Lechia Gdańsk

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru!

• Lechia Gdańsk przechodzi dalej i już za tydzień zmierzy się z austriackim Rapidem Wiedeń w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Oby dzisiaj do Lechii, Lecha i Rakowa dołączyła także Pogoń Szczecin!

• Koniec meczu w Skopje! Lechia Gdańsk wygrywa 2:1, a w dwumeczu aż 6:2 i awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

• Dimitar Mitrovski został ukarany żółtą kartką.

• Co najmniej cztery minuty doliczone do drugiej części meczu.

• W końcówce meczu Lechia Gdańsk utrzymuje się przy piłce i wybija z głowy rywalom wszystkie argumenty.

• Flavio Paixao dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, minął rywala i zagrał wprost do Rafała Pietrzaka, a ten w stuprocentowej sytuacji precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Rafał Pietrzak daje prowadzenie Lechii Gdańsk i goście są bardzo blisko zwycięstwa!

• Ostatnia zmiana w zespole Lechii Gdańsk. Jan Biegański zmienił Jakuba Kałuzińskiego.

• W Lechii Gdańsk Rafał Pietrzak zmienił Ilkaya Durmusa.

• Wznawiamy grę.

• Natomiast Sashko Pandev, czyli brat Gorana Pandeva, zmienił Kristjana Velinovskiego.

• Dwie zmiany w zespole gospodarzy. Vane Krstevski zmienił Dusana Joković.

• Chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

• Ilkay Durmus dośrodkował w pole karne gospodarzy do Flavio Paixao, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

• Lechia rozpocznie grę z rzutu wolnego w środku pola po faulu jednego z graczy gospodarzy.

• Ostatnie minuty meczu nie są zbyt interesujące. Lechia Gdańsk uważa na błędy w defensywie i nieco oddała inicjatywę, jednak gospodarze nie potrafią skorzystać z posiadania piłki.

• Natomiast Christian Clemens pojawił się za Macieja Gajosa.

• Dassekou Diabate zmienił Kacpra Sezonienko

• W Lechii Gdańsk Flavio Paixao pojawia się w miejsce Łukasza Zwolińskiego

• Dimitar Trajkov pojawił się w miejsce Ilija Donova

• Dwie zmiany w zespole gospodarzy. Martin Gjorgievski zmienił Gorana Tomovskiego

• Jakub Kałuziński stracił piłkę pod własną bramką, piłkę przejęli gospodarze, ta trafiła do Dimitara Mitrovskiego, który w czystej sytuacji z łatwością umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Dimitar Mitrovski doprowadził do wyrównania!

• Mniej intensywna ta druga połowa meczu. Widać, że upał w Macedonii dał się we znaki piłkarzom w pierwszej części spotkania.

• Ponownie Łukasz Zwoliński stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale snajper Lechii uderzył bardzo niecelnie.

• Ilkay Durmus został ukarany żółtą kartką za intencjonalne zagranie ręką.

• Na początku drugiej połowy meczu Lechia Gdańsk prowadzi grę, ale poza indywidualną akcją Łukasza Zwolińskiego, niewiele z tego wynika.

• Łukasz Zwoliński pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala i wyszedł san na sam z bramkarzem rywala. Jednak napastnik Lechii uderzył wprost w bramkarza gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Skopje. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Skopje. Do przerwy Lechia Gdańsk prowadzi z Akademiją Pandev 1:0 po bramce Macieja Gajosa.

• David Stec dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, oddał mocny, ale bardzo niecelny strzał.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Maciej Gajos ponownie oddał strzał z dystansu, ale tym razem zdołał interweniować bramkarz gospodarzy.

• Kacper Sezonienko popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne, a tam minimalnie z piłką minął się Łukasz Zwoliński!

• Nikolce Sarkoski zdecydował się na strzał z dystansu, ale nie zrobił to tak precyzyjnie jak Maciej Gajos i Lechia rozpocznie od rzutu z autu.

