Bayern Monachium 0 - 2 Borussia Dortmund

Bayern Monachium

0

Borussia Dortmund

2

• Kehl odbiera puchar Borussia świętuje razem ze swoimi kibicami a za uwagę, zapraszając już na zbliżający się sezon Bundesligi, dziękuje Maciej Pietrasik.

• Piłkarze Borussii odbierają właśnie gratulacje i wchodzą na przygotowane dla nich podium.

• Całkowicie zasłużony triumf Borussii, która była lepsza od Bayernu pod każdym względem. Sokratis całkowicie przyćmił Lewandowskiego, a wysoki pressing i szybkie ataki dały podopiecznym Kloppa dwie bramki. Bardzo dobry występ zaliczył też Łukasz Piszczek, który asystował przy trafieniu Aubameyanga.

• Koniec meczu! Borussia broni Superpucharu Niemiec!

• Błyskawiczna kontra Borussii, Neuer dobrym wyjściem powstrzymuje Mkhitaryana!

• Tylko minutę dolicza do tego meczu arbiter, a kibice Borussii świętują już wygraną.

• Goetze na prawej stronie zdołał wywalczyć rzut rożny dla Bayernu.

• Borussia stara się strzelić trzeciego gola, sprzed pola karnego próbował Gunter, lecz piłka przeleciała nad bramką.

• Ostatnia zmiana w Borussii, brawami żegnany Kirch, zastępuje go Bender.

• Szybka kontra Borussii, Durm urwał się lewym skrzydłem i Lahm musiał go faulować, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Odpowiedź Bayernu! Alaba mocno uderza z rzutu wolnego, ale Langerak dobrze interweniuje, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Mkhitaryan! Zaczęło się od świetnego przechwytu Piszczka, potem Immobile zgrał do Ramosa, ten przerzucił piłkę do Mkhitaryana, lecz Ormianin nie zdołał czysto uderzyć.

• Fatalny błąd Dante, piłkę przejął Immobile, ale Włoch zamiast podać do lepiej ustawionego partnera zdecydował się na strzał ze sporej odległości. O efektach lepiej ni mówić.

• Immobile! Włoch wygrał pojedynek z Boatengiem, lecz uderzył zdecydowanie zbyt lekko i Neuer z łatwością złapał piłkę.

• Niedokładne zagranie Lahma i Bayern traci na chwilę piłkę.

• Bayern przyspieszył lewą stroną, wydawało się, że będzie groźnie, lecz Shaqiri stracił piłkę.

• Dobry atak Kircha lewą stroną, bardzo ostry atak Boatenga i żółta kartka. Niemiec powinien się cieszyć, że nie wyleciał z boiska.

• Atak Bayernu był zdecydowanie zbyt statyczny, by mógł zagrozić bramce Langeraka. Dośrodkowanie Rode wybite przez obrońców.

• Bramka Aubameyanga:

• Gaudino podał do Lewandowskiego, ten dobrze minął trzech rywali, ale jego dośrodkowanie nie było zbyt dobre.

• Dalekie podanie Sokratisa, ale Neuer dobrze ubiegł Immobile i złapał piłkę.

• Zaskakująco nieporadny Bayern. Shaqiri źle przyjął piłkę i w ataku znów Borussia.

• Piszczek po starciu z Boatengiem leżał na murawie i mieliśmy chwilę przerwy.

• Aubameyanga nie ma już na boisku, zastąpił go Adrian Ramos.

• Świetnie z prawej strony do akcji podłączył się Łukasz Piszczek, dośrodkował w pole karne, a Aubameyang strzałem głową podwyższa prowadzenie Borussii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! AUBAMEYANG!

• Mkhitaryan do Immobile, ten uderza niecelnie, ale nawet gdyby trafił do bramki, ta nie zostałaby uznana. Sędzia uznał, że Włoch był na spalonym, ale powtórki pokazały, że się mylił.

• Ostatnia zmiana w Bayernie, Mario Goetze zastępuje Hojbjerga. Niemiec niezmiennie witany na Signal Iduna Park gwizdami.

• Niedokładny atak Bayernu, Sokratis przejmuje piłkę i Bawarczycy muszą konstruować całą akcję od nowa.

• Kolejny błyskawiczny atak Borussii, dośrodkowuje Aubameyang, ale obrońcy Bayernu wybijają piłkę.

• Indywidualna akcja Ciro Immobile, Włoch uderza z dystansu, lecz robi to bardzo źle.

• Fatalny błąd Boatenga, piłkę przejmuje Durm, lecz jego dośrodkowanie pewnie łapie Neuer.

