Sparing: GKS Bogdanka - Motor Lublin 3:0 (ZDJĘCIA)

Karol Kurzępa, Kamil Balcerek/Kurier Lubelski
GKS Bogdanka - Motor Lublin 3:0
GKS Bogdanka - Motor Lublin 3:0 Jakub Hereta/Polskapresse
W sparingu rozgrywanym w Łęcznej spotkały się dwie najlepsze obecnie piłkarskie drużyny na Lubelszczyźnie: pierwszoligowa GKS Bogdanka i drugoligowy Motor Lublin. Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Zobacz więcej zdjęć na stronie Kuriera Lubelskiego!

W pierwszej połowie pierwsi do bramki trafili lublinianie, ale sędzia nie uznał gola Daniela Koczona. Później inicjatywę przejęli gospodarze, a w 15. minucie po rzucie rożnym do bramki trafił Marcin Kalkowski. W drugiej połowie dwa razy na listę strzelców wpisał się Tomas Pesir. Najpierw pokonał Mateusza Oszusta w sytuacji sam na sam (dostał prostopadłą piłkę o Wojciecha Łuczaka), a następnie zdobył gola po ładnym uderzeniu z woleja (również po zagraniu Łuczaka).

W zespole Motoru testowani byli dwaj zawodnicy: Łukasz Bocian (GKS Bełchatów) i Sebastian Wiśniewski (Sokół Aleksandrów Łódzki).

Dla łęcznian był to piąta towarzyska potyczka przygotowująca do rundy i czwarta z rzędu wygrana. Natomiast „żółto-biało-niebiescy” do tej pory rozegrali w tym roku 8 spotkań kontrolnych, z czego triumfowali w pięciu i ponieśli dwie porażki.

Seria meczów kontrolnych obu drużyn powoli dobiegają końca. Zarówno lublinianie, jak i „zielono-czarni” najprawdopodobniej rozegrają jeszcze po trzy gry podczas okresu przygotowawczego. Najbliższym rywalem Motoru będzie Orzeł Wierzbica, z Bogdanką zmierzy się Znicz Pruszków.

Do spotkań o punkty pozostało nieco ponad trzy tygodnie. Oba zespoły mają wiosną powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Po meczu powiedzieli:
Modest Boguszewski (trener Motoru):
Kontaktowaliśmy się ostatnio z drużyną z Ostrowca i otrzymaliśmy potwierdzenie, że planowany mecz ligowy się odbędzie, drużyna KSZO ma przyjechać do Lubina, choć nie wiadomo jeszcze w jakim składzie.

Piotr Rzepka (trener Bogdanki): Jeśli miałbym porównywać Motor do Resovii, czy Stali Stalowa Wola, z którymi graliśmy ostatnio, to muszę przyznać, że lublinianie są zespołem zdecydowanie lepszym. Wynik 3:0 wcale nie oznacza, że był to łatwy mecz. Obie drużyny są w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej i robimy wszystko, żeby być w jak najlepszej formie na 17 marca.

GKS Bogdanka - Motor Lublin 3:0 (1:0)

Bramki: Kalkowski 15, Pesir 69, 81

GKS: Socha (46 Prusak) - Pielorz (46 Hermann), Magdoń, Kalkowski (46 Pielach), Borovićanin (46 Świech) - Zuber (71 Michalak), Tymosiak (46 Łuczak), Bartoszewicz (46 Sołdecki), Michalak (46 Renusz) - Pesir, Kusiak (46 Paluchowski)

Motor: Styżej - Pyda, Batata, Karwan, Popławski - Wiśniewski, Niżnik, Bocian - Koczon, Migalewski, Szpak; ponadto grali: Oszust, Falisiewicz, Kursa, Perin, Górniak, Prędota