Inter Mediolan tylko zremisował u siebie. Jednak za tydzień może zdobyć mistrzostwo Włoch

Bartosz Głąb
32. kolejka Serie A. Inter Mediolan - Cagliari Calcio
32. kolejka Serie A. Inter Mediolan - Cagliari Calcio Matteo Bazzi / PAP
Na zakończenie niedzielnego grania w Serie A Inter Mediolan tylko zremisował u siebie z Cagliari Calcio 2:2. Ambitna postawa gości spowodowała, że dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, a decydująca o wyniku bramka padła w 83. minucie. W końcówce spotkania na placu gry pojawił się Mateusz Wieteska. W inny niedzielnym meczu AC Milan zremisował na wyjeździe z Sassuolo Calcio 3:3.

Tylko remis Interu u siebie. Ambitne Cagliari wywalczyło punkt

Pierwszą bramkę na stadionie w Mediolanie kibice zobaczyli w 12. minucie. Alexis Sanchez otrzymał podanie w pole karne gości, wypatrzył Marcusa Thurama i wyłożył piłkę tak, że francuskiemu snajperowi pozostało wpakować piłkę z bliska do bramki przeciwników.

Kolejne minuty spotkania przebiegały dosyć sennie. Inter kontrolował sytuacje na boisku i niespecjalnie kwapił się do podwyższenia wyniku. To zemściło się w 65. minucie, kiedy niespodziewanie bramkę wyrównującą uderzeniem z dystansu zdobył Eldor Shomurodow.

Gospodarze podkręcili tempo i kilka minut później arbiter był zmuszony podyktować rzut karny dla mediolańczyków po tym, jak Yerry Mina zagrał ręką we własnej "szesnastce". Okazję bez większych problemów wykorzystał Hakan Calhanoglu i Nerazzurri znowu prowadzili.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Interu, w 83. minucie Nicolas Viola idealnie odnalazł się w polu polu karnym gospodarzy i sytuacyjnym uderzeniem dał remis Cagliari. Do końca wynik nie uległ już zmianie, więc drużyny musiały podzielić się punktami, co zdecydowanie bardziej satysfakcjonuje gości, którzy walczą o utrzymanie w lidze.

W 88. minucie na murawie pojawił się Mateusz Wieteska, który zmienił kontuzjowanego Pantelisa Hatzidiakosa. Dla reprezentanta Polski było to 15 spotkanie w rozgrywkach Serie A.

Mrożące krew w żyłach sceny w meczu Serie A

Alexis Sanchez (Inter Mediolan)
Alexis Sanchez (Inter Mediolan) Matteo Bazzi / PAP

Szalony mecz wicelidera. Sześć bramek w starciu Sassuolo - AC Milan

Spore emocje były również w wyjazdowym meczu Milanu przeciwko Sassuolo Calcio. Gospodarze niespodziewanie prowadzenie objęli już w 4. minucie po widowiskowej akcji i trafieniu Andrei Pinamontiego, a chwilę później przebojowy rajd skutecznie zakończył Armand Lauriente i było już 2:0.

W 20. minucie Rafael Leao wziął sprawy w swoje ręce, znakomicie minął przeciwnika i pokonał bramkarza Sassuolo. Jednak prowadzenie miejscowych utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron gospodarze ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a swoją drugą bramkę zdobył w meczu Armand Lauriente. Mediolańczycy podkręcili tempo i w 59. minucie gola kontaktowego strzelił Luka Jović. Wicelider tabeli dopadł walczącego o utrzymanie rywala w 84. minucie. W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najlepiej odnalazł się 23-letni Szwajcar Noah Okafor i ustalił wynik meczu na 3:3.

Po 32. kolejkach Serie A w tabeli przewodzi Inter Mediolan z przewagą aż 14 punktów nad swoim rywalem zza miedzy. Jeśli Narazzuri wygrają za tydzień w bezpośrednim starciu, będą mogli świętować mistrzostwo Włoch.

Bayer po raz pierwszy w historii mistrzem Niemiec! Szaleństwo w Leverkusen

Noah Okafor strzelcem gola dla Milanu na 3:3.
Noah Okafor strzelcem gola dla Milanu na 3:3. Serena Campanini / PAP
Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...