Faul, dwa karne i dwa gole. Krzysztof Piątek znowu odpalił pistolety w Turcji. Piąty i szósty gol w barwach Basaksehiru

Jacek Czaplewski
Bartosz Głąb
Krzysztof Piątek przed rzutem karnym
Krzysztof Piątek przed rzutem karnym Internet
Krzysztof Piątek strzelił piątego i szóstego gola dla Basaksehir w lidze tureckiej. Reprezentant Polski dwa razy trafił do siatki po rzutach karnych. Dzięki niemu zespół tuż po przerwie prowadził w domowym meczu z Sivassporem. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:1.

Krzysztof Piątek. Dwa gole w meczu Basaksehir - Sivasspor

Piątek pierwszego gola strzelił w 44 minucie. Karnego wywalczył sam. Po przyjęciu piłki w szesnastce został sfaulowany przez jednego z rywali. Sędzia od razu wskazał na wapno. Polak zmylił bramkarza, uderzając z prawej nogi bliżej środka niż lewego słupka. Tuż po przerwie polski napastnik ponownie trafił do siatki rywali wykorzystując szansę z jedenastu metrów.

Po golach Piątek zaprezentował swoją cieszynkę, znaną już z boisk Serie A. Rewolwery odpalił po raz piąty i szósty w sezonie. Nie jest jednak najskuteczniejszym Polakiem w Turcji. Po osiem goli w lidze strzelili już Sebastian Szymański (dla Fenerbahce) oraz Adam Buksa (dla Antalyasporu). Ten drugi w środę pauzuje za kartki.

Basaksehir musiał gonić wynik, gdy w 26 minucie ładnym, technicznym uderzeniem popisał się Hiszpan Samuel Saiz. Przed Piątkiem do siatki trafił wprawdzie jego algierski kolega Mehdi Abeid, ale arbiter dopatrzył się zagrania ręką przy przyjęciu piłki, dlatego tej bramki nie uznał. W 60. minucie Polak miał sznasę skopletować hat-tricka, ale jego piękne uderzenie z dystansu minimalnie minęło bramkę gości.

Liga turecka wróciła dziś do gry po ataku prezesa Ankaragucu i pseudokibiców tego klubu na sędziego. Poza kadrą Basaksehir na Sivasspor z powodu kontuzji kolana znalazł się drugi Polak w tym klubie, Patryk Szysz.

Prezes Ankaragucu został aresztowany za pobicie sędziego

Krzysztof Piątek dla Basaksehiru:

• 15 meczów
  • 6 goli
  • 1 asysta

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...