1

Manchester United

0

• Relację prowadził Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

• Absolutnie zasłużone zwycięstwo Chelsea. Można powiedzieć, że mecz ustawiła kontrowersyjna czerwona kartka Herrery, ale niewątpliwie - "The Blues" byli dużo lepsi, stworzyli sobie multum świetnych sytuacji. Lider Premier League dołączył tym sposobem do Arsenalu, Manchesteru City i Tottenhamu - grona półfinalistów Pucharu Anglii. Niedługo losowanie półfinałowych par.

• Jeszcze próbowali goście, jeszcze starali się coś wymyślić Fellaini z Rashfordem, ale nie dali rady stworzyć zagrożenia. Koniec meczu. Chelsea 1, Manchester United 0. "The Blues" w półfinale Pucharu Anglii!

• Doliczony czas gry, no to czas na Batshuayia. Za Costę, by skraść jeszcze kilka sekund.

• Awizowany wcześniej Bailly jednak nie zjawił się na placu gry.

• Kontra Chelsea, Costa zostawił piłkę Fabregasowi, ten od razu uderzył, ale nie dał rady zaskoczyć de Gei. Dobitka Costy po dograniu Hazarda zablokowana.

• Rashford dziecinnie ograł Azpilicuetę, posłał piłkę w pole karne, ale tam czujny był Luiz.

• Cztery minuty doliczone przez Michaela Olivera.

• Alonso zatrzymany na boku boiska przez Valencię. Od bramki de Gea.

• Utykający Moses schodzi z boiska, za niego Zouma.

• Idiotyczne zachowanie Costy. Napastnik Chelsea głupio stracił piłkę, psując wysiłek kolegów z drużyny, a następnie wściekły bezmyślnie wyciął Jonesa równo z trawą. Głupota. Żółta kartka.

• Niemal nie spotykana statystyka. W ostatnich dwudziestu minutach, zawodnicy Chelsea byli przy piłce ponad 90% czasu gry.

• Valencia w ostatniej chwili uprzedził Hazarda, który miałby wyborną okazję z około pięciu metrów przed bramką. Wcześniej akcję zbudował Marcos Alonso.

• Zaraz będzie ostatnia zmiana w zespole gości z Manchesteru. Do wejścia szykuje się nie np. Juan Mata, ale Eric Bailly.

• Pogba z dystansu jakiś metr obok bramki! To była dobra szansa dla gości na upragnione wyrównanie. Zabrakło celności.

• A Lingard w miejsce Younga.

• Fabregas za Williana.

• Szykują się zmiany w obu zespołach. Gotowi do wejścia Fabregas i Lingard.

• Teraz brutalnie Young - bez pardonu sfaulował Mosesa. Żółta kartka.

• Valencia bardzo groźnie zaatakował Kante, ale na szczęście dla siebie i dla pomocnika gości, nie trafił go w nogi. Gdyby tak się stało, zapewne prawy obrońca United wyleciałby z boiska.

• Wyborna akcja Chelsea, Willian świetnie dograł piłkę do Costy na piąty metr, a ten niespodziewanie się z nią minął i nie skierował futbolówki do siatki! To była znakomita szansa.

• Pokaz bezradności "Czerwonych Diabłów" - Valencia przez dłuższą chwilę nie był w stanie odebrać piłki Hazardowi i w końcu po prostu go sfaulował.

• Kante do Williana, ten świetnie się odwrócił i huknął na bramkę. Gdyby nie de Gea, byłoby 2:0.

• Chelsea nabija posiadanie piłki, a goście tylko biegają i biegają.

• Rozpędzony Moses wpadł w pole karne, ale został zatrzymany przez Smallinga. Znów korner.

• Akcja Kante i Jones główką na rzut rożny.

• Oblężenie pola karnego gości trwa. Jeśli podopieczni Conte nie popełnią jakiegoś karygodnego błędu w obronie, nic nie powinno zabrać im półfinału.

• Nie widać nawet, by ktokolwiek z rezerwowych United się jakoś specjalnie rozgrzewał.

