Stal - Widzew 0:0. Pierwszy tak wynik Widzewa po 41 spotkaniach. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera
W przedmeczowej zapowiedzi pisaliśmy: czy mecz ósmej drużyny z dziewiątą, którym nie grozi spadek, ani awans do europejskich pucharów może być ciekawym widowiskiem? Pisaliśmy też, że Stal nie strzeliła gola od 302 minut. Teraz ten serial wynosi 392 minuty. Dużo.

W sobotę na tak postawione pytanie udzieliliśmy też odpowiedzi: „Może”. Niestety, pomyliliśmy się. Mecz ósmego w tabeli Widzewa z dziewiątą Stalą, więc dwóch spokojnych drużyn PKO Ekstraklasy nie był widowiskiem, w którym piłkarze obu drużyn „zabijaliby” się na boisku. Nie było takiej potrzeby.
Był to trzeci w tym sezonie pojedynek Stali i Widzewa, w rundzie jesiennej dwukrotnie triumfowali piłkarze Daniela Myśliwca. W lidze łodzianie wygrali 1:0, w Pucharze Polski 2:1.

Teraz padł bezbramkowy remis – pierwszy dla drużyny Widzewa w tym sezonie. Ostatni mecz bez goli miał miejsce 10 lutego 2023 roku, kiedy to w Gdańsku Widzew zremisował 0:0 z Lechią. A zatem w następnych 14 meczach poprzedniego sezonu i 27 tego sezonu, czyli razem w 41 spotkaniach kibice oglądający mecz Widzewa widzieli przynajmniej jedną bramkę. Taka seria też musiała się kiedyś skończyć. Ważne, że Widzew jeśli nie potrafi wygrać, to nie przegrywa, tylko dowozi do końca wynik remisowy.

Wynik 0:0 wcale nie oznacza, że nie było sytuacji. Na przykład w 79 minucie sam na sam z Rafałem Gikiewiczem znalazł się Fin Kai Meriluoto, ale golkiper łodzian świetnie sobie poradził.
Oto ta sytuacja:

W drużynie Widzewa najczęściej niepokoił bramkarza rywali Bartłomiej Pawłowski, ale też nie miał szczęścia w strzałach.
Na brawa zasłużyli też kibice Widzewa, których do Mielca pojechali w dużej grupie i dopingowali swój zespół.
Stal Mielec - Widzew Łódź 0:0
Stal: Mateusz Kochalski - Alvis Jaunzems, Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot, Krystian Getinger (89, Krzysztof Wołkowicz) - Maciej Domański (76, Kōki Hinokio), Matthew Guillaumier, Piotr Wlazło (89, Rafa Santos), Igor Strzałek (58, Ion Gheorghe) - Ilja Szkurin (76, Kai Meriluoto). Trener: Kamil Kiereś.
Widzew: Rafał Gikiewicz - Serafin Szota, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Luís Silva - Fábio Nunes (67, Ernest Terpiłowski), Dominik Kun (81, Noah Diliberto), Marek Hanousek, Bartłomiej Pawłowski, Antoni Klimek (75, Kamil Cybulski), Jordi Sánchez (75, Imad Rondić). Trener: Daniel Myśliwiec.
żółte kartki: Wlazło - Żyro, Szota, Hanousek, Rondić.
sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
widzów: 6343.