Mecz Portugalia - Ghana - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

ZA
Portugalia wygrała z Ghaną 2:1 w trzeciej kolejce grupy G brazylijskiego mundialu. Oba zespoły odpadły z turnieju już po fazie grupowej.

PORTUGALIA-GHANA [2:1]

Bramki: 31' Boye (sam.), 80' Cristiano Ronaldo - 57' Gyaa.

PORTUGALIA-GHANA [RELACJA]

Od początku spotkania lepiej radzili sobie Portugalczycy, a szczególnie Cristiano Ronaldo, który robił wszystko, aby strzelić pierwszego gola na brazylijskim mundialu. Już w szóstej minucie Portugalczyk trafił w poprzeczkę. Potem w dwóch kolejnych akcjach Cristiano Ronaldo został zatrzymany przez bramkarza reprezentacji Ghany Fatau Daudę.

Po pół godzinie gry Ghańczycy sami pomogli Portugalczykom. Fatalnie po centrze z lewej strony skiksował John Boye, który wpakował piłkę do własnej bramki. Pod koniec pierwszej połowy Ghańczycy próbowali jeszcze wyrównać, ale nie potrafili poważnie zagrozić Beto.

Po przerwie odważniej grali reprezentanci Ghany, którzy w 57. minucie za sprawą Asamoaha Gyana wyrównali. Dziesięć minut przed końcem zespół z Afryki znowu popełnił błąd w obronie, który wykorzystał Cristiano Ronaldo.