• Starcie Rojo z Costą, ten drugi padł na ziemię i chwilę leżał, ale ostatecznie podniósł się i wrócił do gry.

• Goście nieśmiało próbowali zaatakować, ale z marnym skutkiem.

• Costa przeszedł z piłką całe pole karne, chciał nabrać Rojo, ale został zatrzymany perfekcyjnym wślizgiem.

• Ajajajaj! Kante ośmieszył Fellainiego, podał piłkę do Williana, ten bez namysłu pięknie uderzył, lecz minimalnie się pomylił. To mógł być piękny gol! Zabrakło niewiele.

• Chelsea - podobnie jak przed golem - rozgrywa piłkę przed polem karnym rywala.

• To mógł być kluczowy korner! Costa doszedł do piłki po dośrodkowaniu i w świetnej sytuacji uderzył ponad bramką!

• W odpowiedzi błyskawiczna kontra Chelsea, ale będzie tylko rzut rożny.

• COURTOIS! Niespodziewanie Rashford znalazł się sam na sam z belgijskim golkiperem, uderzył, ale bramkarz Chelsea popisał się wyborną interwencją, ratując zespół przed utratą gola!

• Chelsea nadal atakuje, teraz Mosesa złapano na ofsajdzie.

• Kolejna próba Azpilicuety z dalekiej odległości i efekt znów taki sam - wysoko, niecelnie.

• Mosesowi zabrakło dokładności przy przyjęciu piłki na skraju pola karnego.

• Chelsea spokojnie wymienia podania na połowie gości, mają ten mecz pod kontrolą.

• Fellaini złapany na spalonym. Arcytrudne zadanie czeka zawodników United.

• Jak padł gol? A no w sposób fantastyczny. Piłkarze Chelsea wymienili stos podań przed i przez pole karne United, finalnie piłka trafiła do Kante, a ten sprzed szesnastki wybornie uderzył, nie dając szans de Gei! 1:0!

• Kante! Ależ strzał z dystansu! 1:0!

• Azpilicueta huknął z dystansu, ale piłka mu zeszła i strzał okazał się bardzo niecelny.

• Nastrzelony Smalling i natychmiastowo piłkę z własnego pola karnego wyekspediował Young.

• Pogba nie był w stanie dojść do długiego podania.

• Young nienajlepiej dorzucił piłkę z rzutu wolnego, przez co potencjalne zagrożenie zostało szybko zażegnane.

• Rozpoczęli!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, zaraz zacznie się druga część spotkania!

• Przerwa! Lepsze okazje miała Chelsea, temperatura rosła z każdą minutą, wyrzucony z boiska został Herrera. Druga połowa zapowiada się emocjonująco! Wracamy za około kwadrans.

• Nieudany rajd Mosesa na skrzydle, od bramki de Gea.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Cahill sfaulował Rashforda, bez kartki. To nie spodobało się Mourinho, który zapewne chciał wymusić na arbitrze technicznym, by ten przekazał głównemu, że za takie zagrania należy się "żółtko".

• Szarża Williana zakończona upadkiem brazylijskiego skrzydłowego w polu karnym. Bez kontaktu z jakimkolwiek defensorem, Willian nawet nie protestował.

• Gorąco za linią boczną. Conte i Mourinho nie przebierają w słowach i gestach, aktywni są też członkowie sztabów szkoleniowych obu stron. Temperatura rośnie!

• Moses z dystansu tuż ponad bramką! Dzieje się!

• Golkiper gości już się podniósł, nadal w natarciu zawodnicy Chelsea.

• Przerwa w grze, leży de Gea.

• Szybka reakcja Mourinho. Fellaini za Mkhitaryana.

• Bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra. Wątpliwy był ten faul Herrery, bardzo wątpliwy.

• Co tam się stało? Hazard upadł po starciu z Herrerą w środku pola, a sędzia bez wahania ukarał hiszpańskiego pomocnika drugą żółtą kartką - w konsekwencji czerwoną! Goście w dziesiątkę!

