Sebastian Kowalczyk z pierwszym golem w MLS. Zapewnił Houston Dynamo zwycięstwo

Bartosz Głąb
Sebastian Kowalczyk z pierwszym golem w MLS
Sebastian Kowalczyk z pierwszym golem w MLS Apple TV
Sebastian Kowalczyk zdobył swoją pierwszą bramkę w Major League Soccer. Pomocnik Houston Dynamo wpisał się na listę strzelców w 77. minucie spotkania z Minnesotą United, a jego drużyna wygrała na wyjeździe 2:1. Były zawodnik Pogoni Szczecin rozgrywa swój pierwszy pełni sezon w Stanach Zjednoczonych.

Sebastian Kowalczyk udanie rozpoczął drugi sezon w Houston Dynamo

W sezonie 2022/23 polski pomocnik był jednym z podstawowych graczy Pogoni Szczecin, która zakończyła rozgrywki PKO Ekstraklasy na 4. miejscu w tabeli. Latem zeszłego roku 25-latek zdecydował się na zaskakujący ruch i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Początki w nowym klubie nie były łatwe, gdyż Major League Soccer startuje na początku roku, więc do nowego zespołu dołączył w trakcie trwającego sezonu. W Houston Dynamo rozegrał 9 meczów, ale nie mógł zaliczyć tego okresu do udanych.

Znacznie lepszy dla niego jest początek obecnych rozgrywek. Amerykańska drużyna sezon rozpoczęła od rywalizacji w Pucharze Mistrzów CONCACAF (odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów). W pierwszym spotkaniu ekipa z Houston pokonała St. Louis City 2:1, a drugą z bramek strzelił Sebastian Kowalczyk. Jego zespół rozgrywki zakończył już na etapie 1/8 finału, przegrywając w dwumeczu z Columbus Crew.

Sebastian Kowalczyk z pierwszym golem w Major League Soccer

Dobre pokazanie się w inauguracyjnym meczu spowodowało, że polski pomocnik wywalczył miejsce w wyjściowym składzie swojego zespołu. W nocy z soboty na niedziele ponownie znalazł się w pierwszej "jedenastce" w wyjazdowej rywalizacji z Minnesotą United. Goście na prowadzenie wyszli w 38. minucie po samobójczym trafieniu przeciwnika. Jednak po przerwie Minnesota doprowadziła do wyrównania.

Kluczowa dla losów meczu była 77. minuta, kiedy Sebastian Kowalczyk dostał podanie z głębi pola, świetnie minął rywala i pięknym strzałem zza pola karnego zdobył swoją pierwszą bramkę w Major League Soccer. Jego drużyna dociągnęła zwycięstwo i mogła cieszyć się ze zdobycia 3 punktów.

Houston Dynamo po 7 spotkaniach ligowych plasuje się w czołówce Konferencji Zachodniej. Zespół, której największą gwiazdą jest Meksykanin Hector Herrera może w tym sezonie powalczyć nawet o zwycięstwo w rozgrywkach.

Polacy w Major League Soccer

• Bartosz Slisz (Atlanta United) - 6 meczów
  • Mateusz Bogusz (Los Angeles FC) - 8 meczów, 3 gole
  • Sebastian Kowalczyk (Houston Dynamo) - 7 meczów, 1 gol
  • Mateusz Klich (D.C. United) - 8 meczów, 1 gol i 2 asysty
  • Mikołaj Biegański (San Jose Earthquakes) - 0 meczów
Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...