1

1 2 połowa

2 karne

• Brazylijczycy w ćwierćfinale zmierzą się z Kolumbią lub Urugwajem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Uffff, ufff, ufff... Gospodarze zostają w turnieju! Chilijczycy odpadają jednak z turnieju po fantastycznym boju! Cóż za mecz, cóż za emocje! Dziękujemy Chile za tak fantastyczny i dramatyczny spektakl!

• SŁUPEEEEEEEEEEEK!!! BRAZYLIA W ĆWIERĆFINALE!!!

• Mundial 2014: Brazylia - Chile 1:1, k. 3:2

• Piątą serię zakończy Jara

• NEYMAR PEWNIE POKONUJE BRAVO! 3:2!

• Neymar przed ogromną presją!

• DIAZ DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!!! 2:2!!!

• Czy wyrówna Diaz?

• HULK RAZ JESZCZE ZATRZYMANY PRZEZ CLAUDIO BRAVOOO!!!

• Czwartą serię rozpocznie Hulk!

• ARANGUIZ POTĘŻNIE W OKIENKO I CHILE WCIĄŻ W GRZE!

• Czas na Aranguiza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! PO RĘKACH BRAVO, ALE TRAFIA MARCELO! 2:0!

• Co zrobi Marcelo?

• BRONI JULIO CESAAAAAAAAAAAR!!! NIESAMOWITE!

• Alexis Sanchez przed szansą wyrównania.

• NIE MAAAAA!!! WILLIAN UDERZA OBOK BRAMKI!!!

• Willian podchodzi do piłki.

• BRONI JULIO CESAR!!! PINILLA NIE STRZELAAAA!!!

• Jak odpowie Pinilla?

• DAVID LUIZ ZMYLIŁ BRAVO! 1:0!

• Jako pierwszy będzie strzelał David Luiz

• Jakieś modły w brazylijskim kółku jeszcze odprawia Paulinho. Czy okażą się one skuteczne? Czas na serię jedenastek!

• Piłkarze już wyczerpani, kto zachował jeszcze więcej sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych? Za chwilę się okaże!

• Ten wielki mecz się rozstrzygnie w rzutach karnych! Niewiarygodna dramaturgia tego spotkania!

• KONIEC! BĘDĄ KARNEEEE!

• RAMIRES! Pomocnik Chelsea zza pola karnego uderza płasko i kilkadziesiąt centymetrów obok bramki!

• W kontrataku Hulk wywalczył rzut rożny.

• POPRZECZKAAAAA!!! Po kapitalnej akcji dwójkowej z Sanchezem Pinilla trafia z 16 metrów w poprzeczkę!!!

• Jeszcze Hulk uderzył na wiwat z dystansu.

• Mundial 2014: Brazylia - Chile

• Bronią się już tylko Chilijczycy, ale czynią to bardzo skutecznie.

• Zerwali się jeszcze kibice gospodarzy, ale czy to jeszcze pomoże?

• Pięć minut do końca.

• Trzeci z rzędu zupełnie niecelny strzał z dystansu, tym razem szczęścia próbował Diaz.

• Po drugiej stronie równie nieudaną próbą popisał się Dani Alves.

• Uderzenie z dystansu Pinilli zupełnie na wiwat.

• Dwóch Chilijczyków 'rannych' leży na murawie Estadio Mineirao. Przerwa w grze.

• Jose Rojas zastępuje Garego Medela, który już nie wytrzymał trudów tego meczu. Znakomity mecz gracza Cardiff!

• JO! Neymar zdołał dograć z rzutu rożnego na głowę Jo, ale ten uderzył ponad poprzeczką!

• Po indywidualnej szarży Neymara, Medel musiał wybić piłkę na rzut rożny.

• GRAMY!

• Zmiana w ekipie Canarinhos. Willian za Oscara.

• Alexis z dystansu uderza obok brazylijskiej bramki i ZMIANA STRON!

• Żółta kartka dla Daniego Alvesa.

