Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań ONLINE. Najtrudniejszy...

Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań ONLINE. Najtrudniejszy wyjazd w całym roku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, Grupa D
2020-12-03 21:00

Benfica Lizbona

4

Lech Poznań

0

• Po kornerze uderzenie głową zawodnika Lecha broni Odisseas Vlachodimos i w tym momencie sędzia gwiżdże po raz ostatni! Benfica lekko, łatwo i przyjemnie pokonuje Lecha Poznań 4:0. Bramki strzelili Jan Vertonghen, (po przerwie) Darwin Nunez, Pizzi i Julian Weigl.

KONIEC Rangers - Standard Liege 3:2 (Goldson 39', Travernier 45' k., Arfield 63' - Lestienna 6', Cop 41')

• Pokazał się Dani Ramirez, który zdecydował się na strzał zza pola karnego, widząc wysuniętego bramkarza gospodarzy. Po rykoszecie od zawodnika Benfiki poszła "świeca", która leciała za kołnierz Odisseasa Vlachodimosa! Ten zdołał wrócić do bramki i sparować piłkę na rzut rożny!

• Luca Waldschmidt chciał przedrzeć się przez 3 rywali w pole karne Lecha. Z siatką, ale nie pozwolił na to Lubomir Satka.

• Srdjan Jovanović dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

• Niemiec zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka po odbiciu się od lewego słupka zatrzepotała w siatce. Wyciągnięty jak struna Filip Bednarek nie zdołał skutecznie interweniować

• 4:0. JULIAN WEIGL

• Strzał Jakuba Modera z pola karnego został zablokowany, a Mikael Ishak uderza technicznie nad poprzeczką. Nawet gdyby zmieścił piłkę w siatce, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną.

• Czekamy na ostatni gwizdek sędziego. Zapewne i tak doliczy 3-4 minuty z powodu zmian.

• Po rzucie rożnym piłka spada na 20. metrze pod nogi Vasyla Kravetsa. Ten zdecydował się na strzał z powietrza, ale w piłkę... nie trafił. Na szczęście kontry nie było.

• Jakub Moder wchodzi za Filipa Marchwińskiego.

• Dwie szybko stracone bramki zupełnie odcięły prąd "Kolejorzowi". Jeżeli Dariusz Żuraw miał plan na ten mecz, to spalił on na panewce równie szybko co Jerzego Brzęczka na mecz Ligi Narodów z Włochami... Równie wymowne byłoby milczenie.

• Franco Cervi zastępuje Rafaela Silvę.

• Przyjemny, niemęczący czwartek

• Filip Marchwiński na prawej stronie podaje do rozpędzonego Bohdana Butko. Jego centra została zablokowana.

• Najwyżej wyskoczył Nicolas Otamendi, który nie tylko główkuje nad poprzeczką, lecz także faulował Filipa Marchwińskiego w walce o pozycję.

• Poklepał teraz z kolegami Luca Waldschmidt. W ostatniej chwili jego strzał zablokował Tomasz Dejewski. Korner dla Benfiki.

• Żółtą kartką upomniany Filip Marchwiński.

• Pedrinho wchodzi, Everton schodzi.

• Everton również szuka "swojej' bramki! Jego uderzenie z pola karnego zdołał jednak sparować Filip Bednarek!

• i Alan Czerwiński zmienia Michała Skórasia.

• ... Vasyl Kravets zmienia Jana Sykorę...

• Dani Ramirez zmienia Mohammada Awwada..

• 63' Rangers - Standard Liege 3:2 (Goldson 39', Travernier 45' k., Arfield 63' - Lestienna 6', Cop 41')

• i Julian Weigl zmienia Chiquinho.

• ... Haris Seferović zmienia Darwina Nuneza...

• Luca Waldschmidt zmienia Pizziego...

• Nie minęło 60 sekund, jak kolejny raz piłkę z siatki musi wyciągać Filip Bednarek. Wysoki pressing i kontra, którą uderzeniem po dalszym rogu z prawej strony pola karnego finalizuje Pizzi.

