Puchar Polski. Oceny piłkarzy Arki za mecz z Drutex-Bytovią. Dominik Hofbauer bohaterem

Maciej Buss
Oceny piłkarzy Arki za mecz z Drutex-Bytovią. Hofbauer bohaterem
Oceny piłkarzy Arki za mecz z Drutex-Bytovią. Hofbauer bohaterem Przemyslaw Swiderski
Puchar Polski. Arka Gdynia awansowała do półfinału. W rewanżu pokonała u siebie pierwszoligową Drutex-Bytovię Bytów 1:0. Oto jak oceniliśmy jej zawodników za to spotkanie.

Noty wystawiliśmy w skali od 1 do 10.

Pāvels Šteinbors
– 6/10 Nie miał zbyt wiele do roboty. Niepotrzebna kartka za spowalnianie meczu. Nie popełnił też żadnego znaczącego błędu, ogółem dobry występ bramkarza Arki.

Tadeusz Socha – 5/10 Zanotował kilka strat i bardzo niecelnych dograń, lecz w drugiej połowie centry zaczęły wychodzić lewemu obrońcy, dzięki czemu arkowcy mieli szansę na zdobycie bramki.

Krzysztof Sobieraj - 6/10 Niezły występ doświadczonego stopera. Widać, że doświadczenie daje mu wiele. Potrafił się zachować w konkretnych sytuacjach. Kluczowym momentem było spowolnienie zagrania rywala, gdy znajdował się sam na dwóch graczy z Bytowa. Na minus można zapisać brak szybkości.

Michał Marcjanik- 6/10 Solidny występ młodego arkowca. Tworzył dobry duet z Sobierajem i wiedział jak należy się zachować. Kilka wygranych pojedynków główkowych w obronie, przy rzutach rożnych po drugiej stronie boiska też potrafił oddać dobry strzał. Tworzył zgrany duet na środku obrony z Sobierajem.

Adam Marciniak - 4/10 Nie można powiedzieć, że był to dobry występ Marciniaka. Gubił piłkę i robił wiele niepotrzebnych strat. W środku pola zabrakło mu dokładności, zaś jego dośrodkowania z reguły były za głębokie, łatwe dla bramkarza. Nie oznacza to też, że był to zły mecz tego piłkarza. Kilka razy pomógł w defensywie, a i kilka zagrań ofensywnych mogło się podobać.

Marcus da Silva - 6/10 Asystent przy bramce. Wiele dośrodkowań, lecz piłka nie kleiła się dziś Brazylijczykowi. Często za długo składał się przed oddaniem strzału, a jego dryblingi kończyły się na nogach rywala. Indywidualne zapędy ewidentnie dziś nie wychodziły pomocnikowi Arki. Przyzwyczaił nas do lepszej gry.

Antoni Łukasiewicz- 4/10- Średni był to mecz w wykonaniu Łukasiewicza. Pomocnik ten zanotował wiele start w środku i dał się ponieść emocjom w sytuacji po gwizdku arbitra. Zdjęty najszybciej z boiska.

Dominik Hofbauer – 7/10 Bohater meczu, a zarazem strzelec jedynej bramki. W mecz wszedł bardzo agresywnie, co pozwoliło na przyśpieszenie w niektórych fazach gry. Oddał także dobry strzał z rzutu wolnego, a co najważniejsze nie odstawiał nogi.

Miroslav Bożok – 6/10 Dobry występ tego piłkarza. Szczególnie w pierwszej połowie napędzał grę na prawym skrzydle. Dzięki jego szybkości i zaangażowaniu Arka stworzyła sobie kilka sytuacji zagrażających bramce Bieszczada. Widać chęć rekompensaty po brutalnym faulu sprzed kilku dni.

Rafał Siemaszko – 5/10 Siemaszko tak jak nas przyzwyczaił zagrał bardzo walecznie. Nie przeszkadzało mu to, że przegrywa niemal z każdym pod względem fizycznym. Udowodnił to wygrywając kilka razy powietrzną walkę z o głowę wyższym rywalem. Do około 60 minuty tworzył dobry duet z Abbottem, potem zabrakło sił.

Paweł Abbott - 5/10 Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu tego zawodnika, lecz wraz z upływem czasu jego siły ewidentnie opadały. Dobrze dogaduje się z Rafałem Siemaszko. Na plus zapisać mu można wiele dobrych zastawień przed rywalem i gry bez piłki (ciągle szukał pozycji). Przestrzelił w kluczowej sytuacji na początku meczu.