Oceniamy piłkarzy Lecha po meczu z AIK. Udany debiut Ceesaya

Jacek Pałuba/Bułgarska.pl
Oto jak oceniliśmy piłkarzy poznańskiego Lecha w wygranym starciu z AIK Sztokholm (1:0), które jednak nie dało awansu do 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Jasmin Burić5
Tak naprawdę nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie. Nieźle obronił strzał Celso Borgesa. Po przerwie też rywale niezbyt często go niepokoili. W sumie przyzwoity występ, bo przecież nie puścił bramki.

Kebba Ceesay7
Nowy nabytek Kolejorza zaprezentował się z dobrej strony. W tym spotkaniu skrzydłowy AIK - Mutumba nie próbował nawet akcji, tak jak w pierwszym meczu. Wygrał wszystkie pojedynki główkowe. Będzie wzmocnieniem Lecha.

Manuel Arboleda5
Po raz pierwszy od dawna zagrał na środku obrony z Wołąkiewiczem. W paru momentach popełnili błędy w asekuracji, ale na szczęście bez konsekwencji. Na początku drugiej połowy jego kiks o mały włos nie zakończył się golem dla gości.

Hubert Wołąkiewicz5
Po dłuższej przerwie zagrał na środku obrony. W kilku przypadkach zagrał dość nonszalancko. Dobrze, że rywale nie potrafili tego wykorzystać. Minie jeszcze trochę czasu, kiedy Wołąkiewicz nabierze pewności w grze wspólnie z Arboledą.

Luis Henriquez6
Panamczyk jak zwykle ciężko pracował po lewej stronie boiska. W defensywie nie popełnił rażących błędów. Starał się też włączać do akcji ofensywnych. Nieźle wykonywał rzuty rożne. Przyzwoity występ, chociaż bez fajerwerków.

Mateusz Możdżeń6
Po prawej stronie boiska nieźle wykonywał swoje zadania, choć nie brakowało też w jego wykonaniu niedokładności. W pierwszej połowie próbował zaskoczyć bramkarza gości. No i strzelił ładnego gola. Szkoda, że dopiero w 72. minucie.

Szymon Drewniak5
Może nie był tak widoczny jak inni koledzy, ale na pewno skutecznie pracował w środku pola. Z każdym meczem nabiera doświadczenia, a trener Rumak mu ufa. Ale jeszcze wiele pracy przed młodym pomocnikiem.

Łukasz Trałka5
W grze defensywnej nowy zawodnik Kolejorza grał poprawnie. Przy dość agresywnej grze rywali w pierwszej połowie, właściwie nie popełnił błędu. Trener Rumak bardzo wyraźnie stawia na jego doświadczenie.

Rafał Murawski5
Przez ponad dwadzieścia minut spotkania zupełnie nie mógł znaleźć sobie miejsca na boisku. Długo adaptował się do gry, ale w końcu zaczął być konstruktywnym zawodnikiem. Z pewnością należy jednak wymagać od niego więcej.

Aleksandar Tonew5
Kilka razy popisał się udanym akcjami, jednak defensywa rywali była bardzo uważna. Gracze szwedzkiej drużyny poznali Tonewa w pierwszym meczu i teraz na pewno zwrócili baczniejszą uwagę na Bułgara. Bez rewelacji.