Puchar Polski ZZPN: Wybrzeże Rewal może myśleć już tylko o lidze

Jakub Lisowski
Jak to możliwe, że Chemik przegrał mecz choć prowadził 4:0 do przerwy?
Jak to możliwe, że Chemik przegrał mecz choć prowadził 4:0 do przerwy? Andrzej Szkocki
Piłka nożna. Odpadnięcie lidera IV ligi, hit dla Gwardii Koszalin i wielki powrót Wieży Postomino - to najważniejsze wydarzenia 6. rundy Pucharu Polski ZZPN.

Mecz rozgrywane były we wtorek i środę. Rozpoczęło się sensacyjnie, od wyeliminowania lidera IV ligi, Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Dokonali tego... juniorzy Błękitnych Stargard, którzy na swoim boisku wygrali 4:3 z niepokonanym w IV lidze połowy sierpnia rywalem (21 ligowych zwycięstw z rzędu)!

W hicie tej rundy zmierzyły się czołowe zespoły IV ligi. Gwardia Koszalin pokonała na wyjeździe 1:0 Kluczevię Stargard. Bramkę po kontrataku Mateusza Piotrowskiego, strzelił w 54. min Rafał Maćkowski.

Niesamowity mecz obejrzeli kibice w Policach. Chemik do przerwy gromił Wieżę Postomino 4:0. W przerwie gospodarze dokonali czterech zmian, co okazało się kiepskim pomysłem. Druga połowa stała pod znakiem dominacji gości. Po 2 gole strzelili bliźniacy Maciej i Mateusz Bachledowie, jednego dołożył Michał Szałek i Wieża wygrała 5:4.

Z 10 zaplanowanych meczów odbyło się siedem. Z dalszej rywalizacji wycofały się czwartoligowe Orzeł Wałcz i Olimp Gościno, co oznacza, że bez gry awansowały występujące na tym samym szczeblu Odra Chojna i Biali Sądów. Powód: kłopoty ze skompletowaniem składu w dniu roboczym. Mecz Olimp Złocieniec - Perła Dygowo odbędzie się 24 kwietnia.

Wolny los miał Orzeł Łożnica.

Wyniki VI rundy
Błękitni Stargard (jun.) - Wybrzeże Rewalskie Rewal 4:3 (4:2)
Kluczevia Stargard - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)
Arkonia Szczecin - Bałtyk Koszalin 0:4 (0:2)
Bałtyk II Koszalin (jun.) - Świt II Szczecin 0:2 (0:1)
Chemik Police - Wieża Postomino 4:5 (4:0)
AP Kotwica Kołobrzeg - Unia Dolice 1:0 (1:0)
Sarmata Dobra - Iskra Banie 1:7 (0:2)
Biali Sądów – Olimp Gościno 3:0 (walkower)
Odra Chojna – Orzeł Wałcz 3:0 (walkower)
Orzeł Łożnica – wolny los.

Losowanie 1/8 finału zaplanowano na 25 kwietnia. Spotkania będą rozegrane 8 maja, już z udziałem piątki naszych trzecioligowców.