Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Pogonią: świetna druga połowa, odrodzili się jak Rocky Balboa

jac
Łukasz Budziłek dostał swoją szansę
Łukasz Budziłek dostał swoją szansę Wojciech Matusik/Polskapresse
Choć Lechia Gdańsk do przerwy przegrywała z Pogonią w Szczecinie 0:1, to ostatecznie wygrała i to 3:1, przerywając tym samym wyjazdową passę trzech meczów bez zwycięstwa. Zadecydowała druga połowa, w której brylowali piłkarze z drugiej linii. Oto jak oceniliśmy biało-zielonych za to spotkanie.

Łukasz Budziłek (5) – W końcu zadebiutował. Ale za bardzo nie miał okazji do tego, by sprzedać swojego umiejętności, wobec czego przyznajemy mu neutralną ocenę. Ciekawe, czy w następnej kolejce dostanie kolejną szansę.

Grzegorz Wojtkowiak (-) – Za długo nie pobiegał, bo w 25 minucie zgłosił kontuzję. W przerwie tłumaczył, że być może dałby radę grać do końca, ale co najwyżej na pół gwizdka, więc nie chciał osłabiać zespołu. Za takie podejście wypada go pochwalić.

Rafał Janicki (6) – Niezły występ. Trudno mieć do niego jakieś zastrzeżenia. Trzymał obronę w ryzach, nie zostawiał za dużo miejsca szarżującemu Łukaszowi Zwolińskiemu, fajnie uzupełniał bocznego obrońcę i defensywnych pomocników.

Gerson (6) – W obronie różnie mu szło: raz lepiej, raz gorzej, czyli bez fajerwerków. Wiele dał za to w ataku, o czym świadczy debiutancki gol, ale i ładny strzał głową przed zakończeniem pierwszej połowy.

Jakub Wawrzyniak (4) – Obniżył formę. Tydzień temu zawalił decydującego o porażce gola z Koroną Kielce. Dzisiaj niestety też się nie popisał, bo to właśnie jego konto obciąża trafienie Łukasza Zwolińskiego.

Mateusz Możdżeń (6) – Wyszedł na prawym skrzydle, ale wobec urazu Wojtkowiaka szybko został cofnięty na prawą obronę i w zasadzie za to musimy go rozliczyć. Poradził sobie bez zarzutu. Pogoń nie pohasała na stronie, za którą odpowiadał.

Ariel Borysiuk (6) – Od dłuższego czasu daje radę. Miejsca w środku chyba już nie odda do końca sezonu. Dzisiaj zanotował kilka ważnych przechwytów. Sporo się też nabiegał. Ma facet zdrowie, dobrze przepracował okres przygotowawczy.

Stojan Vranjes (8) – Najlepszy na boisku. To dzięki niemu padły dwie bramki dla Lechii: pierwszą wypracował, drugą, z rzutu karnego, strzelił sam. Nie ma w tej lidze drugiego takiego pewniaka na jedenastki. Bośniak wykorzystał wszystkie osiem prób! (liczymy ten sezon i poprzedni). Można by mu nawet przewiązać oczy szalikiem - i tak trafiłby do siatki.

Sebastian Mila (5) – Ambicji oczywiście nikt mu nie odbiera, bo w każdy mecz wkłada całe serce. Można natomiast spierać się co do jakości czysto sportowej. A w Szczecinie było z nią tak sobie. Dziesięć minut przed końcem trener Jerzy Brzęczek postanowił zdjąć Milę z boiska.

Bruno Nazario (7) – Rozkwita. Ma coraz większy wpływ na grę i wyniki zespołu. W pierwszej połowie był bliski strzelenia gola. W drugiej zaliczył asystę – już czwartą w tym roku.

Antonio Colak (7) – Doprowadził do wyrównania (dziewiąty gol w sezonie), dał się sfaulować w polu karnym, popracował nad kolejną bramką… Tak, z całą pewnością dostarczył parę solidnych argumentów, których oczekuje się od klasowego napastnika. Siódemka sprawiedliwie odzwierciedla pracę, jaką wykonał na boisku.