Widzew remisuje w sparingu z Esperance

Daniel Kawczyński
W Tunezji Widzewiacy mają lepsze warunki do trenowania niż w Polsce
W Tunezji Widzewiacy mają lepsze warunki do trenowania niż w Polsce Artur Kostkowski/Polskapresse
Widzew Łódź zremisował 1:1 z Esperance Tunis w pierwszym meczu sparingowym podczas zimowego zgrupowania w Tunezji. Przez całe spotkanie łodzianie mieli przewagę, ale potrafił udokumentował to tylko jednym trafieniem.

W sparingu nie zagrali młody bramkarz Patryk Wolański, a także Łukasz Broź i Hachem Abbes. Z całej trójki jedynie Tunezyjczyk narzekał na niegroźny uraz, z kolei pozostała dwójka pojawi się w kolejnych potyczkach. Nieobecny był również Piotr Grzelczak, który na dniach może odejść do Lechii Gdańsk.

Na pierwszą połowę trener Radosław Mroczkowski wystawił jedenastkę złożoną z zawodników, jaką z małymi zmianami, przyjdzie oglądać kibicom przy okazji spotkań ligowych. Na lewej stronie pomocy wystąpił Marcin Kaczmarek, zaś po przeciwnej flance oglądaliśmy Krzysztofa Ostrowskiego, który wiosną ma być następcą Adriana Budki. Parę napastników tworzyli Przemysław Oziębała i Princewill Okachi.

Tunezyjczycy rozpoczęli bardzo żywiołowo i nie stronili od nieprzepisowych zachowań, ale to Widzew miał przewagę i kilka razy groźnie zaatakował. Szczególnie aktywny był Oziębała, który zmarnował dwie dogodne okazji na znalezienie drogi do siatki - najpierw w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę, potem na przeszkodzie stanął mu bramkarz.

To jednak piłkarze Esperance otworzyli wynik. W 25. minucie wyszli z pierwszym groźnym atakiem po którym Iheb Msakni skierował piłkę do bramki Macieja Mielcarza. Taki stan utrzymał się zaledwie 360 sekund. Z lewej strony znakomicie dośrodkował Marcin Kaczmarek, a w polu karnym świetnie zachował się Ugochukwu Ukah, doprowadzając do remisu. Do przerwy gra się wyrównała i próżno było oczekiwać klarownych sytuacji strzelekich.

Na drugą połowę za Macieja Mielcarza i Souhaiela Ben Radhię wybiegli Michał Pytkowski i Jakub Bartkowski. W 48. minucie widzewiacy mieli szansę osiągnąć korzystny rezultat, gdyby Princewill Okachi lepiej przymierzył po podaniu Oziębały.

Od 60. minuty Mroczkowski całkowicie zmienił skład. Na murawie zameldowali się głównie młodzi zawodnicy, jak Piotr Mroziński, Sebastian Duda, Rafał Serwaciński, Mariusz Rybicki, Mariusz Stępiński czy Patryk Stępiński. Zjawili się też testowani Serbowie Veljko Batrobić i Luka Rotković oraz Nigeryjczyk Alli Abullahi.

Ich wejście nie wpłynęło na zmianę wyniku. Widzew ciągle wyraźnie przeważał, częściej utrzymywał się przy piłce i spokojnie ją rozgrywał, ale nie potrafił przełożyć tego na bramki.

Espérance Sportive de Tunis – Widzew Łódź 1:1 (1:1)
: 1:0 Msakni (25), 1:1 Ukah (29)

Widzew: Mielcarz (46. Pytkowski) – Ben Radhia (46. Bartkowski), Ukah (60. Duda), Bieniuk (60. Mroziński), Dudu (60. Stępiński P.), Ostrowski (60. Serwaciński), Pinheiro (60. Batrović), Panka (60. Abdullahi), Kaczmarek (60. Rybicki), Okachi (60. Rotković), Oziębała (60. Stępiński M.)