Lech Poznań. "Kolejorz" przegrał pierwszy sparing w Turcji. Mecz w trudnych warunkach atmosferycznych przedwcześnie zakończył Artur Sobiech

Bartosz Głąb
Lech przegrał pierwszy mecz sparingowy w Turcji.
Lech przegrał pierwszy mecz sparingowy w Turcji. Screen YouTube Lech Poznań
Lech Poznań. W pierwszym meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Turcji drużyna "Kolejorza" przegrała z austriackim LASK Linz 0:3 Mecz miał zostać rozgrywany w systemie dwóch połów po 60 minut, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych został zakończony wcześniej. Pod koniec rywalizacji boisko po starciu z rywalem opuścił Artur Sobiech.

Lech Poznań. "Kolejorz" przegrał pierwszy sparing na zgrupowaniu w Turcji

Drużyna ze stolicy Wielkopolski jak większość ekstraklasowych drużyn na obóz przygotowawczych wybrała Turcję. Podczas zgrupowania zaplanowano trzy mecze kontrolne. Pierwszym z przeciwników był LASK Linz, czyli 3. drużyna austriackiej Bundesligi.

Lech rozpoczął sparing w podstawowym składzie w jakim zazwyczaj występował w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Jednak lepiej rywalizacje rozpoczęli przeciwnicy. Pierwsza bramka dla Austriaków padła w 17. minucie. Po prostopadłym podaniu do piłki dopadł 21-letni Moses Usor i z łatwością pokonał Bartosza Mrozka. Nigeryjczyk wyprzedził Joela Pereirę, który był wyraźnie wolniejszy od rywala.

W 44. minucie LASK podwyższył prowadzenie. Znowu prostopadłe spustoszyło obronę "Kolejorza". Moses Usor wyprzedził Joela Pereirę oraz Bartosza Salamona i precyzyjnym lobem zdobył bramkę na 2:0.

Lech Poznań. Sparing na wodzie zakończony wcześniej niż planowano

Arbiter zakończył pierwszą połowę po uzgodnionych wcześniej 60 minutach. Pod koniec pierwszej części rywalizacji zaczęło padał i z czasem opady stawały się coraz bardziej intensywnie. Od początku drugiej odsłony warunki były już bardzo złe. Woda stała na murawie i ciężko było zawodnikom prowadzić piłkę po ziemi.

Trzecia bramka dla Austriaków padła z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Piłka trafiła do Filipa Bednarka (który w przerwie zmienił Bartosza Mrozka), chciał zagrać do partnera, ale piłka stanęła w kałuży. Dopadł do niej Lenny Pintor i ustalił wynik na 3:0.

Ze względu na intensywne opady deszczu, oba zespoły zdecydowały, że mecz zakończy się wcześniej niż planowano. Warto też odnotować, że przedwcześnie boisko opuścił Artur Sobiech, który pod koniec spotkania starł się z przeciwnikiem. W drugiej połowie zagrał 17-letni Karol Lisman, który dostał szansę pojechania na obóz z pierwszym zespołem Lecha.

Lech Poznań - LASK Linz 0:3 (0:2)

Bramki: 17',44' Moses Usor, 77' Lenny Pintor.

Skład Lecha Poznań:
(I połowa): Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Bartosz Salamon, Antonio Milić (31'Miha Blažič), Elias Andersson (31' Barry Douglas) - Radosław Murawski, Afonso Sousa (31' Jesper Karlström) - Dino Hotić, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde - Mikael Ishak.

(II połowa): Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Miha Blažič, Antonio Milić, Michał Gurgul - Jesper Karlström, Nika Kvekveskiri - Karol Lisman, Afonso Sousa, Filip Szymczak - Artur Sobiech.

Przed nami interesujące okienko transferowe. Kto odejdzie w styczniu lub lutym z PKO Ekstraklasy i za jakie kwoty? Oto możliwe głośne ruchy opiewające nawet na kilka mln euro.