Jagiellonia Białystok wróciła na pierwsze miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Rozniosła Stal Mielec, Bartłomiej Wdowik znowu trafił z wolnego

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok nie dała najmniejszych szans Stali Mielec. Na własnym stadionie wygrała z nią 4:0 i tym samym wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Ostatniego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Bartłomiej Wdowik powołany w październiku do reprezentacji Polski. Przed przerwą boczny obrońca wykorzystał także jedenastkę.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 4:0

Stal w żaden sposób nie była wyzwaniem dla Jagiellonii. Choć tydzień temu potrafiła niespodziewanie zwyciężyć z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej (3:1), to w Białymstoku nie zrobiła praktycznie nic, by ugrać cokolwiek.

Jagiellonia dwa gole strzeliła przed przerwą i dwa kolejne w końcówce. Tak naprawdę jedyną złą wiadomością po meczu jest kontuzja Jarosława Kubickiego. Pomocnik ze smutku schował twarz w dłoniach.

Pierwszą bramkę dla Jagiellonii zdobył pozyskany z Widzewa Łódź Kristoffer Hansen. Trafił w 19 minucie. Wcześniej Stal jeszcze dała radę się obronić, gdy Krystian Getinger zaasekurował bramkarza na samej linii.

W miarę upływu czasu przewaga Jagiellonii tylko rosła. Po faulu Leandro na Dominiku Marczuku z jedenastego metra podwyższył Bartłomiej Wdowik. W końcówce to właśnie on po odwołaniu drugiego rzutu karnego trafił bezpośrednio z wolnego, ustalając wynik.

Mister Free Kick - Bartłomiej Wdowik

Trener Adrian Siemieniec szerokim uśmiechem skomentował natomiast gola Jesusa Imaza - na 3:0. Hiszpan zagrał bowiem pierwszy raz po kontuzji i od razu wpisał się na listę strzelców.

Teraz Jagiellonia czeka na odpowiedź Śląska Wrocław, z którym ostatnio zamienia się miejscami. Jeśli ten wygra z ŁKS Łódź, białostoczanie spadną na drugie miejsce. Ich przewaga wynosi bowiem dwa punkty.

Jagiellonia na własnym stadionie wygrała wszystkie siedem meczów z bilansem bramkowym 22-5!

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Stal Mielec (w skali 1-6):