PSG zwycięskie we Lwowie! Francuzi z drugą wygraną, Szachtar znów przegrał [ZDJĘCIA]

Jakub Seweryn
Paris Saint Germain pokonało we Lwowie Szachtar Donieck 3:0 w meczu drugiej kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gole dla paryżan w pierwszej połowie strzelili obrońcy – Serge Aurier i David Luiz, a w samej końcówce samobójcze trafienie zanotował Darijo Srna.

Przed tym spotkaniem było jasne, że wyjazdowe zwycięstwo PSG oznaczałoby wielki krok drużyny Laurenta Blanca w kierunku wyjścia z grupy A, w której jeszcze są Real Madryt oraz szwedzkie Malmeo. Gospodarze z kolei musieli zdobyć jakieś punkty, szczególnie że w pierwszej kolejce ulegli wysoko na wyjeździe Realowi Madryt.

Pierwsza część tego spotkania to przewaga optyczna Szachtara i… zdecydowanie większa skuteczność PSG. Choć to Ukraińcy wydawali się mieć więcej z gry, paryżanie stwarzali zagrożenie pod ich bramką rzadko, ale skutecznie. To sprawiło, że już w siódmej minucie gry dośrodkowanie Maxwella zamienił głową na gola inny z bocznych obrońców Serge Aurier.

Dziesięć minut później idealnej sytuacji nie wykorzystał Zlatan Ibrahimović, ale dosłownie chwilę później mocno szczęśliwym strzałem udem wynik i tak podwyższył David Luiz. Co więcej, po upływie pół godziny gry mogło być już 0:3, ale w okazji sam na sam z bramkarzem spudłował Angel Di Maria. Dopiero tuż przed końcem pierwszej części gry gospodarze mieli świetną szansę na kontaktowego gola, ale Freda zatrzymał Trapp, a obrońcy PSG zablokowali cztery-pięć kolejnych strzałów piłkarzy Szachtara.

Po przerwie goście zaczęli od dwóch zmarnowanych okazji Di Marii oraz Ibrahimovicia, a potem przez pole karne paryżan przeszła prawdziwa nawałnica. Cóż z tego, skoro kolejnych idealnych sytuacji nie potrafił wykorzystać Alex Teixeira, który przegrał pojedynek z Trappem, z kilkunastu metrów trafił w poprzeczkę, a na koniec spudłował z trzech metrów. Ta nieskuteczność na gospodarzach się zemściła w 90. minucie. Sam na sam z bramkarzem wychodził Ibrahimović, a Szweda próbował jeszcze tak niefortunnie zablokować Dario Srna, że trafił do własnej siatki.

Paris Saint Germain ostatecznie pokonało Szachtara Donieck 3:0 i zrobiło duży krok w kierunku fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.