Mateusz Bogusz z dubletem w Major League Soccer. Walczy o bilet na Euro 2024?

Bartosz Głąb
Dwa gole Mateusza Bogusza w MLS
Dwa gole Mateusza Bogusza w MLS Apple TV
Mateusz Bogusz strzelił dwa gole w meczu Major League Soccer. Zawodnik Los Angeles FC pierwsze z trafień zanotował w 22. minucie meczu, a po przewie skutecznie wykorzystał rzut karny. Jego drużyna zremisowała z Portland Timbers 2:2. Polak od początku sezonu jest podstawowym graczem czołowej drużyny ligi MLS.

Mateusz Bogusz strzelił 2 gole w meczu MLS

Polak do amerykańskiej ligi trafił w marcu ubiegłego roku, a więc już w trakcie trwającego sezonu. Jednak udało mu się rozegrać dla jednego z najlepszych klubów MLS 33 spotkania, w których strzelił 3 gole i zaliczył 5 asyst. Obecne rozgrywki rozpoczął z przytupem. W meczu inaugurującym sezon zdobył bramkę przeciwko Seattle Sounders, a jego drużyna wygrała 2:1.

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zagrał kolejny znakomite zawody w barwach Los Angeles FC. Polski piłkarz po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 22. minucie meczu wyjazdowym z Portland Timbers. Po prostopadłym podaniu znakomicie obrócił się w stronę bramki rywala, wpadł w "szesnastkę" i precyzyjnym strzałem lewą nową wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Mateusz Bogusz z pięknym golem z rzutu wolnego w MLS

Przed przerwą gospodarze zdołali ponownie wyjść na prowadzenie, ale na początku drugiej połowy ich sytuacja się skomplikowała, gdy czerwoną kartką ukarany został kanadyjski bramkarz Maxime Crepeau za faul tuż przed własnym polem karnym. Do uderzenia niemal z linii "szesnastki" podszedł Mateusz Bogusz i perfekcyjnym strzałem ponownie doprowadził do wyrównania.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Los Angeles FC ma w tym sezonie apetyt na odzyskanie mistrzowskiego tytułu. W finale poprzednich rozgrywek okazali się gorsi od Columbus Crew. Duży wkład w wyniki klubu będzie miał 22-letni Polak, który na razie we wszystkich ligowych spotkaniach wchodził w podstawowym składzie i tylko dwa razy schodził z boiska przed czasem.

Największą gwiazdą zespołu jest bramkarz Jugo Lloris. Francuz w styczniu przeniósł się do Kalifornii z angielskiego Tottenhamu.

Polscy zawodnicy w Major League Soccer

Obecnie w Major League Soccer jest 5 polskich zawodników. Najlepiej radzi sobie Mateusz Bogusz, który w 8 meczach ma na swoim koncie 3 gole i na boisku prezentuje się bardzo dobrze. Podstawowym graczem Atlanty United jest też Bartosz Slisz, który zimą przywędrował do Stanów Zjednoczonych z Legii Warszawa. Reprezentant Polski również występuje w mocnej drużynie, z dużą bazą kibicowską i bardzo zdrową polityką klubu. Slisz jest pewniakiem do kadry "Biało-Czerwonych" na Euro 2024, ale forma jego młodszego rodaka na pewno też mocno zwróci uwagę Michała Probierza.

Podstawowym graczem D.C. United jest doświadczony Mateusz Klich. W tym sezonie zagrał we wszystkich meczach ligowych MLS od początku do końca, a na początku marca zdobył bramkę z rzutu karnego przeciwko Portland Timbers. Natomiast ostatniej nocy 33-latek zaliczył asystę do Christiana Benteke w starciu z Orlando City.

Dobrze rok zaczął także Sebastian Kowalczyk z Houston Dynamo. Były gracz Pogoni Szczecin również regularnie występuje w amerykańskim drużynie. Swoje pierwsze trafienie w jej barwach zanotował w lutowym meczu Pucharu Mistrzów CONCACAF (odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów). Natomiast tej również ostatniej nocy wpisał się na listę strzelców przeciwko Minnesocie United. Jego pierwsze trafienie w MLS zapewniło drużynie zwycięstwo 2:1.

Natomiast zawodnikiem San Jose Earthquakes jest 22-letni bramkarz Mikołaj Biegański, ale gracz wypożyczony z Wisły Kraków nie dostał jeszcze szansy w pierwszym zespole. Zanotował 3 występy w rezerwach klubu, które grają w MLS Next Pro (trzeci poziom rozgrywkowy).