Wisła Płock lepsza od Bytovii. Ekstraklasa tuż, tuż

krk, ŁŻ
Piotr de Bever
Zawodnicy Wisły Płock odnieśli w Bytowie ósme wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. W sobotnie popołudnie "Nafciarze" pewnie pokonali Drutex-Bytovię 2:1. Gole strzelali Cezary Stefańczyk i Arkadiusz Reca dla gości, a honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Michał Jakóbowski. Płocczanie są coraz bliżej awansu do krajowej elity.

Bytowianie stanęli w sobotę przed bardzo trudnym wyzwaniem. By pokonać wicelidera tabeli I ligi, musieli stanąć na wyżynach swoich umiejętności. Choć starali się jak mogli, to jednak ostatecznie przełamać rywala nie zdołali. Co więcej, w starciu z Wisłą Płock nie zdołali wywalczyć żadnego punktu.

W 25. minucie spotkania fenomenalnym uderzeniem popisał się Cezary Stefańczyk. Golkiper Druteksu-Bytovii w tej sytuacji nie miał żadnych szans. Jeszcze w pierwszej połowie oba zespoły miały szanse zmienić wynik, ale więcej bramek w tym fragmencie spotkania nie padło.

W drugiej połowie piłkarze Wisły Płock nie potrzebowali dużo czasu, by podwyższyć prowadzenie. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Reca. Wydawało się w tym momencie, że jest to ostateczny cios dla piłkarzy z Bytowa.

Bytowianie nie zamierzali składać broni i wreszcie, w 80. minucie meczu, dopięli swego. Bardzo ładnym uderzeniem popisał się Michał Jakóbowski i na boisku zrobiło się gorąco. Gospodarze mieli jeszcze szanse na wyrównanie, ale bramki w tym pojedynku zdobyć już nie zdołali.