Skrót meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław. Gole Kamila Lukoszka załatwiły gości

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Kamil Lukoszek okazał się bohaterem ostatniego niedzielnego meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki jego dwóm trafieniom Górnik Zabrze wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:0 i na dobrą sprawę włączył się do walki o czołowe lokaty w tabeli. Natomiast wrocławianie zaprzepaścili szansę wskoczenia na pozycję lidera rozgrywek. Zobacz skrót meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław.

Gole z meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

Chwilę przed rozpoczęciem meczu na Górnym Śląsku zakończył się pojedynek Jagiellonii Białystok z Cracovią. "Pasy" wygrały 3:1, co oznaczało, że wrocławianie dostali okazję, aby w niedzielę przeskoczyć w tabeli białostocki zespół. Śląsk nie wykorzystał jednak szansy, aby zostać liderem PKO Ekstraklasy.

W 13. min. wrocławianie powinni objąć prowadzenie. Jednak Łukasz Bejger strzelając z bliska fatalnie spudłował. Kilkanaście minut później na długi rajd z piłką zdecydował się Lawrence Ennali. Wbiegł w pole karne rywale, ale jego uderzenie obronił Rafał Leszczyński.

Bramkarz Śląska był już bezradny w 40. min. gdy z kilku metrów strzelał Kamil Lukoszek. Strzelec pierwszego gola, przed polem karnym Śląska dostał piłkę od Damiana Rasaka, który skierował ją do niego piętą.

Najciekawsze akcje meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

W drugiej połowie inicjatywę miał Śląsk, ale był nieskuteczny. Górnik miał także szczęście. W 73. min. z bliska uderzał Patryk Klimala, a piłka odbiła się od Rafała Janickiego.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zabrzanie przeprowadzili udaną kontrę. Lewym skrzydłem pobiegł z piłką Ennali, a będąc w pobliżu bramki rywala odegrał na prawo do Lukoszka. Ten drugi celnie uderzył zdobywając drugą bramkę. Zespół z Wrocławia do końca walczył. Groźnie atakował, ale bez efektu bramkowego.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

• Bramki: 40', 86' Kamil Lukoszek.
  • Żółte kartki: Rafał Janicki, - Peter Pokorny, Matias Nahuel Leiva.
  • Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
  • Widzów: 19 371.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki (83' Konstantinos Triantafyllopoulos), Erik Janza - Adrian Kapralik (83' Sebastian Musiolik), Szymon Czyż, Kamil Lukoszek (87' Paweł Olkowski), Damian Rasak, Lawrence Ennali - Piotr Krawczyk (71' Soichiro Kozuki).

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Łukasz Bejger (64' Piotr Samiec-Talar), Simeon Petrow, Aleks Petkow - Tommaso Guercio (46' Martin Konczkowski), Alen Mustafic (64' Petr Schwarz), Patrick Olsen (76' Mateusz Żukowski), Peter Pokorny, Jehor Macenko (76' Patryk Janasik), Matias Nahuel Leiva - Patryk Klimala.