• HULK! Napastnik Zenita huknął z 25 metrów na bramkę rywala, ale Bravo po raz kolejny nie dał się zaskoczyć.

• Żółta kartka dla Pinilli za ostry faul na Luizie.

• Hulk dobrze dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Oscara, ale ten uderzył za lekko, by pokonać Bravo.

• Piłka w pole karne do Jo, który poradził sobie z Silvą, po czym jednak uderzył nieczysto i piłka ledwo dotoczyła się od Bravo.

• Słabiuteńki jest Jo. Zastępca Freda radzi sobie na murawie jeszcze gorzej od samego napastnika Fluminense, a to sztuka.

• Neymar przy próbie odebrania piłkę Silvie na jego połowie sfaulował rywala. Przerwał grę Howard Webb.

• Diaz pokusił się na strzał z 40 metrów, ale potężnie kopnięta piłka minęła bramkę Julio Cesara.

• Błąd popełnili teraz chilijscy obrońcy, Jo wyszedł prawie sam na sam z Bravo, ale ten był szybszy i jeszcze za ostre zagranie brazylijski napastnik ogląda kartkę.

• Z dośrodkowaniem Neymara również poradził sobie Gutierrez.

• Mundial 2014: Brazylia - ChileMundial 2014: Brazylia - Chile

• Neymar ostro zagrał w kierunku bramki Chile, ale Gutierrez wybił piłkę na korner.

• Faulował teraz Mena szarżującego Hulka przy linii bocznej pola karnego. Musi uważać, bo on ma kartkę na koncie. Na razie Webb nie jest surowy.

• WZNAWIAMY GRĘ!

• Niewyraźnie wygląda Neymar, który ma problem z mięśniem czworogłowym. Może to z tego powodu słabo spisywał się po przerwie.

• W drugiej połowie Chilijczycy zdominowali Canarinhos w środku pola, ale poza jedną świetną szansą Aranguiza nie potrafili zagrozić bramce Julio Cesara. Pod tym względem Brazylia miała więcej okazji, ale albo brakowało drobiazgów, albo doskonale bronił Claudio Bravo.

• KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY! Będzie dogrywka!

• Na spalonym złapany Mauricio Isla.

• Ostra centra Sancheza bezkarnie przeszyła całą szesnastkę Julio Cesara.

• Rzut rożny dla Chile po interwencji Daniego Alvesa.

• Trzy minuty doliczone.

• Zamieszanie w polu karnym Brazylii, ale Aranguiz został zatrzymany przez Ramiresa.

• Mena wywalczył rzut rożny dla Chile.

• Schodzi z boiska wyczerpany Arturo Vidal, w jego miejsce Mauricio Pinilla.

• Chile gra dobrze w środku pola, ale podopiecznym Sampaoliego z trudem przychodzą akcje ofensywne.

• HUUUUULK!!! Slalom Hulka, który minął trzech rywali i wpadł w pole karne, po czym jego potężne uderzenie genialnie obronił Bravo!

• NEYMAR! Po długiej piłce zagranej w pole karne przez Alvesa, gwiazdor Canarinhos uderzył głową, ale dokładnie tam gdzie stał Bravo!

• Trochę zamieszania pod szesnastką Chile, ale ostatecznie piłka trafia w ręce Claudio Bravo.

• Dobra interwencja w defensywie Oscara, który odbił piłkę po centrze Aranguiza. Jedno z niewielu dobrych zagrań tego piłkarza w drugiej połowie.

• Hulk bardzo niecelnie uderzył z daleka. Piłka potoczyła się daleko od chilijskiej bramki.

• JO!!! Hulk świetnie przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował idealnie do Jo, ale ten z bliska nie trafił w piłkę!!!

• Druga zmiana w reprezentacji Brazylii. Schodzi zmęczony Fernandinho, wchodzi Ramires.

• Neymar złapany na spalonym.