• Maciej Gajos minął z łatwością rywala w środku pola i zdecydował się na niesygnalizowany strzał z dystansu, piłka wpadła do bramki gospodarzy, a bramkarz nie miał żadnych szans na interwencję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Maciej Gajos otwiera wynik meczu w Skopje! Lechia prowadzi 1:0!

• Ilija Donov został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii tym razem bez zagrożenia.

• Teraz David Stec nie podnosi się z murawy.

• Wznawiamy grę!

• Czas na przerwę na uzupełnienie płynów.

• Ilkay Durmus dośrodkował z rzutu rożnego, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Lechia Gdańsk wywalczyła rzut rożny po akcji prawą stroną boiska.

• Gospodarze wznawiają grę.

• Kolejne starcie w środku pola. Ponownie Łukasz Zwoliński i Dime Dimov ucierpieli i leżą na murawie.

• Dimitar Mitrovski uderzył bardzo wysoko ponad bramką gości.

• Kristijan Velinovski został sfaulowany blisko pola karnego Lechii. Będzie szansa dla gospodarzy na kolejne zagrożenie bramki Lechii.

• Łukasz Zwoliński ucierpiał w środku pola po starciu z jednym z rywali.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie zakotłowało się pod bramką Dusana Kuciaka, ale polski zespół obronną ręką wyszedł z tej sytuacji!

• Ilkay Durmus dośrodkował w pole karne rywali na głowę Łukasza Zwolińskiego, ale ten nie zdołał skierować piłki do bramki rywali.

• To powinna być bramka dla Akademiji Pandev! Dusan Kuciak fantastycznie interweniował po dwóch uderzeniach rywali z okolic pola bramkowego!

• Potężne uderzenie z dystansu Dimitara Mitrovskiego w kierunku bramki Dusana Kuciaka, ale piłka o niewielką odległość minęła słupek bramki!

• Prostopadłe podanie w kierunku Davida Steca, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

• Kolejne zagranie w pole karne Lechii i ponownie z problemami Dusan Kuciak wybija piłkę poza własną "szesnastkę".

• Ilkay Durmus próbował dośrodkować piłkę w pole karne gospodarzy, ale zagrać poza linię końcową boiska.

• Teraz do piłki dopadł Maciej Gajos, zdecydował się na sytuacyjne uderzenie, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Piłka w polu karnym gospodarzy trafiła do Kacpra Sezonienko, ale ten z bliskiej odległości uderzył wprost w rywala.

• W odpowiedzi zagranie na pole karne gości, tam próbował interweniować Dusan Kuciak, ale nie trafił w piłkę, jednak napastnik Akademiji zamiast powalczyć o piłkę próbował symulować.

• Conrado zagrał prostopadłe podanie do Łukasza Zwolińskiego, ale napastnik Lechii nie zdołał dopaść do piłki.

• Rozpoczynamy rywalizację!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Skopje. Na moment rozpoczniemy rywalizację.

• W 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy prawdopodobnie Lechia Gdańsk zmierzy się z austriackim Rapidem Wiedeń.

• Tak prezentuje się skład Lechii Gdańsk na to spotkanie:

• Wydaje się, że Lechia Gdańsk w pierwszym meczu raczej już zapewniła sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Jednak dzisiaj gospodarze będą starali się wygrać żeby zmazać plamę z pierwszego meczu. Pojedynek zapowiada się naprawdę ciekawie.

• W pierwszym meczu obu drużyn Lechia wygrała aż 4:1 po trzech bramkach Flavio Paixao i trafieniu Łukasza Zwolińskiego. Jednak głównie w pamięci wszystkich pozostały bardzo niemiłe obrazki z trybun, kiedy to przez zamieszki kibiców arbiter musiał przerwać spotkanie.