• Dobre wycofanie piłki przed Durma do Hofmanna, ten zagrywa w pole karne do Aubameyanga, lecz zawodnik Borussii traci równowagę.

• Indywidualna akcja Shaqiriego lewą stroną, Szwajcar był faulowany przez Guntera.

• Piszczek nie zdołał dobrze opanować piłki po przerzucie Kircha. Ostatecznie Polak stracił piłkę, ale gospodarze natychmiast ją odzyskali, a Aubameyang wywalczył rzut rożny.

• Wracając do zmian w składach, Lahm wszedł na boisko zamiast Muellera.

• Stuprocentowa sytuacja Lewandowskiego, który błyskawicznie wyszedł sam na sam z Langerakiem, lecz przegrał ten pojedynek!

• W obu zespołach mamy po jednej zmianie. W Borussii Durm zastępuje Schmelzera.

• Zaczynamy drugą połowę!

• A oto bramka Mkhitaryana:

• Trzeba przyznać, że niespodziewany przebieg ma to spotkanie. Znakomity mecz rozgrywa na razie Borussia, która nie pozwala rozgrywać Bayernowi piłki na połowie gospodarzy, a szybkimi atakami nie raz potrafiła zagrozić bramce Neuera. Niewidoczny na razie Lewandowski, który przegrywa pojedynki z Sokratisem. Dobry mecz rozgrywa natomiast Łukasz Piszczek. Na drugą połowę zapraszamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Aubameyang strzelał z rzutu wolnego, ale było to uderzenie niecelne. Arbiter doliczył do pierwszej połowy minutę.

• Szybka kontra Borussi po stracie Rode, Hojbjerg faulował Mkhitaryana i uarany zstał żółtą kartką.

• Kolejne dwie szanse dla gospodarzy! Świetnie Aubameyang wygrał pojedynek z Dante, dwa mocne strzały Hofmanna i Kehla broni Neuer!

• Zamieszanie po rzucie rożnym dla Borussii, mocny strzał Kehla w środek bramki instynktownie broni Neuer!

• Mamy kontrowersję, jeden z piłkarzy Bayernu dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, ale nie zauważył tego sędzia.

• Wysoki pressing Borussii przynosi jak na razie świetny skutek. Gospodarze notują przechwyt za przechwytem.

• Shaqiri niedokładnie zagrywa w kierunku Lewandowskiego, Sokratis z łatwością przejmuje piłkę.

• Kolejna niebezpieczna zabawa Neuera. Borussia oddała na razie sześć strzałów przy tylko dwóch Bayernu.

• Złe wybicie Neuera, aut dla Borussii. Bramkarz reprezentacji Niemiec jest jak na razie głównym rozgrywającym Bayernu, graczom z pola Borussia nie pozwala praktycznie na nic.

• Lewandowski fauluje Sokratisa, Grek na razie doskonale radzi sobie z Polakiem.

• Okazja dla Borussii, dobre prostopadłe podanie Piszczka, obrońcy Bayernu wybili piłkę przed pole karne. Polak zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył wysoko nad bramką.

• Martineza zastępuje Dante.

• Uraz Hiszpana jest chyba poważniejszy, szykuje się zmiana.

• Starcie Schmelzera z Martinezem, ucierpiał Hiszpan i mamy chwilę przerwy.

• Pojedynek Piszczka z Bernatem, Polak faulował rywala.

• Był rzut wolny dla Borussii po faulu na Piszczku, ale dośrodkowanie było bardzo słabe i bez problemu złapał je Neuer.

• Kolejna szansa dla Borussii. Lewandowski stracił piłkę, ta szybko przedostała się pod pole karne Bayernu, strzelał Aubameyang, lecz piłkę złapał Neuer.

• Ormianin wpadł z piłką w pole karne, podał do Aubameyanga, obrońcy Bayernu wybili piłkę, ale ta wróciła do Mkhitaryana, który oddał mocny strzał z powietrza i umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! MKHITARYAN!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Gunter, lecz Neuer pewnie interweniuje.

• Akcja szybko przeniosła się na druga stronę boiska, prawą stroną ruszył Aubameyang, Bernat wybił piłkę na rzut rożny.

• Wreszcie piłka trafiła do Lewandowskiego, Polak przegrał jednak pojedynek z Łukaszem Piszczkiem i Bayern ma rzut rożny.

• Borussia gra na razie zdecydowanie agresywniej i przynosi to efekty. Bayern nie może przebić się pod pole karne gospodarzy.

