Napastnicy Arki w końcu skuteczni? Na razie tylko z piątoligowcem

Piotr Wiśniewski/Naszemiasto.pl
Bolączką Arki w poprzednim sezonie była słaba skuteczność graczy przedniej formacji. Jednak wczoraj Arka pokonała Brandenburger SC aż 5:0 i to napastnicy zdobyli wszystkie bramki dla żółto-niebieskich. Trzeba jednak pamiętać, że rywal na co dzień gra na piątym poziomie rozgrywek w Niemczech.

Trener Nemec zapewne pamięta niemiecki zespół z czasów swojej pracy w Świnoujściu. Flota zremisowała wówczas 1:1. Gdynianie jednak nie poszli w ślady swoich rywali w 1 lidze i pewnie ograli Niemców, choć powinni wygrać jeszcze wyżej.

Arka w starciu z dużo niżej notowanym przeciwnikiem stworzyła sobie wiele sytuacji strzeleckich. W marnowaniu ich przodował Mirko Ivanovski, który pojawił się na boisku od pierwszych minut. Sam Macedończyk mógł do przerwy zdobyć kilka bramek, tymczasem wykorzystał tylko dwie sytuacje. Najpierw skutecznie wykończył podanie od Wojciecha Wilczyńskiego, który zagrał mu piłkę na piąty metr. Na 2:0 Ivanovski podwyższył w 39. minucie, wykańczając prostopadle zagranie Marcina Budzińskiego. Wcześniej w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali znalazł się Bartłomiej Niedziela, ale przegrał ten pojedynek.

Po przerwie w Arce zaszły dwie zmiany. Napastnicy zastąpili napastników. Plac gry opuścili Ivanovski i Prochazka, a pojawili się: Ensar Arifović oraz Janusz Surdykowski. I to oni strzelali kolejne bramki w ostatnim kwadransie. Arifović w 75. minucie dobijał piłkę odbitą przez bramkarza zespołu z Niemiec. Dwukrotnie rywali dobił Surdykowski. Arka odnosi drugie zwycięstwo w przedsezonowych sparingach, a wynik ten może poprawić w piątek.

Jeszcze przed meczem okazało się, że kontrakt z Arką zawarł dziewiąty już nowy zawodnik. Przynajmniej przez rok w żółto-niebieskiej koszulce grać będzie palestyński obrońca - Omar Jarun. Jednocześnie po wstępnych ustaleniach z gdyńskim klubem jest testowany na zgrupowaniu we Wronkach, bramkarz Maciej Szlaga. W czwartek uda się na badania do Poznania, jeśli wyniki będą pozytywne to także i on podpisze roczną umowę z gdyńskim klubem.

Arka Gdynia - Branderburger SC Süd 05 5:0
Bramki: 1:0 Ivanovski (14), 2:0 Ivanovski (39), 3:0 Arifović (75), 4:0 Surdykowski (83), 5:0 Surdykowski (85).

Arka: Juszczyk - Wilczyński, Łągiewka, Jarun, Strzelecki - Bułka, Płotka, Budziński, Niedziela - Ivanovski (Arifović 65), Procházka (Surdykowski 65').