Lech lepszy od byłego mistrza Rosji

Grzegorz Szkiłądź/Naszemiasto.pl
Vojo Ubiparip
Vojo Ubiparip Grzegorz Dembiński
Piłkarze Lecha Poznań rozegrali drugi sparing na obozie w Niemczech. Kolejorz pokonał Rubina Kazań 2:1.

Lech 2:1 Rubin - czytaj zapis relacji live

Podopieczni Jose Bakero objęli prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Fatalny błąd popełnił bramkarz Rubina Siergiej Ryżykow, który wybił piłkę wprost pod nogi Mateusza Możdżenia. Młody pomocnik Kolejorza nie zmarnował takiego prezentu i precyzyjnym uderzeniem z 16 metrów zdobył pierwszego gola.

Lech Poznań - wyniki, mecze, live - więcej o "Kolejorzu" na stronie klubowej

Mistrz Rosji z 2008 i 2009 roku wyrównał w 33. minucie Alan Kasajew dośrodkował piłkę z lewej strony, a celnym strzałem głową popisał się Aleksiej Miedwiediew.

W 59. min. ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejnego gola, ale Jasmina Buricia uratowała poprzeczka.

Prawdziwym dżokerem w końcówce spotkania okazał się Vojo Ubiparip. Serb zastąpił Artjomsa Rudnevsa i kilka minut później wpisał się na listę strzelców.

Znów źle zachował się Ryżykow, który zderzył się ze swoimi obrońcami. Piłkę przejął Wojciech Golla, zagrał do Bartosza Ślusarskiego,a ten do Ubiparipa. Serbski napastnik z bliska dopełnił formalności.

Kolejny mecz Lecha już w piątek o godz. 19. Rywalem III-ligowy niemiecki klub VfR Aalen.

Lech Poznań - Rubin Kazań 2:1
Bramki: Mateusz Możdżen (4), (33), Vojo Ubiparip (86).

Lech: Burić - Wojtkowiak (67. Starosta), Wołąkiewicz, Kamiński (46. Arboleda), Henriquez (68. Ratajczak) - Injac (46. Djurdjević) - Kiełb (46. Tonev), Murawski (78. Drygas), Możdżeń (67. Golla), Wilk (68. Ślusarski) - Rudnevs (78. Ubiparip).