• Było groźnie! Neuer dwukrotnie musiał interweniować. Świetna dwójkowa akcja Piszczka i Kircha, bramkarz Bayernu ratuje swój zespół.

• Bayern ma n razie 63% posiadania piłki, lecz to szybkie ataki Borussii po przechwytach wydają się groźniejsze.

• Dobra interwencja Piszczka po próbie dośrodkowania Bernata.

• W odpowiedzi lewą stroną Shaqiri, ale dośrodkowanie Szwajcara było bardzo słabe.

• Mkhitaryan ładnie przedostał się pod pole karne Borussii, ale później niepotrzebnie zwolnił akcję i niewiele z niej wynikło.

• Była szansa dla Borussii. Fatalna strata Alaby, piłka trafia do Immobile, który sprzed pola karnego uderza obok słupka.

• Akcja Immobile prawą stroną boiska, lecz Włoch ostatecznie nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• W pierwszych minutach nieco aktywniejsi są piłkarze Bayernu. Podopieczni Guardioli spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Rode najpierw stracił piłkę po złym podaniu, a po chwili faulował Aubameyanga. Szybko rozegrany rzut wolny, strzał Aubameyanga bardzo niecelny i od bramki zaczyna Nauer.

• Dobry przechwyt zaliczył Rode, lecz jego wysiłek zepsuł Shaqiri, który najpierw zwolnił akcję, a po chwili stracił piłkę.

• Shaqiri! Dobra akcja Szwajcara, lecz piłkę dobrze odbija Langerak.

• Pierwsza sytuacja dla Borussii, długie podanie do Aubameyanga, lecz ten przegrywa pojedynek z Alabą, który podaje do Neuera.

• Oba zespoły w swoich tradycyjnych strojach. Borussia w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, Bayern na czerwono-granatowo.

• Zaczynamy!

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie, kamery skupiają się głównie na Robercie Lewandowskim.

• Efektowna oprawa na Signal Iduna Park, stadion wypełniony po brzegi, za chwilę piłkarze pojawią się na boisku.

• Sędzią głównym tego meczu będzie Peter Gagelmann.

• Zarówno Borussia, jak i Bayern Superpuchar Niemiec zdobywały do tej pory czterokrotnie. Kto podniesie dziś trofeum po raz piąty? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Polscy kibice przed tygodniem mogli oglądać Borussię we Wrocławiu. W sparingu podopieczni Kloppa ograli Śląsk 3-0. Dzisiaj czeka ich jednak mecz z dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem.

• Piłkarze obu drużyn kończą właśnie rozgrzewkę, stadion w Dortmundzie stopniowo wypełnia się kibicami,

• Bayern i Borussia o Superpuchar Niemiec zagrają ze sobą po raz trzeci z rzędu. Przed rokiem ekipa z Dortmundu wygrała 4:2, przed dwoma laty Bayern zwyciężył 2:1. Jak widać, na pewno możemy spodziewać się sporo bramek i emocji.

• - Gramy o pierwszy tytuł w tym sezonie, więc będziemy próbowali wygrać - krótko skwitował Pep Guardiola.

• Choć to dopiero pierwszy akord nowego sezonu i obu zespołom daleko do optymalnych składów, to obaj trenerzy nie kryją apetytu na trofeum. - Bayern to obecnie najlepszy zespół na świecie. Zwycięstwo bardzo poprawiłoby naszą pewność siebie - powiedział Juergen Klopp.

• Spędziłem cztery wspaniałe lata w BVB. Teraz to inne uczucie, ponieważ będę gościem na tym stadionie - powiedział przed meczem Lewandowski. Jak swojego najlepszego snajpera w ostatnich latach przyjmą kibice Borussii?

• Faworytem meczu o Superpuchar Niemiec jest Bayern, lecz należy pamiętać, że Bawarczycy nie wygrali w Dortmundzie od 2009 roku. My obserwować będziemy rzecz jasna grę dwóch reprezentantów Polski - Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego, który po raz wróci do Dortmundu jako piłkarz Bayernu.

• Rezerwowi Borussii: Zlatan Alomerović, Neven Subotić, Milos Jojić, Sven Bender, Kevin Grosskreutz, Adrian Ramos, Erik Durm

• Rezerwowi Bayernu: Tom Starke, Pepe Reina, Dante, Claudio Pizarro, Mario Goetze, Philipp Lahm, Holger Badstuber

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Zobaczyć możecie je po lewej stronie.

• Już za 50 minut w Dortmundzie Borussia Dortmund zmierzy się z Bayernem Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec. Zapraszamy na relację z tego pojedynku.