• Filip Mladenović 3
    • Kacper Skibicki 2 (Bartłomiej Ciepiela 2, Lirim Kastrati)
    • Josue 4
    • Tomas Pekhart 2 (Rafael Lopes 1)
  • Koniec meczu. W meczu drużyn z "czerwonej strefy" Bruk-Bet Termalica Nieciecza bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa.

• Ofensywny wypad Legii. Josue pograł z Lirim Kastratim i po jego strzale Pawieł Pawluczenko wznawia grę od bramki.

• Cezary Miszta spokojnie górną piłkę we własnym polu karnym.

• Bartłomiej Kukułowicz optymistycznie uderza z ok. 30 metrów. Piłka poszybowała nad bramką Legii.

• Damian Sylwestrzak dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Świetne uderzenie Piotra Wlazły z rzutu wolnego i kapitalna parada Cezarego Miszty, który zbija piłkę do boku niemal z linii bramkowej!

• "Żółtko" na koncie Lindsaya Rose'a za faul.

• Przewinienie Dawida Kocyły w ofensywie na Pawle Wszołku. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Aleksandar Vuković decyduje się na "wędkę": schodzi Bartłomiej Ciepiela (wszedł w 63. minucie za Kacpra Skibickiego), a na murawie melduje się Lirim Kastrati.

• ... a za Marcina Grabowskiego pojawi się Bartłomiej Kukułowicz.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: debiutujący w Ekstraklasie Veton Tusha w miejsca Samuela Stefanika...

• Mateusz Wieteska chciał zagrać na wyprzedzenie, ale powalił Dawida Kocyłę. Żółta kartka.

• Gospodarze radzą sobie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Mateusz Grzybek upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte upomnienie, więc nie zagra w następnej kolejce z Cracovią (28 lutego, godz. 18).

• Piotr Wlazło uderza z rzutu wolnego obok lewego słupka.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Rafaela Lopesa!!!

Piotr Wlazło skoszony równo z trawą przez rezerwowego napastnika Legii

• Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Slisza.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Piotra Wlazły w pole karne, a po chwili - z prawej strony - zablokowany został Michal Hubinek.

• Rafael Lopes upomniany żółta kartką. Faulował rywala w walce o górną piłkę.

• 59% Posiadanie piłki 41%

• ... a za Kacpra Skibickiego na murawie melduje się Bartłomiej Ciepiela.

• ... Paweł Wszołek zmienia Mattiasa Johanssona...

• Potrójna zmiana w Legii: Rafael Lopes w miejsce Tomasa Pekharta...

• Centra w pole karne do Wiktora Biedrzyckiego, który podbił ją wysoko i w taki sposób, by leciała blisko bramki. Łapie ją Cezary Miszta, który dodatkowo był faulowany.

• Żółtą kartką upomniany Kacper Skibicki za faul.

• Dawid Kocyła zmienia Adama Radwańskiego.

• Cezary Miszta ratuje mistrzów Polski przed utratą bramki! Z najwyższym trudem paruje strzał z pola karnego!

• Mattias Johansson upomniany żółtą kartką za bezpardonowe wejście w Mateja Hybsa. Podobnie jak Bartosz Slisz, nie zagra w następnej kolejce z Wisłą Kraków.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Samuela Stefanika na dalszy słupek było zdecydowanie za wysokie i niedokładne.

• Dobre podanie Josue na lewą stronę "szesnastki" do Kacpra Skibickiego. Ten nie zdołał tego spożytkować.

• Patryk Sokołowski uderza z nieco ponad 20 metrów wysoko nad bramką.

• Marcin Grabowski zgubił rywala w środku pola, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

• Miękkie zagranie Josue z rzutu wolnego w pole karne. Gospodarze wybijają piłkę za linię końcową.

• Bramkarz "Słoników" znowu górą! Broni strzał Kacpra Skibickiego z pola karnego!

• I jeszcze jeden po zablokowanym dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Anemiczny strzał Tomasa Pekharta głową w śroek bramki nie mógł zaskoczyć Pawieła Pawluczenkę.

