Nieoficjalny debiut Zielińskiego. Ruch uświetnił jubileusz 75-lecia klubu z Wolbromia

Marek Dobosz
Jacek Zieliński, nowy trener Ruchu Chorzów
Jacek Zieliński, nowy trener Ruchu Chorzów Polskapresse
Chorzowski Ruch przerwę na reprezentację wykorzystał na sparing z zespołem Przeboju Wolbrom, który aktualnie występuje w 3. lidze. Mecz ten był ważny o tyle, że na ławce trenerskiej po raz pierwszy zasiadł Jacek Zieliński.

Grający praktycznie w optymalnym składzie zespół wicemistrza Polski przeważał przez całe spotkanie i pewnie, bo z wynikiem 4:0 zakończyli sobotni mecz.

Bramki: Marek Zieńczuk 39 (k), Grzegorz Kuświk 50, 68, Andrzej Niedzielan 88

Skład Przeboju: Palczewski (46 Półtorak) - Morawski (69 Zgoda), Kiczyński (89 Gamrot), Wdowik, Jarosz (81 Wsół) - Pindiur (46 Takushima, 86 Knap), Duda, Mielec (63 Kok), Kiwacki (73 Wiśniewski), Majcherczyk (83 Rak) - Pazurkiewicz (61 Kowalczyk)

Skład Ruchu: (I połowa) Pesković - Kikut, Djokić, Sadlok, Lewczuk - Sultes, Malinowski, Straka, Zieńczuk - Jankowski, Niedzielan. (II połowa) Perdijić - Kikut, Szyndrowski, Stawarczyk, Lewczuk - Smektała, Djokić, Sadlok, Janoszka - Kuświk, Niedzielan

W 75. minucie Andrzej Niedzielan nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).