• Witamy serdecznie! W rewanżowym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Lechia Gdańsk w meczu wyjazdowym zmierzy się z macedońską Akademiją Pandev. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

DW

Liga Konferencji. Akademija Pandev - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO I STREAM ©Przemyslaw Swiderski

Liga Konferencji. Akademija Pandev - Lechia Gdańsk ONLINE. W macedońskim piekle piłkarze Lechii Gdańsk będą bronili dużej zaliczki z pierwszego spotkania. Tylko katastrofa mogłaby sprawić, że gdańszczanie nie zaliczą swojego pierwszego awansu w historii swoich występów w europejskich pucharach. Początek meczu o godz. 17:00. Gdzie oglądać mecz Akademija Pandev - Lechia Gdańsk na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie z meczu Akademija - Lechia. Relacja na żywo z meczu Akademija - Lechia live w GOL24.pl.

Akademija - Lechia ONLINE

Zadaniem Lechii Gdańsk przed rewanżem z Akademiją jest przede wszystkim spokojny awans i uniknięcie kontuzji. Przypieczętowanie promocji do II rundy powinno pójść gładko. Lechia musiałaby przegrać aż trzema bramkami, żeby w ogóle doprowadzić do dogrywki. O ile atak Akademiji mógł sprawić problemy i Macedończycy mieli na początku pierwszego starcia świetne sytuacje, to ich obrona jest dziurawa i bez problemu radził sobie z nią Flavio Paixao.

Akademija Pandev - Lechia Gdańsk NA ŻYWO w TV i ONLINE. Akademija - Lechia TRANSMISJA STREAM LIVE [14.07.2022]

Dla doświadczonego Portugalczyka hat-trick ustrzelony w Gdańsku smakował znakomicie. – Praca, wiara, pewność siebie. Najważniejsza zawsze jest drużyna. Osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim było zwycięstwo. Mamy 4:1 – mówił w rozmowie z TVP Sport. Zwrócił jednak uwagę na spory potencjał Macedończyków. Widać, że ta drużyna ma dobry kontratak. Musisz być bardzo skoncentrowany, bo jedna bramka i to może być kompletnie inny mecz - dodał.

Lechia może na niego liczyć, jak na nikim innym. W zaledwie trzech spotkaniach gdańszczan w Europie Paixao ma już pięć goli i asystę. To jego znaczna część liczb w międzynarodowych pucharach.

Akademija - Lechia STREAM

Trener Kaczmarek i jego sztab podchodzi raczej ze spokojem do tego spotkania. Maciej Kalkowski - drugi trener Lechii - podkreśla jak ważny jest jeszcze rewanż, zanim zacznie myśleć się o następnym przeciwniku jakim może być Rapid Wiedeń. Niewiele jednak wskazuje na to aby Lechia mogła wypuścić tak dużą przewagę. Pomimo wysokiej wygranej, ważną rolę odegrał także Dušan Kuciak, który parę razy musiał interweniować i ratować swój zespół przed utratą gola.

Akademija pokazała w Gdańsku, że ofensywę może mieć mocną. Dlatego tym bardziej rezultat nie może wymknąć się spod kontroli. Już II runda kwalifikacji może być dla Lechii sufitem. Przy zwycięstwie z Akademiją w kolejnym etapie gdańszczanie zmierzą się z Rapidem Wiedeń. Tę fazę zaplanowano na 21 i 28 lipca.

Przypuszczalny skład Lechii:

Dušan Kuciak - Rafał Pietrzak, Mario Maloča, Michał Nalepa, David Stec - Conrado, Jakub Kałuziński, Maciej Gajos - Marco Terrazzino, Flávio Paixão, Łukasz Zwoliński.

Akademija - Lechia TRANSMISJA TV

Rewanż I rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji pomiędzy Akademiją i Lechią odbędzie się w czwartek, 14 lipca, o godzinie 17:00. Nie będzie transmitowany przez polskiego nadawcę w telewizji.

Internetowy stream online dostępny będzie na platformie Viaplay. Spotkanie dostępne będzie także na urządzeniach mobilnych. Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

17:00 Akademija Pandev - Lechia Gdańsk NA ŻYWO