• Po błędzie Artema Putiwcewa rzut rożny dla Legii. Josue centruje z prawego narożnika na dalszy słupek, gzie po rykoszecie jest kolejny korner.

• Dalekie zagranie do Tomasa Pekharta. Ten był na spalonym.

• Muris Mesanović w roli prawoskrzydłowego podaje płasko w pole karne dokładnie tam, gdzie roiło się od obrońców Legii.

• Drugą połowę zaczynają gospodarze!

• Dosadnie o Legii

• Wracamy do Niecieczy na drugie 3 kwadranse meczu Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, który nie zadowala żadnej ze stron. Zwłaszcza że obie są w strefie spadkowej.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Bruk-Bet Termalica Nieciecza bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa po niezbyt porywającym widowisku.

• Za mocne podanie po linii do Marcina Grabowskiego.

• Kacprowi Skibickiemu sporo brakowało do celu. Piłka po jego strzale w znacznej odległości minęła bramkę Pawieła Pawluczenki.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Bartosz Slisz podaje mocno na lewa stronę pola karnego do Josue. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata przed bramką gospodarzy.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Wiktor Biedrzycki, który w walce o piłkę z Tomasem Pekhartem został trafiony ręką w twarz.

• Po centrze z bocznego sektora Tomas Pekhart uderza obok spojeni!

• Piłkarze Bruk-Betu wybijają piłkę przed pole karne do Josue po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Jego strzał został zablokowany.

• Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie udało się wyjaśnić sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Piotr Wlazło przechwytuje piłkę w środku pola i od razu chciał zagrać od Adama Radwańskiego. Zabrakło spokoju i precyzji.

• Kolejny pojedynek Filipa Mladenovicia z Mateuszem Grzybkiem. Serb znowu musi uznać wyższość rywala.

• Mateusz Grzybek chciał górnym zagraniem za obronę wypuścić Murisa Mesanovicia. Dobrze ustawiony Mateusz Wieteska główką zgrywa piłkę do Maika Nawrockiego, przerywając atak gospodarzy.

• Pawieł Pawluczenko ratuje Bruk-Bet przed utratą gola! Dwukrotnie paruje piłkę po strzale Mattiasa Johanssona i jego dobitce!

• Kacper Skibicki uderza z pola karnego i piłka przelatuje tuż obok dalszego (lewego) spojenia! Po drodze był rykoszet, który zmienił minimalnie tor lotu za linię końcową!

• Filip Mladenović chciał "na obieg" ograć na lewej stornie Mateusza Grzybka. Ten nie dał się na to nabrać. Spokojna i czysta interwencja przy linii bocznej.

• Czekamy na kolejne

• Filip Mladenović centruje z lewej strony przed bramkę. Zabrakło tylko adresata.

• I jeszcze jeden rzut rożny dla "Słoników', tym razem z prawej strony. Po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego Piotr Wlazło uderza głową obok bramki.

• Dośrodkowanie na 5. metr, gdzie skutecznie główkuje przed pole karne Mateusz Wieteska.

• Dalekie zagranie na wolne pole do Murisa Mesanovicia. Jego strzał z pola karnego w ostatniej chwili zablokował Lindsay Rose. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Spokojny pierwszy kwadrans tego spotkania. Tradycyjne "badanie".

• Artem Putiwcew upomniany żółta kartką za faul.

• Dośrodkowanie Samuela Stefanika z narożnika boiska nie znajduje adresata przed bramką Cezarego Miszty.

• Składną akcję przeprowadzili teraz zawodnicy Radoslava Latala. Po interwencji obrony Legii jest rzut rożny.

• Faul Mateusza Wieteski na własnej połowie. Daleko od bramki, więc nie będzie strzału. Kartki też nie ma.

• Nie szło prawą, to legioniści spróbowali zaatakować lewą stroną. Kacper Skibicki wywalczył aut na wysokości pola karnego Bruk-Betu.

• Lindsay Rose chciał mocnym podaniem uruchomić Josue. Ten nie zdołał opanować piłki. Przejął ją Artem Putiwcew, który spokojnie zagrywa do bramkarza.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Pressing Legii nie przynosi pożytku.

