Belgia

2

Australia

0

• Lepsi zdecydowanie byli dziś Belgowie. Australijczycy w przeciągu całego meczu niemrawi, bez błysku, bez jakiejkolwiek stuprocentowej sytuacji bramkowej. Gospodarze nie wznieśli się dziś na jakieś wyżyny umiejętności, ale spokojnie dali radę pokonać swojego przeciwnika. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• I właśnie teraz angielski sędzia zakończył to spotkanie!

• Dwie minuty doliczył Michael Oliver do drugiej połowy

• Jurić zagrywał teraz piłkę z lewej strony w pole karne, ale stamtąd wybił ją Alderweireld

• I jeszcze Gillet wchodzi za Vertonghena

• Z boiska schodzi też Leckie, a wchodzi na nie Jurić

• Valeri wchodzi za Milligana

• Alderweireld świetnie zatrzymał rywala na swojej lewej stronie boiska. Ciężko będzie Kangurom o choćby jednego gola

• Januzaj! Ładna indywidualna akcja, mocny strzał sprzed szesnastki i świetna interwencja Ryana!

• Nainggolan oddał mocny strzał sprzed pola karnego, ale trafił w sam środek bramki i nie sprawił żadnych kłopotów bramkarzowi

• Często w tym meczu brakuje dokładności, czy to w jednej, czy to w drugiej drużynie. Teraz głupią stratą popisał się Kompany

• A Dembele zmienia Origiego

• Schodzi Lombaerts wchodzi Ciman

• Przynudzili trochę jedni i drudzy i skończyli to pięknym golem! Chadli zagrał z lewej strony przed pole karne do Witsela, a ten bardzo ładnym uderzeniem pokonał bramkarza!

• GOOOOOL! Witsel, 2:0 dla gospodarzy!

• Dłużej rozgrywają futbolówkę gospodarze, ale robią to głównie na własnej połowie

• Brad Smith zmienia Tima Cahilla

• Było groźnie! De Bruyne dograł piłkę w pole karne do Chadliego, ale tego w ostatniej chwili powstrzymał bramkarz!

• Alderweireld starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany. Tylko rzut rożny dla gospodarzy

• Ben Halloran zaatakował prawą stroną boiska, ale tam spokojnie zatrzymali go Belgowie.

• Bresciano schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Luongo

• Aj, było blisko gola! Kevin De Bruyne zaatakował prawą stroną boiska, oddał strzał na bramkę, a piłka nieznacznie minęła słupek!

• Michael Oliver daje znak, goście wznawiają grę

• Pierwsza połowa była dużo lepsza w wykonaniu Belgów. To oni dłużej utrzymują się przy piłce, lepiej nią operują, kreują ciekawsze akcje, no i przede wszystkim zdołali zdobyć gola. Czy padną kolejne, przekonamy się w drugiej połowie

• Michael Oliver skończył pierwszą połowę, Belgia prowadzi 1:0!

• Mirallas oddał teraz strzał z rzutu wolnego, ale trafił tylko prosto w mur

• I mamy odpowiedź gości! Po ładnej akcji prawą stroną piłka trafiła w pole karne do Tommy'ego Oara, ale strzał tego świetnie wybronił Courtois!

• Mertens! Świetny strzał z rzutu wolnego, piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki!

• Herd pokazuje, że już może grać, tymczasem rzut wolny mają gospodarze

• Chris Herd ucierpiał w którymś ze starć i leży na boisku

• Najpierw Kevin De Bruyne kapitalnie uderzył sprzed szesnastki, a piłka trafiła w poprzeczkę. Potem Australijczycy niedokładnie wybili piłkę, trafiła ona do Mertensa a ten strzałem po koźle pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOL!! Mertens. 1:0 dla gospodarzy!

• Lombaerts uderzył teraz głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w bramkę.

• Tym razem długa piłka w kierunku Mertensa, ale tego uprzedził Wilkinson

• Vertonghen zagrał teraz piłkę w kierunku Mirallasa i to mogła być dobra okazja bramkowa, gdyby piłkarz Evertonu nie był na spalonym

• Długie zagranie Mertensa w kierunku Origiego, ale tego uprzedził Ryan

• Jan Vertonghen spróbował ataku lewą stroną, ale został zatrzymany. Przy piłce goście

• Było groźnie! Mertens uderzył z dystansu, ale Ryan interweniował skutecznie! Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• De Bruyne dośrodkował teraz z prawej strony boiska, ale piłka po jego wrzutce została wybita

• Kangury ewidentnie nastawione do gry z kontry, oczekują tylko, co ich rywal zrobi w ataku pozycyjnym

• Leckie faulowany, rzut wolny dla gospodarzy na połowie Australii

• I znów Belgowie wrócili do długiego kreowania akcji. Czy zagrożą chociaż bramce gości?

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Cahill, ale został zablokowany

• Niedokładne podanie Defoura do własnego bramkarza i Australijczycy mają corner

• Goście zagrali teraz tuż przed polem karnym przeciwnika, ale tam skutecznie interweniował Nicolas Lombaerts

• Witsel, a my razem z nim, wraca do gry

• Chris Herd faulował teraz Witsela na połowie gospodarzy. Belgijski pomocnik chyba ucierpiał przy tym starciu

• Czerwone Diabły od początku dłużej utrzymują się przy piłce i spokojnie wymieniają podania, choć na razie głównie na własnej połowie

• Angielski sędzia daje znak i gospodarze zaczynają to spotkanie!

• Timmy Simons i Daniel Van Buyten, którzy skończyli reprezentacyjne kariery, są właśnie oficjalnie żegnani na murawie stadionu

• Michael Oliver, angielski arbiter, poprowadzi to spotkanie

• Na stadionie rozbrzmiewają hymny obu państw

• Piłkarze obu zespołów już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• Jedni i drudzy to oczywiście finaliści tegorocznego Mundialu w Brazylii. Belgowie zdołali dojść do ćwierćfinału, w którym ulegli Argentynie, a Australia odpadła już po fazie grupowej. A kto okaże się lepszy w dniu dzisiejszym?

• Po lewej stronie macie prawie pełne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę je uzupełnimy, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.

• Witamy! Już za około kwadrans rozpocznie się towarzyskie spotkanie pomiędzy Belgią a Australią. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza serdecznie Damian Wiśniewski.