Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych (9-11 sierpnia)?

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Allsvenskan (liga szwedzka):
Paweł Cibicki (Malmoe) - Urodzony w 1994 roku pomocnik wszedł na boisko w 84. minucie spotkania. Malmoe wygrało z AIK Sztokholm 1:0.

1. Bundesliga (niemiecka):
Robert Lewandowski (Borussia) - Gol z rzutu karnego w 86. minucie i asysta przy golu na 3:0 w spotkaniu FC Augsburg - Borussia Dortmund (0:4). Zmieniony w 88. minucie meczu.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) - Występ w meczu FC Augsburg - Borussia Dortmund od 57. minuty.
Sebastian Boenisch (Bayer) - Cały występ w spotkaniu Bayer Leverkusen - SC Freiburg (3:1).
Eugen Polanski (Hoffenheim) - 86. minut w meczu Hoffenheim - Nuernberg (2:2). W 80. minucie Polanski został ukarany żółtym kartonikiem, a w 51. minucie zaliczył asystę przy golu na 2:0 Anthonego Modeste.
Artur Sobiech (Hannover) - Były piłkarz Polonii Warszawa spędził całe spotkanie Hannoveru z Wolfsburgiem (2:0) na ławce rezerwowych.

2. Bundesliga:
Kacper Przybyłko (Koeln) - Gol w doliczonym czasie gry w spotkaniu Paderborn - FC Koeln (1:1). Polak zdobył wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. Warto zaznaczyć, że 20-letni Przybyłko zmienił zaraz po przerwie innego polskiego piłkarza - Adama Matuszczyka.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV Monachium) - Polski obrońca wystąpił w całym spotkaniu w barwach TSV w wygranym meczu 1:2 z Duesseldorf.

3. Bundesliga:
David Blacha (Hansa) - Blacha strzelił gola dla Hansy Rostock w wygranym 3:1 spotkaniu z rezerwami VfB Stuttgart. 22-letni pomocnik rozegrał całe spotkanie. Po trzech kolejkach, Blacha ma na swoim koncie 3 gole.

Championship (angielska - drugi poziom rozgrywek):
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - Radosław Majewski rozegrał 63. minuty w spotkaniu Blackburn - Nottingham Forest (0:1)
Tomasz Kuszczak (Brighton) - Cały występ w spotkaniu Brighton - Derby (1:2).

Effodeildin (Wyspy Owcze):
Łukasz Cieślewicz (Torshavn) - Polski napastnik strzelił gola dla B36 Tórshavn w wygranym 4-1 meczu 19. kolejki farerskiej ekstraklasy z zespołem 07 Vestur. Polak rozegrał całe spotkanie, było to szóste trafienie Cieślewicza w obecnym sezonie w lidze farerskiej.

Eredivisie (holenderska):
Mateusz Klich (PEC Zwolle) - Zwolle wygrało 3:1 z Heraclesem, jednak Polak nie wykorzystał rzutu karnego w 86. minucie gry, piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Wcześniej Klich zanotował asystę przy golu na 1:0.
Przemysław Tytoń (PSV) - PSV Eindhoven wygrało 5:0 z NEC Nijmegen, Tytoń cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Filip Kurto (Roda) - Pełne 90 minut polskiego bramkarza w barwach Rody JC Kerkrade. Klub Polaka wygrał 2-0 z Cambuur. Roda zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli Eredivisie.

Eereste Divisie:
Piotr Parzyszek (Graafschap) - Cały występ 20-letniego napastnika w wygranym spotkaniu przez De Graafschap 1:0 z Almere.

Jupiler League (belgijska):
Seweryn Michalski (Mechelen) - Polak zadebiutował w belgijskim zespole, meldując się na boisku w 68. minucie meczu. KV Mechelen bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Waasland-Beveren. Po trzech kolejkach Mechelen zajmuje 12. miejsce z dorobkiem jednego punktu.

Liga I (rumuńska):
Łukasz Szukała (Steaua) - Steaua Bukareszt wygrała 1:2 z Dinamem Bukareszt, Łukasz Szukała rozegrał całe spotkanie w barwach rywala Legii w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Steaua zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli, jednak ma dopiero na swoim koncie rozegrane dwa spotkania.

Ligue 1 (francuska):
Grzegorz Krychowiak (Reims) - Krychowiak zdobył gola w 45. minucie w przegranym meczu przez Stade de Reims 1:2 z Rennes.
Ludovic Obraniak (Bordeaux) - Całe spotkanie Ludo w barwach "Żyrondystów" w przegranym meczu z AS Monaco (0:2).

Pepsideild (islandzka):
Tomasz Luba (Olafsvik) - Olafsvik zremisowało 1:1 z Thor Akureyri, Luba całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Prva HNL (chorwacka):
Grzegorz Sandomierski (Dinamo Zagrzeb) - Debiut Sandomierskiego w zespole Dinama Zagrzeb. Zespół byłego bramkarza Jagiellonii Białystok zremisował na wyjeździe z NK Hrvatski 1:1. 23-letni golkiper skapitulował w 66. minucie po strzale Doleżala.

Premier League (ukraińska):
Mariusz Lewandowski (Sewastopol) - Były reprezentant Polski wystąpił w pierwszym składzie Sewastopolu w meczu z Zaporozhyem. Polak został zmieniony w 61 minucie, w jego miejsce wszedł Vitsenets.

Premier League (szkocka):
Radosław Cierzniak (Dundee) - Dundee Utd przegrało na własnym stadionie z Inverness 0:1, Polski golkiper skapitulował w 30. minucie spotkania.

Tippeligaen (norweska):
Piotr Leciejewski (Brann) - Brann Bergen zremisowało 1:1 z Lillestrom. 28-letni bramkarz rozegrał całe spotkanie i dostał żółtą kartkę.