• Vidal próbował wymusić karnego w starciu Thiago Silvą, ale jak Howard Webb nie gwizdnął, wstał i przeprosił za swoje zachowanie.

• Hulk znowu padł w polu karnym po tym, jak odbił się od Aranguiza. Nie ma mowy o faulu.

• Ciężko gra się po przerwie Brazylijczykom! Chilijczycy są zdecydowanie bardziej skoncentrowani w destrukcji.

• JULIO CESAAAAR!!!! Kapitalna akcja Chile, piłka z prawego skrzydła trafia w pole karne do Aranguiza, którego uderzenie z bliska kapitalnie odbija brazylijski bramkarz!!!

• Tak jest. Schodzi z boiska Fred, a w jego miejsce na murawie melduje się Jo.

• Thiago Silva znakomicie teraz przerwał atak Chilijczyków. Tymczasem już przygotowany do gry jest Jo. Na pewno zmieni Freda.

• Żółta kartka dla Luiza Gustavo, który przez to nie zagra w ewentualnym ćwierćfinale! Ewidentny faul na Aranguizie.

• Zmiana w reprezentacji Chile: Gutierrez za Vargasa.

• HULK TRAFIA DO SIATKI! Po długim podaniu Hulk opanował piłkę w polu karnym, ale chyba pomógł sobie ręką, co odgwizdał sędzia Webb, i wpakował piłkę do siatki! Bramka nieuznana!

• Bardzo nieudana wrzutka z lewego skrzydła Eugenio Meny.

• Bravo spokojnie chwyta piłkę po wysokim dośrodkowaniu Alvesa.

• Składna akcja Chilijczyków zakończona niedokładnym podaniem Arturo Vidala.

• Groźny strzał z dystansu Fernandinho dość wyraźnie mija chilijską bramkę!

• Prosta strata Brazylijczyków w środku pola, ale Vargas nie opanował długiej piłki w swoim kierunku i ta padła łupem Julio Cesara.

• Po centrze Diaza z rzutu wolnego dobrze i skutecznie piąstkuje Julio Cesar.

• Vidal faulowany na prawym skrzydle przez Davida Luiza. Szansa dla Chile

• Neymar nie był w stanie na lewym skrzydle ograć Silvy i wejść w pole karne Chile.

• ROZPOCZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ SPOTKANIA!

• Nie będzie zmian w przerwie.

• Wracamy już do Belo Horizonte, gdzie piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na murawę Estadio Mineirao.

• Statystyki pierwszej połowy:

Posiadanie piłki: 47%-53%. Celność podań: 69%-79%. Strzały: 10-4. Faule: 14-9.

• Mecz Brazylia - Chile

• Bardzo dobry pojedynek na Estadio Mineirao! Brazylijczycy prowadzili po bramce Davida Luiza, ale po fatalnym błędzie Hulka do remisu potrafił doprowadzić Alexis Sanchez. Canarinhos być może byli nieznacznie lepsi w tej pierwszej części gry, ale póki co jest 1:1 i zapowiadają się wielkie emocje po przerwie!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Przy rzutach rożnych dla Chile defensywa brazylijska spisuje się na razie bez zarzutu.

• Nieodpowiedzialność Luiza Gustavo na własnej połowie! Chile znowu przejęło piłkę, Sanchez dograł w pole karne, gdzie Aranguiz z ostrego kąta nie zdołał się przebić przez dwójkę ofiarnie interweniujących brazylijskich stoperów!

• Dwie minuty doliczone przez Howarda Webba.

• Znowu pogubił się Fred, któremu Neymar po akcji indywidualnej dośrodkował piłkę 'na nos', ale brazylijski snajper nie potrafił oddać dobrego strzału!

• Gol Sancheza

• Udany pressing Brazylijczyków, Fred zostaje zablokowany w polu karnym rywala, a po chwili uderzenie z dystansu Hulka minęło bramkę Bravo!