• Bartosz Slisz faulem przerywa kontrę "Słoników" po źle rozegranym rzucie wolnym. Żółta kartka skutkuje pauzą w następnej kolejce z Wisłą Kraków (25 lutego, godz. 20:30).

• Piotr Wlazło przerywa faulem taktycznym akcję Lindsaya Rose'a.

• Damian Sylwestrzak gwiżdże i spotkanie zaczynają mistrzowie Polski!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Ekipa z Niecieczy, którą od początku roku prowadzi Radoslav Latal, w poprzedniej kolejce przegrała 0:5 z Lechem w Poznaniu. Rozgrywki w tym roku rozpoczęła od domowej wygranej 2:1 z Jagiellonią Białystok.

• Z jednej strony Bruk-Bet to beniaminek, a w Ekstraklasie gra dopiero czwarty raz (poprzednio w najwyższej klasie rozgrywkowej była w latach 2015-2018). Z drugiej - Legia w w małopolskiej wsi jeszcze nigdy nie wygrała. A miała ku temu trzy okazje. W sezonie 2015/16 przegrała 0:3, w kolejnym było 1:2, a w 2017/18 - 0:1. Całkowity bilans świadczy o tym, że to Bruk-Bet powinien być faworytem (jednak bukmacherzy w tej roli wciąż stawiają Legię). W dotychczasowych siedmiu potyczkach wygrał trzy razy, legioniści odnieśli dwa zwycięstwa i tyle samo razy był remis.

• Atmosfera wokół ekipy z Łazienkowskiej jest więc grobowa, a w sobotę może być jeszcze gorzej. W Niecieczy zespół Vukovicia - bez Boruca, który został zawieszony na trzy mecze - zagra na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Gospodarze są na ostatnim miejscu w tabeli. Mają 15 punktów, trzy mniej niż Legia. Jeśli wygrają, wyprzedzą ją, bo przy równej liczbie punktów o kolejności w tabeli decyduje wynik bezpośredniego spotkania.

• Najpierw Boruc na boisku (gdy odepchnął rywala, za co dostał czerwoną kartkę), a później poza nim (odepchnął operatora kamery). Natomiast w tygodniu w odpowiedzi na niegroźne (i mało zabawne, żeby być uczciwym) uszczypliwości ze strony oficjalnych mediów Jagiellonii Białystok zamieścił film przypominający o tym, jak chuligani Legii ukradli klubowe flagi kibicom z Podlasia.

• Przerwa zimowa miała odmienić stołeczny zespół. Na razie niewiele się zmieniło. Legia wciąż gra apatycznie. Nawet w pierwszej tegorocznej kolejce, gdy wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:1. Strasznie zaprezentowała się w ostatniej serii, w której na własnym boisku przegrała z Wartą Poznań 0:1. Gwoździem do trumny było zachowanie Artura Boruca, któremu puściły nerwy (?).

• Witamy! W sobotę w Niecieczy o godz. 20 rozpocznie się mecz Bruk-Betu Termaliki z Legią Warszawa. Stawką starcia w 22. kolejce jest... ucieczka z ostatniego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo.

red

PKO Ekstraklasa. Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Sebastian Maciejko / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Legia Warszawa ONLIN. W sobotę, w Niecieczy, w ramach 22. kolejki PKO Ekstraklasy mecz między sobą rozegrają ostatnia i przedostatnia drużyna w tabeli. Jeszcze na początku sezonu nikt nie spodziewał się, że właśnie w taki sposób zabrzmi starcie między Bruk-Betem Termalicą a Legią Warszawa. Stawką meczu jest ucieczka z ostatniego miejsca w tabeli. Gdzie oglądać mecz Bruk-Bet - Legia?

Bruk-Bet - Legia ONLINE

Dla Legii Warszawa i osób z nią związanych coś, co w pierwszych tygodniach sezonu 2021/22 wydawało się chwilową aberracją, stało się ponurą rzeczywistością. Stołeczny klub szybko znalazł się w dolnej połowie tabeli, a od 13. kolejki PKO Ekstraklasy przyzwyczajał się do bycia w strefie spadkowej. Na samym dnie wylądował w 18. kolejce, po wyjazdowej przegranej 0:1 z Wisłą Płock.