• GOL DLA BENFIKI. PIZZI

• Po zagraniu z własnej połowy piłkę przed polem karnym przejmuje Darwin Nunez. "Poklepał" z Pizzim i po podaniu zwrotnym Darwin Nunez uderza nie do obrony.

• DARWIN NUNEZ PODWYŻSZA PROWADZENIE

• Jest pierwszy (!) celny (!) strzał piłkarzy Dariusza Żurawia! Przebojową akcją lewą stroną przeprowadził Jan Sykora, który po "ścięciu" do środka podaje na 20. metr do Mohammada Awwada. Jego płaskie uderzenie w środek bramki spokojnie chwyta Odisseas Vlachodimos.

• Piłka po zablokowanym strzale Michała Skórasia wychodzi poza linię końcową. Lech ma rzut rożny.

• Everton uderza zza pola karnego obok bramki Filipa Bednarka.

• Tymoteusz Puchacz pada na murawę jak rażony piorunem po starciu z Rafą Silvą. Kartki nie ma.

• Rykoszet ratuje Lecha przed utratą drugiego gola w tym meczu! Pizzi dostaje piłkę od Rafy Silvy w "szesnastce", ale na linii strzału znalazł się Lubomir Satka.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Pizzi. Stał na wprost bramki, ale posłał piłkę metr obok prawego słupka.

• Ze środka zaczynają goście!

• Wracamy na Estadio da Luz, gdzie kończy się przerwa w meczu Benfica - Lech w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy (grupa D). Gospodarze prowadzą z "Kolejorzem", a w drugim meczu Rangers remisują ze Standardem Liege 2:2.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Jana Vertonghena Benfica prowadzi z Lechem 1:0

PRZERWA Rangers - Standard Liege 2:2 (Goldson 39', Travernier 45' k. - Lestienna 6', Cop 41'

• Przyczajony Lech czekał na swoje szanse na wyprowadzenie kontry, jednak ta sztuka nie powiodła się. Dośrodkowania Bohdana Butko nie znajdowały adresata, strzałów na bramkę gospodarzy praktycznie nie było. Benfica stworzyła kilka okazji i wykorzystała jedną - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Jan Vertonghen, który głową pokonał Filipa Bednarka.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Przewinienie Chiquinho. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Srdjan Jovanović dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• Przeciągnięte dośrodkowanie gości z rzutu wolnego. Odisseas Vlachodimos spokojnie łapie piłkę.

• Gilberto bez problemu poradził sobie w defensywie z Janem Sykorą. To na razie nie są najlepsze zawody w wykonaniu Czecha.

• Stopklatka bramki Jana Vertonghena

• Mikael Ishak zmienia kontuzjowanego Nikę Kaczarawę.

• Sztab medyczny Lecha opatruje Gruzina, który zwija się z bólu. Po chwili w asyście opuścił plac gry. Do wejścia szykuje się Mikael Ishak.

• Na domiar złego poważnie wyglądającego urazu nabawił się Nika Kaczarawa, który walczył o piłkę z Nicolasem Otamendim. Konieczna będzie zmiana!

• Z prawego narożnika centruje Pizzi do najwyżej skaczącego Jana Vertonghena, z którym nie poradzili sobie Bohdan Butko i Michał Skóraś, i głową kieruje piłkę do siatki! Wyciagnięty jak struna Filip Bednarek był bezradny.

• BENFICA PROWADZI! JAN VERTONGHEN!!!

• Pojedynek Rafy Silvy na skrzydle z Tymoteuszem Puchaczem. Portugalczyk wywalczył rzut rożny.

• Jeszcze jedna akcja z udziałem Bohdana Butko. Wrzucał na dalszy słupek do... nikogo. W kulminacyjnym momencie został w blokach Filip Marchwiński, do którego była adresowana piłka.

• Darwin Nunez na spalonym.

• Dawno nie było ataku Lecha. Do tej pory - Bohdan Butko podłączył się do przodu i dostaje dobre podanie ze środka. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata w polu karnym "Orłów".

