Borussia Dortmund odpadła z Ligi Europejskiej

Bartłomiej Szura
Po zaciętym meczu z Sevillą, Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie, odpadła z Ligi Europejskiej. Remis 2:2 dał awans piłkarzom ze stolicy Andaluzji.

Sprawdź komplet wyników Ligi Europejskiej w specjalnym dziale

W pierwszym składzie lidera niemieckiej Bundesligi wyszli Jakub Błaszczykowski Jakub Piszczek. Drużyna z Dortmundu - trzecia przed tą kolejką - do awansu potrzebowała zwycięstwa. Prowadziła już od czwartej minuty po golu Japończyka Sinji Kagawy. Jeszcze przed przerwą Sevilla zdobyła jednak dwa gole. Przy pierwszym z nich spory błąd popełnił Piszczek - polski obrońca przy próbie wybicia piłki podał wprost pod nogi Romarica. Ten kopnął z bliska do siatki.

W 49. minucie Borussia wyrównała (Neven Subotic), a w końcówce spotkania Piszczek nieco zrehabilitował się, wybijając piłkę z linii bramkowej. Goście z Dortmundu nie zdołali jednak strzelić trzeciego gola. Już wcześniej awans z tej grupy zapewnił sobie zespół Paris Saint Germain.