Kiereś w debiucie na ławce GKS-u pokonał Górnika Zabrze

Piotr Szymański
Marzena Bugała / Polskapresse
W meczu sparingowym rozegranym w Bełchatowie, miejscowy GKS pokonał Górnika Zabrze 2:0. Spotkanie było debiutem na ławce trenerskiej gospodarzy dla Kamila Kieresia, który w tym tygodniu zastąpił Pawła Janasa.

Pierwszego gola dla bełchatowskiej drużyny zdobył Leszek Nowosielski, który był w piątek próbowany w roli środkowego pomocnika. 19-letni piłkarz latem trafił do Bełchatowa, bo z dobrej strony pokazał się w meczach sparingowych. Być może teraz dostanie szansę gry od początku w meczu ligowym, bo GKS ma duży problem z obsadą pozycji środkowego pomocnika. W piątek pokazał, że potrafi grać w piłkę. W przeciwieństwie do Obricia, który przyjechał na testy kompletnie nieprzygotowany.

Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył strzałem głową Maciej Szmatiuk. Bełchatowianie mieli też kolejne okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Dobre sytuacje bramkowe zmarnowali m.in. Nowosielski i Paweł Buzała, który wyleczył już kontuzję i zamierza powalczyć o miejsce w podstawowej jedenastce bełchatowskiej drużyny. Buzała zresztą wyróżniał się w piątek meczu, ale grał bardzo nieskutecznie. W Bełchatowie liczą, że gdy Buzała wreszcie wróci do formy, będzie dużym wzmocnieniem zespołu.

Kiereś, dla którego był to nieoficjalny debiut w roli, nie mógł skorzystać z kilku podstawowych piłkarzy. Urazy wyeliminowały z gry Damiana Zbozie-nia, Jacka Popka, Dawida Nowaka i Kamila Kosowskiego. Najbardziej poważna jest kontuzja Zbozienia, który zerwał więzadła w kolanie i być może nawet nie zagra już w tym roku. Najmniej poważne są urazy Nowaka i Kosowskiego, bo obaj są tylko poobijani po ostatnim meczu ligowym, ale raczej na pewno zagrają za tydzień z Widzewem. Prawdopodobnie do ostatniej chwili nie będzie wiadomo, czy Kiereś będzie mógł skorzystać z Popka.

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 2:0

Bramki:
1:0 - Leszek Nowosielski 33'
2:0 - Maciej Szmatiuk 43'

GKS Bełchatów: Łukasz Sapela (46 Łukasz Budziłek) - Filip Modelski (60 Grzegorz Fonfara), Maciej Szmatiuk (60 Piotr Witasik), Mate Lacić (60 Maciej Mysiak), Maciej Mysiak (46 Szymon Sawala) - Tomasz Wróbel (71 Filip Modelski), Grzegorz Fonfara (46 Zlatko Tanevski), Grzegorz Baran (46 Miroslav Božok), Leszek Nowosielski (46 Nemanja Obrić), Paweł Buzała (60 Leszek Nowosielski) - Marcin Żewłakow (46 Grzegorz Kuświk).

Górnik Zabrze: (I połowa) Boris Peškovič - Michał Pazdan, Adam Marciniak, Adam Danch, Kamil Szymura - Wojciech Król, Michał Płonka, Mateusz Mączyński, Piotr Gierczak, Michal Gašparík - Idan Shriki. (II połowa) Boris Peškovič - Michael Bemben, Adam Banaś, Michał Pazdan, Adam Marciniak (78 Kamil Szymura) - Préjuce Nakoulma, Mariusz Przybylski, Krzysztof Mączyński, Tomasz Zahorski, Marcin Wodecki - Daniel Gołębiewski.

Żółte kartki: Baran, Buzała (GKS).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Źródło: Dziennik Łódzki, GKS Bełchatów, Górnik Zabrze