• Do prostopadłego podania wystartował Darwin Nunez, który chciał przerzucić piłkę nad wychodzącym Filipem Bednarkiem. Na to nie pozwolił interweniujący wślizgiem Lubomir Satka.

• A teraz uderzenie Chiquinho z dystansu blokuje Lubomir Satka.

• To powinien być gol dla gospodarzy! Pizzi przyjmuje piłkę w polu karnym i decyduje się na techniczne uderzenie w stronę dalszego (prawego) rogu. Filip Bednarek "wypluwa" piłkę przed siebie pod nogi Darwina Nuneza, który uderza nad poprzeczką!

• A teraz Nika Kaczarawa zamienił się rolami z Janem Sykorą. Przy linii końcowej Gruzin został powstrzymany.

• Środkiem z "siatką" próbował przedrzeć się Filip Marchwiński. Poradził sobie z Pizzim, ale skutecznie zaasekurował go Gabriel.

• Nieudana główka Darwina Nuneza. Po zagraniu z prawej strony uderzył piłką tam, skąd przyszła. I to dosłownie. A do bramki Filipa Bednarka miał 7-8 metrów.

• Po chwili Pizzi pada w polu bramkowym Lecha. Domagał się rzutu karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Rafa Silva centruje z prawej strony na 5. metr do wbiegających trzech kolegów. Między nimi znalazł się Lubomir Satka, który wybija piłkę.

• W odpowiedzi niedokładne podanie w "szesnastkę" do Darwina Nuneza. Po wybiciu Filipa Bednarka piłka w posiadaniu gospodarzy.

• Filip Marchwiński decyduje się na strzał. Sporo brakowało do bramki, więc Odisseas Vlachodimos wznawia grę z 'piątki".

• 6' Rangers - Standard Liege 0:1 (Lestienne)

• Zaatakowała Benfica prawą stroną. Przydał się Karlo Muhar, który znalazł się miedzy stoperami i miał duży wpływ na przerwanie ataku.

• Bardzo dobre prostopadłe podanie Karlo Muhara w pole karne do Niki Kaczarawy. Ten był jednak na spalonym.

• Po chwili Grimaldo nie zdołał utrzymać piłki na boisku. Aut dla Lecha blisko pola karnego gospodarzy.

• Zapewne Nika Kaczarawa dostał wskazówki, by walczyć i nie odpuszczać. Kwestia interpretacji i tłumaczenia - został upomniany żółtą kartką za faul na Grimaldo.

• Srdjan Jovanović gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Postawiłem na zawodników w stu procentach gotowych do gry. Z takim rywalem trzeba być w pełni gotowym fizycznie. Zobaczymy czy to wypali, mamy plan na ten mecz

. - Dariusz Żuraw przed meczem [TVP Sport]

• Spotkanie na Estadio da Luz poprowadzi Serb Srdjan Jovanović. Na liniach będą mu pomagać Uros Stojković oraz Milan Mihajlović. Sędzią technicznym jest za to Novak Simović.

• Na inaugurację fazy grupowej Ligi Europy Lech przegrał u siebie z Benficą 2:4. Na dwie bramki Mikaela Ishaka odpowiedzi Pizzi (z rzutu karnego) i trzykrotnie Darwin Nunez.

Bramki można obejrzeć TUTAJ

• Będzie powtórka z historii?

• Równolegle trwać będzie spotkanie Rangersów ze Standardem Liege. Livescore będzie pojawiać się w tej relacji.

• Po 4 spotkaniach liderem grupy D jest Glasgow Rangers z 8 punktami na koncie i bilansem bramek 8:5. Na drugim miejscu jest Benfica z takim samym dorobkiem na koncie, ale w bramkach ma 12 strzelonych bramek i 7 straconych. Trzecie miejsce zajmuje "Kolejorz" z trzema "oczkami" (bilans bramek - 6:8). Ostatni jest Standard Liege, który również ma 3 punkty (w bramkach 3 strzelone i 9 porażek).

