Skrót meczu Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 5:0. To była miazga. Gol za golem w piątkowym hicie PKO Ekstraklasy

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Pogoń Szczecin pięć goli, Ruch Chorzów ani jednego. Piątkowy mecz PKO Ekstraklasy okazał się wyjątkowo jednostronny. A gdyby padła jeszcze jedna bramka to udałoby się Portowcom wyrównać rekordowy wynik ligi w tym sezonie, który pozostaje udziałem wyłącznie Cracovii i Jagiellonii. Polecamy obszerny skrót najciekawszych akcji z meczu Pogoń - Ruch.

Bramki z meczu Pogoń - Ruch. Aż pięć

Przed dwoma tygodniami Pogoń w meczu z Cracovią u siebie uzyskała prowadzenie w 47 sekundzie. Tym razem potrzebowała minutę więcej by na tablicy wyświetlił się wynik 1:0. Linus Wahlqvist dogrywał z prawej strony w pole karne, Mateusz Bartolewski uprzedził napastników gospodarzy i wpakował piłkę do własnej siatki.

Portowcy kontrolowali wydarzenia na boisku i w 35 minucie podwyższyli prowadzenie. Z rzutu rożnego centrował Kamil Grosicki, a stojący przy bliższym słupku Adrian Przyborek sprytnym strzałem przelobował Buchalika. To debiutancki gol 17-latka w ekstraklasie, bo poprzednie trafienie, w meczu ze Śląskiem Wrocław, zostało anulowane po analizie VAR.

Pogoń Szczecin znokautowała Ruch Chorzów. To był mecz do jednej bramki

Pod koniec pierwszej połowy jeszcze Szymon Szymański oddał bardzo mocny strzał zza pola karnego. Valentin Cojocaru musiał się mocno wysilić by to obronić.

Najciekawsze akcje z meczu Pogoń - Ruch

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był koncertem skuteczności Efthymisa Koulourisa. Grek w ciągu 11 minut trzykrotnie trafił do siatki gości. Najpierw po podaniu Wachana Biczachczjana wyprzedził Szymańskiego trafiając na 3:0.

Gola zadedykował Kurzawie unosząc jego koszulkę. Sześć minut później Wahlqist wycofał spod końcowej linii na 11 metr, a Koulouris potężnym uderzeniem po raz drugi pokonał Buchalika. Wreszcie w 59. minucie tym razem Grek dostał podanie z lewego skrzydła. Centrował Leo Borges, a Koulouris udowodnił, że głową także potrafi strzelać gole.

Potem trenerzy obu zespołów wymienili po połowie swoich składów. Zarówno Janusz Niedźwiedź, jak i Jens Gustafsson postawili na młodzież i mecz zaczął przypominać grę kontrolną, a nie ligowy o punkty. Trudno się jednak dziwić. Wynik był rozstrzygnięty po godzinie gry.

Gospodarze przekonali, że obok Jagiellonii są w ataku najskuteczniejsi w lidze. Natomiast sytuacja Ruchu po tej porażce i stylu gry staje się katastrofalna. PAP

Ekstraklasa znowu wzbudza potężne zainteresowanie. Postanowiliśmy przewidzieć, jak będzie wyglądać ranking frekwencji na meczach po ostatniej kolejce. Oto ścisła czołówka. Na szczycie nie Śląsk, ani Lech - tylko Ruch!

Szał na mecze Ekstraklasy. Tak może wyglądać ranking najwyżs...