Sparing: Śląsk Wrocław - Karpaty Lwów 1:3 (ZDJĘCIA)

psz
Śląsk Wrocław - Karpaty Lwów 1:3
Śląsk Wrocław - Karpaty Lwów 1:3 Polskapresse
Piłkarze Śląska Wrocław przegrali w sparingu z Karpatami Lwów 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył w 86. minucie spotkania Sebastian Mila z rzutu karnego.

Zobacz więcej zdjęć na stronie Gazety Wrocławskiej!

Piątkowy mecz rozegrano w Kluczborku, przy okazji powrotu Śląska z pierwszego obozu przygotowawczego w Spale.

Pierwsza bramka dla zespołu Karpat padła już w 16. minucie po samobójczym trafieniu Rafała Grodzickiego. Po przerwie gole dla gości zdobyli Andriej Tkaczuk i Pavlo Ksjonz. Honorową bramkę dla Śląska uzyskał Mila na cztery minuty przed końcem spotkania. W zespole Śląska wystąpił przebywający we Wrocławiu na testach szkocki pomocnik Mark Kerr.

1 lipca mistrzowie Polski wyjadą na drugie zgrupowanie do chorwackiej miejscowości Sveti Martin. W czasie 11-dniowego obozu rozegrają pięć kolejnych spotkań kontrolnych. Do kraju wrócą 12 lipca, a 18 rozegrają pierwszy mecz drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z mistrzem Czarnogóry Buducnost Podgorica. Początek rozgrywek ligowych zaplanowano na 17 sierpnia.

Śląsk Wrocław - Kapraty Lwów 1:3 (0:1)

Bramki: Mila 86 (k) - Grodzicki 16 (s), Hudyma 50, Ksonz 65

Śląsk Wrocław: Kelemen (46 R. Gikiewicz) - Kowalczyk (46 Socha), Grodzicki (46 Menzel), Wasiluk (46 Pawelec), Mraz (60 Garyga, 75 Kowalczyk), Kerr (46 Cetnarski), Kaźmierczak (46 Elsner), Garyga (46 Spahić), Mila (46 Sobota), Patejuk (46 Ł. Gikiewicz), Stevanović (66 Mila)

Karpaty Lwów: Bogatinov (78 Mysak) - Balazic, I. Milosević, Mykhaylo (46 Gladkyy), Tkaczuk (81 Daushvili), Golodiuk (83 Golodiuk), Ksonz, Kasyan (46 Lucas), Judyma (65 Khudobyak), Ozarkiv, B. Milosević

Źródło: Śląsk Wrocław, pap