W piłkarskiej III lidze nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem

Paweł Górski
Piłkarze Cariny Gubin przywieźli trzy punkty z Jeleniej Góry, a Lechia u siebie uległa Unii Turza Śląska Paweł Górski
Za nami 24. kolejka III ligi, po której nie wszystkie lubuskie drużyny mogą być w pełni zadowolone. Zwycięstwa zainkasowały jedynie Solar Home Stilon Gorzów i Carina Gubin.

Zwycięstwo Stilonu nad Ślęzą

Punkt Warty, choć było blisko pełnej puli

AstroEnergy Warta Gorzów mogła być drugą w ostatnich tygodniach lubuską drużyną, która pokonała Górnika Polkowice. Podopieczni trenera Mateusza Konefała prowadzili bowiem na wyjeździe od 60 minuty po golu Maksymiliana Hrabskiego. Gospodarzom udało się jednak doprowadzić do remisu w samej końcówce spotkania. W czwartej minucie doliczonego czasu gry dokonał tego Maciej Bancewicz. Dzięki tej bramce Górnik zachował punkt, a Warciarze z niedosytem wrócili do Gorzowa.

Katastrofa w Zielonej Górze

Lechia Zielona Góra jest tej wiosny mocno nierównym zespołem – całkiem dobre występy przeplata niezwykle słabymi. Mecz z tej drugiej kategorii przytrafił się zielonogórzanom w starciu z walczącą o utrzymanie Unią Turza Śląska. Co prawda Lechiści prowadzili od 16 minuty po golu Rafała Figiela, ale goście jeszcze przed przerwą doszli do głosu i aż trzy razy trafili do siatki. Po przerwie nie było wcale lepiej, choć w 52 minucie Sebastian Górski strzelił gola kontaktowego, dając zielonogórskim kibicom cień nadziei. Ekipa ze Śląska szybko ją jednak rozwiała wywożąc ostatecznie z Winnego Grodu zwycięstwo 6:3.

Skromna, ale ważna wygrana Cariny

Karkonosze Jelenia Góra jeszcze nie potrafiły w tym roku zapunktować i nie inaczej było w starciu z Cariną Gubin. Lubuska ekipa wygrała na wyjeździe 1:0, a gola na wagę cennych trzech punktów strzelił już w 12 minucie Denis Matuszewski.

Odra powalczyła na terenie lidera

Na stadion przy Oporowskiej we Wrocławiu udała się Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański, która miała za zadanie zmierzyć się z liderującymi rezerwami Śląska. Piłkarze trenera Macieja Góreckiego lepiej od miejscowych weszli w to spotkanie, bo już od siódmej minuty prowadzili po golu Sebastiana Żukowskiego. Niespełna pół godziny później wyrównał jednak piłkarz o tym samym nazwisku, lecz o imieniu Mateusz i do przerwy panował remis 1:1.

Chwilę po powrocie drużyn na boisko Odra po raz kolejny objęła prowadzenie dzięki trafieniu Jewhenija Bełycza, ale niedługo później losy spotkania odmienił wspomniany Mateusz Żukowski, który w 70 minucie dopełnił hattricka. Wówczas bytomianie rzucili wszystko na jedną kartę, lecz jedynie stracili kolejnego gola – w doliczonym czasie gry wynik na 4:2 dla Śląska ustalił Lewuis Pena.

Górnik Polkowice – AstroEnergy Warta Gorzów 1:1 (0:0)

• Bramki: Bancewicz (90+4) – Hrabski (60).
  • Górnik: Niezgoda – Fryzowicz (od 82 min Bilokin), Bogacz (od 76 min Bancewicz), Magdziak, Łazarz, Wacławczyk (od 76 min Ratajczak), Drewniak, Bajerski (od 62 min Macala), Baranowski, Adamczyk (od 62 min Litwa), Ryś.
  • Warta: Wiśniewski – Chepovoi (od 53 min Hrabski), Chiperi, Lewandowski, Majerczyk, Marchel, Rybicki (od 82 min Klimko), Stańczak (od 62 min Stasiak), Trepczyński, Ufir (od 82 min Pociecha), Żeliszewski.
  • Żółte kartki: Bogacz, Bajerski, Fryzowicz, Drewniak – Marchel, Lewandowski.

Lechia Zielona Góra – Unia Turza Śląska 3:6 (1:3)

• Bramki: Figiel (16), Górski (52), Osiński (86) – Wysiński 2 (21, 75), Musiolik 2 (30, 90+2), Gałecki (41), Strączek (71).
  • Lechia: Bursztyn – Lechowicz, Sylwestrzak, Kurowski (od 46 min Górski) – Zientarski, Embalo (od 78 min Tumala), Figiel (od 78 min Rzeźnik), Dzidek (od 83 min Osiński) – Bambecki (od 46 min Matuszewski) Surożyński, Dębski.
  • Unia: Musioł – Bodzioch, Gałecki, Groborz (od 83 min Mazur), Klimkiewicz (od 70 min Wenglorz), Musiolik, Orzeł (od 83 min Szymała), Stączek, Witkowski, Wramba, Wysiński (od 76 min Zawierucha).
  • Żółte kartki: Kurowski, Dębski, Zientarski, Lechowicz – Orzeł, Groborz.

Karkonosze Jelenia Góra – Carina Gubin 0:1 (0:1)

• Bramki: Matuszewski (12).
  • Karkonosze: Fościak – Niemienionek, Klimek, Pojasek, Maciejewski (od 75 min Ratajski), Kocot (od 46 min Tokarz), Pałaszewski (od 80 min Kulchawy), Chmielewski (od 67 min Milewski), Radziemski (od 46 min Bronisławski), Jaros, Dudek.
  • Carina: Kustosz – Staszkowian, Rutkowski, Hrybau, Nazar – Nahrebecki, Diduszko, Łoboda (od 46 min Butowicz), Więcek – Szela (od 80 min Stańczyk), Matuszewski.
  • Żółte kartki: Maciejewski, Niemienionek – Nahrebecki, Diduszko, Kustosz.

Śląsk II Wrocław – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 4:2 (1:1)

• Bramki: M. Żukowski 3 (33, 61, 70), Pena (90+5) – S. Żukowski (7), Bełycz (48).
  • Śląsk II: Trelowski - Lizakowski, Muszyński, Paluszek, Tudruj (od 84 min Stawny), Ince (od 46 min Pena), Michalski (od 57 min Kurowski), Jezierski (od 84 min Pawelec), Wołczek, M. Żukowski, Szwedzik (od 57 min Sharabura)
  • Odra: Szafer – Skałecki, Gajda, Wawrzyniak, S. Żukowski, K. Koppenhagen (od 51 min Grzymisławski), Kobiela (od 75 min Draczyński), Stachurski, Łoboda (od 75 min Siudak), Bełycz, Skiba (od 75 min Walków).
  • Żółte kartki: K. Koppenhagen, Skiba, Grzymisławski, Łoboda, Skałecki.