To właśnie po tym starciu warszawscy chuligani zatrzymali autokar drużyny wracający do Legia Training Center i "wymierzyli sprawiedliwość" zawodnikom, łamiąc przy tym prawo. W wyniku potyczki mieli ucierpieć Luquinhas i Mahir Emreli. Brazylijskiego pomocnika i azerskiego napastnika nie ma już wśród legionistów. Pierwszy odszedł do New York Red Bull, a drugi do Dinama Zagrzeb.

W Warszawie od dłuższego czasu na pytanie "Czy leci z nami pilot?" odpowiedź jest tylko jedna. Pilot już dawno opuścił pokład. Najpierw zwolniony został Czesław Michniewicz (który mimo fatalnych ostatnich miesięcy pracy został selekcjonerem reprezentacji Polski), a następnie odesłano do rezerw Marka Gołebiewskiego. Misji wyciągnięcia Legii z kryzysu (z drugiej gorzej być nie może) podjął się Aleksandar Vuković, który wciąż ma obowiązujący kontrakt z klubem (do końca czerwca 2022 r.).

Bruk-Bet Legia STREAM

W Niecieczy również pod względem organizacyjnym nie jest kolorowo. Zimą zatrudniono w miejsce Mariusza Lewandowskiego byłego szkoleniowca Cracovii - Michała Probierza. Znany w Polsce szkoleniowiec swoją funkcję pełnił przez... dwa dni. Po tym czasie stwierdził, że klub nie przystał na jego warunki w kwestii kultury i organizacji pracy, więc znów udał się na bezrobocie. Zespół przejął Radoslav Latal, który w debiucie pokonał Jagiellonią (2:1).

W poprzedniej kolejce Termalica wysoko przegrała z pretendentem do tytułu - Lechem Poznań. Porażka 0:5 mogła znacznie obniżyć morale zespołu. - Po takim meczu najlepiej jest grać jak najszybciej następny, najlepiej już w środę. My nie mieliśmy takiej możliwości, dlatego poświęciliśmy ten czas na analizę. Omówiliśmy wszystko z drużyną i teraz patrzymy już tylko do przodu - mówił Latal.

- Gdy prowadziłem Piasta, walczyliśmy z Legią o mistrzostwo, więc to była zacięta rywalizacja. Ja osobiście najmilej wspominam jednak ten mecz gdy w roli trener Spartaka ograłem Legię na Łazienkowskiej 2:0 i wyeliminowaliśmy ją wtedy z pucharów - kończy Radoslav Latal.

Bruk-Bet - Legia NA ŻYWO

Szansa na kolejne zwycięstwo z Legią otwiera się dla czeskiego trenera już w sobotę, bo dla warszawian Nieciecza to wręcz przeklęty teren… Nie zdobyli tutaj nigdy nawet jednego punktu! Wszystkie trzy mecze w historii wygrały „Słonie”. Kolejno: 3:0, 2:1, 1:0.

OSTATNIE MECZE:

Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica 3:0 (09.12.2017, Ekstraklasa)
Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa 1:0 (05.08.2017, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica 6:0 (14.05.2017, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica 1:1 (26.02.2017, Ekstraklasa)
Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa 2:1 (10.09.2016, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, Biedrzycki, Putiwcew, Hybś - Wlazło - Stefanik, Bonecki, Radwański, Mesanović - Śpiewak

Legia: Boruc - Johansson, Nawrocki, Wieteska - Wszołek, Slisz, Sokołowski, Mladenović - Josue, Pekhart, Lopes

Bruk-Bet - Legia TRANSMISJA TV

Mecz Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa rozpocznie się w sobotę, 19 lutego, o godz. 20:00. Transmisja na antenie Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest na platformie Canal+ online, a także w ncplusgo.pl dla abonentów NC+. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

20:00 Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa