Milan - Juventus 1:1. Hit w Serie A na remis

Damian Orłowicz
Podziałem punktów zakończył się mecz na szczycie włoskiej Serie A. Lider AC Milan zremisował w Mediolanie z Juventusem Turyn 1:1, tracąc gola w samej końcówce.

Na początku meczu poziom gry był wyrównany, obie drużyny atakowały, lecz nie przynosiło to żadnych skutków dla obu drużyn. Pierwsza groźna akcja była zarazem pierwszym golem w meczu. Pogubiła się defensywa Juventusu, Antonio Nocerino oddał wspaniały strzał z okolicy 30 metra i bramkarz Gianluigi Buffon nie miał szans na obronę tego strzału. Po tej bramce, kolejne akcje Milanu stały się groźniejsze, jak ta z 25. minuty. Powinno być już wtedy 2:0 dla gospodarzy, po dośrodkowaniu z najbliższej odległości bramkę strzelił Sulley Muntari, jednak sędzia uznał, że piłka nie minęła linii bramkowej. Był to duży błąd sędziego, ponieważ piłka ewidentnie przekroczyła linię bramkową, co pokazywały telewizyjne powtórki. Akcje Juventusu w pierwszej połowie były natomiast rozbijane przez obrońców Milanu.

Sytuacja nie uległa zmianie na początku drugiej połowy. Ataki Juventusu nadal nie przynosiły skutku, a pierwsza groźna akcja Starej Damy miała miejsce w 69. minucie. Fabio Quagliarella po dośrodkowaniu Andrei Pirlo z okolicy 5 metra strzelił w bramkarza. Po tej sytuacji został zmieniony przez Alessandro Matriego, i to on został bohaterem Juventusu. W 79. minucie Matri strzelił bramkę, jednak jeszcze nie została uznana przez sędziego Tagliavento, który dopatrzył się pozycji spalonej gracza z Turynu. Był to jednak kolejny błąd sędziego. W 84. minucie Alessandro Matri dopiął swego, gdy po dośrodkowaniu Simone Pepe, wyprzedził rywali i wyrównał stan rywalizacji na 1:1. Po golu nie doczekaliśmy się już na San Siro więcej sytuacji bramkowych i wynik się nie zmienił, lecz gra się zaostrzyła gdy w 88. minucie po bezsensownym faulu od tyłu z boiska został wyrzucony Arturo Vidala.

Po meczu doszło do szarpaniny pomiędzy m.in Ambrosinim i Chiellinim, jednakże piłkarze zostali rozdzieleni i rozeszli się do szatni.

Po 25 kolejce AC Milan ma wciąż tylko jeden punkt przewagi nad Juventusem Turyn i czeka nas ciekawa walka o tytuł mistrza Serie A. Juve cały czas pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze włoskiej.

W obecnym sezonie w bezpośrednich starciach górą jest "Stara Dama". W pierwszej rundzie Juventus wygrał u siebie 2:0, a dwa tygodnie temu w Mediolanie zwyciężył 2:1 w półfinale Pucharu Włoch (rewanż 21 marca).

AC Milan - Juventus Turyn 1:1 (1:0) - zobacz zapis naszej relacji live

Bramki: Antonio Nocerino 15 - Alessandro Matri 83

Sędzia: Paolo Tagliavento

Żółte kartki: Thiago Silva, Mexès, Muntari - Barzagli, Matri, Pepe

Czerwona kartka: Arturo Vidal (89)

Milan: Christian Abbiati, Ignazio Abate, Philippe Mexès, Thiago Silva, Luca Antonini, Antonio Nocerino, Mark van Bommel, Urby Emanuelson (72 Massimo Ambrosini), Sulley Muntari, Robinho, Alexandre Pato (46 Stephan El Shaarawy)

Juventus: Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner, Arturo Vidal, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Marcelo Estigarribia (46 Simone Pepe), Marco Borriello (54 Mirko Vučinić), Fabio Quagliarella (69 Alessandro Matri)