Damian Wiśniewski
Star Starachowice wygrał 2:0 z Karpatami Krosno na wyjeździe
Star Starachowice wygrał 2:0 z Karpatami Krosno na wyjeździe Jakub Czech
Star Starachowice jest w bardzo dobrej formie na początku 2023 roku. Podopieczni trenera Tadeusz Krawca awansowali na podium grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi.

Star awansował na ligowe podium! Przed nim mecz z Wiślanami Jaśkowice

W ostatniej kolejce rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Star Starachowice mierzył się na wyjeździe z Karpatami Krosno i zwyciężył w tym spotkaniu 2:0 po golach Dawida Kośmidra z 32. minuty gry i Adriana Szynki, który trafił z rzutu karnego siedem minut później.

- Przyjeżdżaliśmy tutaj z zamiarem zdobycia trzech punktów i plan zrealizowaliśmy. Wiedzieliśmy, że jest tutaj trudny teren, ale że rywale są osłabieni dwoma absencjami kartkowymi. Chcieliśmy atakować i dominować w meczu. Potwierdziło się, że piłkarskie atuty były po naszej stronie, byliśmy drużyną lepszą. Karpaty miały jedną dobrą sytuację stuprocentową. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w drugiej części graliśmy na poszanowanie piłki, by nie stracić bramki kontaktowej i dowieźć trzy punkty. Zdołaliśmy to zrobić - powiedział po spotkaniu na konferencji prasowej trener Staru, Tadeusz Krawiec.

Co ciekawe, Karpaty Krosno przegrały pierwszy mecz w rundzie wiosennej i straciły pierwsze gole. Jednym z atutów, którym Star miał przewagę nad krośnianami, był bardzo dobry strzał z dystansu. Brylował w tym przede wszystkim Dawid Kośmider, zdobywca pierwszego, niezwykle efektownego gola z ponad 20 metrów. Później Oleksii Maidanevych uprzedził obrońców, po czym został sfaulowany w polu karnym. Adrian Szynka wykorzystał jedenastkę.

Po tym spotkaniu starachowiczanie mają już na swoim koncie 43 punkty i awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do wicelidera ligowej klasyfikacji, Siarki Tarnobrzeg, tracą tylko jedno oczko. Co ciekawe, to właśnie tarnobrzeżanie są jedynym zespołem, który w tym roku potrafił ograć Stara, wygrali z nim 1:0. Poza tym nasza drużyna w tym roku nie straciła nawet jednego gola! Wygrywała ze Świdniczanką Świdnik 1:0, 4:0 z Czarnymi Połaniec, 1:0 z Sokołem Sieniawa i ostatnio 2:0 z Karpatami Krosno. Trzy z tych ostatnich meczów, to trzy triumfy z rzędu.

W nadchodzącej serii spotkań beniaminek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi zmierzy się w roli gospodarza z Wiślanami Jaśkowice, którzy również w poprzednim sezonie grali w czwartej lidze (grupa małopolska). W tabeli są na miejscu ósmym i tracą do Stara jedenaście oczek. W rundzie jesiennej starachowiczanie zremisowali z tym zespołem 1:1.

Rewanż odbędzie się w nadchodzącą sobotę w Ożarowie, a jego początek zaplanowano na godzinę 16.