Wisła wygrała sparing z Litexem. Dwa trafienia Genkowa

Jacek Czaplewski
W sparingowym spotkaniu rozegranym w holenderskim Doorwerth, Wisła Kraków pokonała mistrza ligi bułgarskiej, Litex Łowecz 2:1. Strzelecką formą błysnął Cwetan Genkow, autor obu bramek dla Wisły.

W zespole „Białej Gwiazdy” wystąpiło dwóch testowanych zawodników: środkowy obrońca, Marko Jovanović oraz defensywny pomocnik, Gervasio Nunez. Obaj nie podpisali jeszcze kontraktów z mistrzem Polski, ale najprawdopodobniej wszelkie formalności zostaną załatwione w najbliższy poniedziałek.

W 10. minucie błąd Marko Jovanovicia wykorzystał Płamen Nikolow, który w sytuacji sam na sam z Siergiejem Pareiko, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Aktywny po stronie Wisły był w pierwszych minutach Maor Melikson, jednak piłki po jego świetnych zagraniach marnowali między innymi Patryk Małecki i Ivica Iliew. W 31. minucie podopieczni Roberta Maaskanta wyrównali. Z kornera dośrodkował Małecki, a głową w same okienko trafił Cwetan Genkow. Dwie minuty później powinno być już 2:1 dla wiślaków. Małeckiego idealnie obsłużył Iliew, „Silny” minął bramkarza i... w decydującym momencie, futbolówkę zablokował jeden z defensorów Litexu.

W 47. minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Drugiego gola w meczu strzelił Genkow, precyzyjnie uderzając z 16 metra. Wynik był dzisiaj drugorzędną sprawą. Trener Maaskant postanowił przetestować ustawienie: 1-4-3-3 z dwoma defensywnymi pomocnikami: Radosławem Sobolewski i Cezarym Wilkiem. Nowe zestawienie prawdopodobnie będzie również sprawdzane przy okazji kolejnych spotkań towarzyskich. W środę, Wisła rozegra sparing z niemieckim Rot-Weiss Oberhausen.

Wisła Kraków 2:1 Litex Łowecz - czytaj zapis relacji na żywo z meczu!
Genkow 31’, 47’ – Nikolov 10’

Wisła Kraków: Pareiko - Lamey, Jaliens, Jovanović (60' Bunoza), Paljić - Sobolewski, Wilk (46' Nunez), Melikson (46' Kirm) - Małecki, Genkow (67' Boguski), Iliew (67' Garguła).

Litex Łowecz: Aleksandrov, Barthe, Berberovic, Nikolov, Jelenkovic, Milanov, Rumenov (55' Nene), Tsvetanov, Popov, Todorov, Dermanovic (55' Zdravchev).