• ALVES!!! Potężna bomba z dystansu obrońcy Barcelony i Bravo ekwilibrystycznie przenosi piłkę ponad poprzeczką!

• Jara bardzo ładną długą piłką znalazł Vargasa, ale ten był na spalonym.

• Gol Luiza

• Francisco Silva obejrzał żółtą kartkę za kilka swoich fauli popełnionych w tym meczu.

• FRED!!! Neymar kapitalnie opanował w polu karnym długą piłkę od Oscara, został powstrzymany przez Medela, ale piłka trafiła pod nogi Freda, który z kilku metrów uderzył nad bramką!!!

• Seria rzutów rożnych dla podopiecznych Scolariego. Chilijczycy rozpaczliwie, ale na razie skutecznie się bronią.

• Zamieszanie po rzucie rożnym dla Brazylii, bowiem złym wyjściem popisał się Bravo, jednakże strzał Luiza Gustavo został zablokowany!

• NEYMAAAAR!!! Gwiazdor Barcelony rozpoczął akcję, po której on sam główkował po centrze Oscara, ale odbita od Silvy piłka poszybowała obok bramki!

• Po akcji z Islą, piłka uciekła Aranguizowi w polu karnym Brazylii. Wznowi grę Julio Cesar.

• Po fatalnej stracie Hulka pod polem karnym piłka trafia w szesnastkę do niepilnowanego Alexisa Sancheza, który płaskim strzałem pokonuje Julio Cesara!!! Mamy remis!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! ALEXIIIIIIS SANCHEEEEEZZZ!!!

• Pół godziny gry w Belo Horizonte. Naprawdę dobry mecz pomiędzy dwiema drużynami z Ameryki Południowej.

• Nieźle przekoziołkował teraz Neymar po faulu Vidala. Potrzebna znów interwencja lekarzy.

• Dani Alves dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie przewrócił się Fred i nie zdołał uprzedzić Medela.

• Neymar w kontrataku w indywidualnej akcji rozpędził się i przebiegł z piłką prawie pół boiska, po czym oddał nieczysty strzał lewą nogą. Piłka poleciała obok bramki Bravo.

• Brazylia zmusza Chile do gry w ataku pozycyjnym.

• Niepotrzebny faul Neymara w środku pola, a przecież musi on uważać, bo jest zagrożony absencją w kolejny meczu.

• Diaz dośrodkował w pole karne, ale wprost na głowę Thiago Silvy.

• Vargas przed polem karnym przegrał pojedynek z Thiago Silvą i Luiz Gustavo wyjaśnia sytuację. Sanchez faulowany przez Marcelo około 10 metrów od narożnika pola karnego. Szansa na odpowiedź dla Chile.

• Święto na trybunach Estadio Mineirao! Brazylijczycy otworzyli wynik spotkania i teraz to Chile musi odrabiać straty.

• Z rzutu rożnego celnie dośrodkował Neymar, Thiago Silva zgrał piłkę głową na drugi słupek, gdzie Luiz kolanem skierował piłkę do siatki! Canarinhos prowadzą z Chile 1:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! DAVIIIIIID LUIIIIIIZZZZ!!!

• Ostra centra Hulka w światło bramki, niezbyt pewna interwencja Bravo i rzut rożny dla Canarinhos.

• Eugenio Mena ewidentnie ręką zatrzymał na swoim skrzydle piłkę kierowaną do Oscara. Żółta kartka - Chilijczyk nie zagra w ewentualnym ćwierćfinale.

• Neymar chciał wykorzystać błąd Silvy i wpadł w pole karne Chile, ale na szczęście rywali nie decydował się na strzał, lecz na drybling, który nie przyniósł skutku.

• Neymar dośrodkował w pole bramkowe, gdzie chwycił piłkę Claudio Bravo. Obaj panowie w przyszłym sezonie będą występować w jednym klubie, FC Barcelonie.

• Luiz Gustavo faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego. Rzut wolny dla Brazylii.

