Wojciech Konończuk
Legia - Jagiellonia 1:1 w obiektywie Adama Jankowskiego
Legia - Jagiellonia 1:1 w obiektywie Adama Jankowskiego Adam Jankowski
W hicie 27. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe 1:1 z Legią Warszawa i utrzymała w tabeli siedmiopunktową przewagę nad stołecznym zespołem. Spotkanie na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w stolicy obserwowało 27 354 widzów, w tym niemal dwa tysiące sympatyków Dumy Podlasia.

Kibice zobaczyli ciekawy mecz, a w rolach głównych wystąpili Hiszpanie. W pierwszej połowie gola dla Legii strzelił były Jagiellończyk Marc Gual, a w 83. minucie bramkę na wagę remisu zdobył dla Żółto-Czerwonych Jesus Imaz, po podaniu Dominika Marczuka. Jaga pozostała liderem PKO Ekstraklasy.

Legia - Jagiellonia 1:1. Adrian Siemieniec: Zespół pokazał charakter

Białostoczanie zasłużyli na duże brawa, bo potrafili odrobić straty na niezwykle trudnym terenie i dać radość kibicom, którzy wierzyli swój zespół i nieśli go dopingiem.

- Przegrywaliśmy do przerwy 0:1, ale mimo tych okoliczności zespół wierzył do końca i w trudnym momencie pokazał charakter oraz znakomitą mentalność. Szczególne podziękowania dla kibiców, którzy wspierali nas przez całe spotkanie - powiedział na konferencji prasowej trener Jagiellonii Adrian Siemieniec.

W tym miesiącu rywalami Żółto-Czerwonych w PKO Ekstraklasie będą jeszcze:

• Cracovia Kraków (14 kwietnia, dom)
  • Zagłębie Lubin (20 kwietnia, wyjazd)
  • Pogoń Szczecin (26 kwietnia, dom).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z walki na boisku i dopingu na trybunach z meczu Legia - Jagiellonia, autorstwa Adama Jankowskiego.