• Skład Lecha

Rezerwowi: Malenica - Kravets, Rogne, Ishak, Ramirez, Moder, Kamiński, Czerwiński.

• Do rozpoczęcia spotkania jest jeszcze trochę czasu, więc zachęcam - kto jeszcze nie miał okazji - do przeczytania zapowiedzi:

• Skład Benfiki

Rezerwowi: Leite - Cervi, Pedrinho, Ferreira, Ferro, Goncalves, Jardel, Ramos, Seferović, Tavares, Waldschmidt, Weigl.

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• "Kolejorz" liczy na cud. Benfice wystarczy punkt, by zapewnić sobie grę w fazie pucharowej Ligi Europy. Gospodarze mogą sobie odroczyć swój plan do następnej kolejki, z kolei piłkarze Dariusza Żurawia - po "wpadce" ze Standardem Liege (1:2) - sami utrudnili sobie życie.

A jak będzie dzisiaj? Benfica na własnym stadionie podejmie Lecha Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego Srdjana Jovanovicia już za 30 minut!

Benfica - Lech LIVE! To najtrudniejszy mecz w całym roku

Benfica - Lech LIVE! To najtrudniejszy mecz w całym roku ©Grzegorz Dembinski

Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań ONLINE. Zespół Dariusza Żurawia ma jeszcze cień szansy na wyjście z grupy D w Lidze Europy. O losie "Kolejorza" przesądzi rewanż z portugalskim gigantem. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00.

Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań ONLINE

Lech w stolicy Portugalii zjawił się we wtorek. Przyleciał z Gdańska, gdzie jeszcze w poniedziałek grał ligowy mecz z Lechią (1:0). W końcówce przełamanie dał Mikael Ishak, trafiając z rzutu karnego.

Bukmacherzy i fachowcy nie dają najmniejszych szans Lechowi na choćby remis z Benfiką. Przypomnijmy, przy Bułgarskiej po otwartym spotkaniu "Kolejorz" przegrał 2:4. Załatwił go Darwin Nunez - autor hat-tricka. Urugwajczyk nie wystąpi rewanżu z powodu przymusowej izolacji.

Dziś Lech ma trzy punkty w grupie D. Żeby z niej wyjść, musiałby nie tylko pokonać Benfikę i Rangers FC, ale jeszcze liczyć na pomoc ostatniego w tabeli Standardu Liege.

Benfica Lizbona - Lech Poznań transmisja tv, stream online. Gdzie obejrzeć na żywo? [3.12.2020]

Najgorsza wiadomość jest taka, że przeciw Benfice nie zagra Pedro Tiba. Lech enigmatycznie informuje, że Portugalczyk ma "problemy zdrowotne". W środku pola zastąpi go albo Karlo Muhar, albo Filip Marchwiński. Z powodu kartek pauzuje natomiast Djordje Crnomarković.

- Każdy wyjazd w takie słoneczne miejsce owocuje tym, że zespół pozytywnie to odbiera. Atmosfera w drużynie - pomimo ostatnich meczów - jest bardzo dobra - przekonuje skrzydłowy Michał Skóraś.

Benficę również nie opuszczają problemy. Do grona kontuzjowanych dołączyli Nuno Tavares i Pedrinho. Z powodu izolacji związanej z koronawirusem nie wystąpią za to wspomniany Nunez oraz Julian Weigl.

Przewidywany skład Lecha na Benfikę: Bednarek - Czerwiński, Satka, Rogne, Puchacz - Skóraś, Moder, Marchwiński (Muhar?), Ramirez, Kamiński - Ishak.
Rezerwowi: Malenica, Butko, Kraweć, Sykora, Awwad, Muhar, Kaczarawa.
Nieobecni: Tiba, Crnomarković, van der Hart

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lech - Benfica 2:4 (Liga Europy, 22.10.2020)

Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo na kanałach TVP 2 i Polsat Sport Premium 1. W internecie za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport, a za opłatą w IPLA TV. Dla Telewizji Publicznej komentuje duet Jacek Laskowski – Marcin Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 21:00 - zapraszamy!