• Jest kontrowersja! Hulk zagrał doskonałą 'klepkę' z Neymarem i wpadł w pole karne, gdzie przewrócił się w starciu z Silvą. Webb nie dyktuje karnego.

• Próby kombinacyjnych akcji przed polem karnym w wykonaniu gospodarzy, ale zarówno Neymarowi, jak i Oscarowi zabrakło odrobiny dokładności.

• Dobre tempo tego meczu. Obie drużyny zaniedbały okres wzajemnego 'badania sił'. Alexis Sanchez chciał ponownie dośrodkować w pole karne do Vargasa, ale ten tym razem się przewrócił i nie doszedł do piłki.

• Dobrze wyglądają w środku pola Chilijczycy, którzy właśnie w tym miejscu boiska przerywają akcję rywali.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Alexisa Sancheza nie dotarło do Eduardo Vargasa.

• Hulk popędził lewą stroną boiska, ale jego wrzutkę pewnie łapie Bravo.

• Neymar potrzebował teraz pomocy medycznej. Strach w ekipie Canarinhos.

• Prosta strata Alvesa, dośrodkowanie Vargasa w pole karne, a z odbitej za szesnastkę piłki potężnie uderza Diaz, jednak futbolówka mija bramkę Julio Cesara.

• Neymar jeszcze nie doszedł do siebie po starciu rywala, ale zaraz powinien się pozbierać. Dośrodkowanie z rożnego Hulka odbite przed pole karne trafia do Marcelo, który mocno uderzył z dystansu, ale jednak obok bramki Bravo!

• Luiz Gustavo lewym skrzydłem wywalczył rzut rożny dla Canarinhos.

• Teraz Neymar bardzo ostro potraktowany przez Aranguiza, ale Webb jest konsekwentny - ostrzeżenie.

• Bardzo brzydkie wejście Fernandinho na nogi Aranguiza. To mogła być żółta kartka, ale jest bardzo poważna reprymenda dla gracza Manchesteru City.

• Fernandinho wybił poza pole karne dośrodkowanie Vidala, ale Hulk nie potrafił wyprowadzić brazylijskiej kontry.

• W pierwszej minucie Howard Webb dwa razy musiał przerywać grę. Rzut wolny dla Chile 40 metrów od bramki Cesara.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!!! Chile przy piłce!

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia gry, czas na wielki piłkarski spektakl!

• Wspaniałe wykonania obu hymnów. Czas na losowanie stron. Kapitanami obu drużyn są Thiago Silva (Brazylia) oraz Claudio Bravo (Chile).

• Hymn Brazylii:

• Hymn Chile:

• Piłkarze obu drużyn już są na murawie, czas na hymny obu państw!

• Przypomnijmy, dzisiejsze spotkanie odbędzie się na Estadio Mineirao w Belo Horizonte, gdzie do tej pory rozegrano mecze Kolumbia - Grecja (3:0), Belgia - Algieria (2:1), Argentyna - Iran (1:0) oraz Kostaryka - Anglia (0:0). Jak już wspominałem, arbitrem tego meczu będzie Howard Webb, dobrze nam znany z gospodarskiego sędziowania w meczu Euro 2008 pomiędzy Austrią i Polską :)

• - Chile urosło do tej fazy, aby grać z każdym bez strachu. Przeciwko Brazylii musimy być waleczni i zbuntowani, bowiem będziemy mieli przeciwko sobie cały stadion. Brazylijczycy mogą tylko spełnić oczekiwania, a my stworzyć historię - przyznał z kolei Jorge Sampaoli, szkoleniowiec reprezentacji Chile.

• Mecz Brazylia - ChileMecz Brazylia - Chile

• Co mówili przed tym meczem trenerzy obu drużyn? - Chile po przyjściu trenera Sampaoliego to drużyna spisująca sięzdecydowanie lepiej. Piłkarze idealnie wkomponowali się do schematów taktycznych i grają na wyższym poziomie niż do tej pory. To będzie trudny rywal, który jest w stanie nas wyeliminować. Na początku Mundialu nie mieliśmy jeszcze idealnego przygotowania fizycznego, ale od tego momentu wiele się zmieniło i już jesteśmy w dobrej dyspozycji - powiedział Luiz Felipe Scolari, selekcjoner Brazylijczyków.

