stadionie w Białobrzegach pokonując miejscową Pilice aż 5:0. W Łomży ŁKS zanotował remis 1:1 z Legionovią Legionowo. I jedynie Jagiellonia II Białystok nie miała humorów przegrywając z liderem III ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki aż 0:4.

Olimpia Zambrów rozbiła Pilicę Białobrzegi aż 5:0. Gospodarze mocno nastawili się na spotkanie z podopiecznymi trenera Mykoły Dremluka, ale już w 12 minucie po karnym Jakuba Jakimiuka przegrywali 0:1. W drugiej połowie wynik podwyższył Andriej Triuchan w 62 minucie. Pilica miała swoje szanse, raz poprzeczka uratowała Olimpię od utraty bramki. Jednak w popisowej końcówce zambrowianie strzelili jeszcze trzy gole, dwa autorstwa Denisa Gojki i Krzysztofa Kozaczuka wygrywając aż 5:0.

Na stadionie w Łomży padł remis 1:1. Gospodarze prowadzili po golu w 33 minucie Huberta Antkowiaka, ale jeszcze do przerwy goście wyrównali po uderzeniu Konrada Zakliki w 40 minucie. ŁKS zachował jedno miejsce nad kresą, ale ma tylko przewagę jednego punktu nad Concordią Elbląg.

Tylko Jagiellonia II Białystok pozostała w tej kolejce bez punktu przegrywając 0:4 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W dodatku już od 28 minuty musiała sobie radzić w dziesiątkę, po tym jak za drugą żółta kartkę czerwoni kartonik ujrzał Wasilewski.

- Wynik świadczy o wszystkim. Dzisiaj byliśmy tłem dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Rozpędzony lider nie pozwolił nam na zbyt wiele. Czerwona kartka, którą dostaliśmy w 28. minucie, zupełnie pokrzyżowała nam plany oraz utrudniła patrzenie w kierunku korzystnego wyniku. Gra w dziesiątkę przez 60 minut w meczu z liderem nie jest prosta. Chylę czoła przed zawodnikami, że pracowali do ostatniego tchu. Niemniej liczba popełnionych błędów indywidualnych oraz naiwność w grze jedynie napędzała rywali. Nie dość, że byliśmy w dziesięciu to zanotowaliśmy stanowczo za dużo strat, czy to w pierwszej, drugie strefie czy nawet w strefie finalizacji. Sami sobie nie pomogliśmy, stąd taki rezultat końcowy. Jeśli w mojej ocenie bramkarz, przy czterech straconych golach, był dzisiaj naszym najlepszym zawodnikiem na boisku to świadczy o naszej słabości - powiedział jagiellonii.pl trener Tomasz Kulhawik.

ŁKS Łomża - Legionovia Legionowo 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Hubert Antkowiak 33, 1:1 Konrad Zaklika 40.
ŁKS: A. Olszewski - Żebrowski (82. Michasiewicz), Weremko, Wenger, Skowronek, B. Olszewski, Winsztal (70. Bernatowicz), Kuźma (82. Protaziuk), Kermański, Felipe (65. Bielka), Antkowiak

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 4:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Kamil Odolak 31, 2:0 Damian Jaroń 45 z karnego, 3:0 Kacper Sommerfeld 58, 4:0 Jakub Lis 85.
Jagiellonia II: Piekutowski - Olszewski, Czerech, Ozga, Pankiewicz (80. Samborski), Polkowski, Hirosawa (46. Orpik), Wojdakowski (57. Matus), Wasilewski, Łaski (90. Burkowski), Twarowski (46. Vinicius).
Czerwona kartka: Wasilewski (28. Jagiellonia II, za dwie żółte).

Pilica Białobrzegi - Olimpia Zambrów 0:5 (0:1).
Bramki: 0:1 Jakub Jakimiuk 12 z karnego, 0:2 Andriej Triuchan 62, 0:3 Denis Gojko 85, 0:4 Krzysztof Kozaczuk 86, 0:5 Denis Gojko 90.
Olimpia: Przybylak - Ciborowski, Wybraniec, Radecki, Gościniarek, Romanowicz (63. Wojciechowski), Korczak, Bayer (89. Szatała), Jarzębski (63. Gojko), Jakimiuk (84. Kozaczuk), Triuchan (63. Drapsa).

Pozostałe wyniki 24. kolejki
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Warta Sieradz 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Mateusz Lis 32 z karnego.

Unia Skierniewice - GKS Bełchatów 3:2 (2:1).
Bramki: 0:1 Hubert Karpiński 20, 1:1 Kamil Sabiłło 28, 2:1 Mateusz Cegiełka 45, 2:2 Mateusz Szymorek 55, 3:2 Mateusz Szmyd 65.

Mławianka Mława - Pelikan Łowicz 0:0.

Concordia Elbląg - Broń Radom 5:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Kacper Sionkowski 16, 2:0 Łukasz Makarski 53, 3:0 Kacper Noworyta 64, 4:0 Kacper Noworyta 84, 5:0 Kacper Sionkowski 85.

Victoria Sulejówek - GKS Wikielec (w niedzielę, godz. 16)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa (w niedzielę, godz. 15:00)