• Co ciekawe, na Mundialu cztery lata temu w RPA, obie drużyny również spotkały się w 1/8 finału. Wtedy to zdecydowanie lepsi okazali się Brazylijczycy, którzy triumfowali pewnie 3:0 po bramkach Juana, Luisa Fabiano oraz Robinho. Tamto spotkanie, podobnie jak to dzisiejsze, prowadził Anglik Howard Webb.

• Chilijczycy są pewni swego przed tym spotkaniem, a jedyne, czego się obawiają, to gospodarskie sędziowanie. - Przyjechaliśmy na mundial żeby dokonać czegoś historycznego i krok po kroku realizujemy nasz cel. Chcemy awansować do finału i spełnić nasze marzenie o wywalczeniu Pucharu Świata. Cieszę się, że będę mógł zagrać przeciwko Neymarowi i jego drużynie. Martwię się jedynie o sędziowanie, ale zobaczymy jak będzie - mówił chilijski piłkarz Barcelony, Alexis Sanchez.

• Mamy więc zapowiadaną zmianę w drugiej linii Canarinhos, gdzie Fernandinho wystąpi w miejsce Paulinho. Na boisku za to pojawią się od pierwszej minuty borykający się ostatnio z drobnymi kłopotami zdrowotnymi David Luiz, Arturo Vidal oraz Gary Medel.

• Rezerwowi reprezentacji Chile: Cristopher Toselli (GK), Johnny Herrera (GK), Miiko Albornoz, Jose Rojas, Jose Fuenzalida, Carlos Carmona, Jorge Valdivia, Jean Beausejour, Felipe Gutierrez, Mauricio Pinilla, Fabian Orellana, Esteban Paredes.

• Rezerwowi reprezentacji Brazylii: Victor (GK), Jefferson (GK), Maicon, Henrique, Dante, Maxwell, Paulinho, Ramires, Hernanes, Jo, Willian, Bernard.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Jedyną zmianą jest obecność Fernandinho w jedenastce Canarinhos!

• Zwycięzca tego meczu spotka się w ćwierćfinale z wygranym z wieczornego spotkania Kolumbia - Urugwaj. To oczywiście oznacza, że w półfinale brazylijskiej imprezy zobaczymy przynajmniej jedną drużynę z Ameryki Południowej.

• Brazylia

• Reprezentacja Chile z kolei w grupie B musiała tylko uznać wyższość Holandii, z którą przegrała w ostatniej kolejce 0:2. Oprócz tego, podopieczni Jorge Sampaoliego pokonywali ustępujących mistrzów świata, Hiszpanów (2:0) oraz Australijczyków (3:1). W ekipie La Roja ciężko szukać jednego wyróżniającego się na tym turnieju piłkarza, bo największą siłą Chilijczyków jest pozbawiony słabych punktów kolektyw.

• Brazylijczycy okazali się najlepsi w grupie A, w której ograli Chorwację (3:1) oraz Kamerun (4:1), a także zremisowali bezbramkowo z Meksykiem. Liderem zespołu jest oczywiście gracz Barcelony, Neymar, który w tych spotkaniach strzelił aż cztery gole i to od niego głównie zależy gra Canarinhos w ofensywie.

• Tym spotkaniem rozpoczynamy fazę pucharową Mundialu. W grze o tytuł mistrza świata pozostało już zaledwie 16 zespołów. Jako pierwsi w rozgrywce pod hasłem 'przegrywający odpada' zmierzą się gospodarze tych Mistrzostw, reprezentacja Brazylii, oraz jedno z największych zaskoczeń tego turnieju, drużyna Chile.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Brazylia zmierzy się z Chile!