• Jones staranował Hazarda, w związku z czym został wezwany na rozmowę do arbitra. Obyło się jeszcze bez żółtej kartki.

• Okres spokojniejszej gry. Poza kilkoma minutami, gdy gospodarze przeprowadzali ostrzał bramki de Gei, tempo nie jest najwyższe.

• Hazard uciekł Jonesowi i potężnie uderzył - ponad bramką.

• Pogba zatrzymał akcję Williana w środku pola.

• Pogba czyściutko zatrzymał Hazarda, z czym nie zgodził się sam Belg i fani "The Blues". Kilkanaście sekund później Rashford oddał bardzo słaby strzał.

• Kante czujnie w defensywie, wyjaśnił sytuację za polem karnym.

• Young i Rashford próbowali przecisnąć się przez mur stworzony z kilku zawodników Chelsea, lecz nie zdołali zdziałać niz groźnego. Po chwili nikt nie wykorzystał niezłej centry Valencii.

• Matić z dystansu wysoko nad bramką.

• Krótka w przerwa grze spowodowana interwencją medyczną udzieloną Hazardowi.

• Herrera ukarany kartką za faul na Hazardzie.

• Chwila oddechu dla "Czerwonych Diabłów".

• Costa dopadł do piłki po kolejnym rzucie rożnym, lecz uderzył ponad bramką.

• Hat-trick de Gei w krótkim odstępie czasu! Znów świetny refleks hiszpańskiego golkipera. Chelsea w natarciu!

• Znów kapitalnie de Gea po uderzeniu po rzucie rożnym!

• Ależ ruszył Hazard! Fenomenalna indywidualna akcja belgijskiego gwiazdora, który ten świetny popis zakończył strzałem na bramkę. Tylko doskonała interwencja de Gei uchroniła gości od stracenia gola.

• Krótkie rozegranie w wykonaniu "The Blues", co okazało się złym pomysłem.

• Ostry faul Darmiana i będzie niezła okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

• Wreszcie strzał na bramkę! Długa piłka do Rashforda, ten powalczył, złamał do środka, podał do Mkhitaryana, który zdecydował się na strzał po ziemi sprzed pola karnego. Nieznacznie się pomylił.

• Moses szukał dalekim podaniem Hazarda, ale Belg nie był w stanie dojść do piłki.

• Początkowa faza meczu na korzyść podopiecznych Mourinho, lecz nie przełożyło się to na jakąkolwiek ciekawą szansę.

• Zamieszanie na prawej flance, przy piłce wciąż goście z Manchesteru.

• Teraz długa piłka do Rashforda, ten jednak nie zdołał jej opanować.

• W odpowiedzi akcja Chelsea, zakończona zbyt mocnym podaniem w stronę graczy ofensywnych.

• Mourinho tak ustawił swoich zawodników, że trudno połapać się, kto na jakiej gra pozycji. Sprytny zabieg taktyczny, wydaje się, że w zależności od przebiegu meczu, "Czerwone Diabły" będą wymieniać się pozycjami.

• Pierwszy rzut rożny dla gości, Mkhitaryan dorzucił w pole karne, tam do piłki doszedł Rojo, lecz uderzył nieczysto.

• Ruszyli!

• Na sędziego wyznaczony został Michael Oliver.

• Piłkarze wyszli już na boisko.

• Wcześniej awans do półfinału rozgrywek zapewnili sobie piłkarze Tottenhamu (6:0 z Millwall), Arsenalu (5:0 z Lincoln) i Manchesteru City (2:0 z Middlesbrough).

• Ławka Chelsea: Begović, Zouma, Terry, Chalobah, Fabregas, Pedro, Batshuayi

Ławka Manchesteru: Romero, Blind, Bailly, Carrick, Fellaini, Mata, Lingard

• Jak widać, obaj szkoleniowcy zdecydowali się na wystawienie najmocniejszych składów. W drużynie gości brakuje zawieszonego Ibrahimovicia, którego w ataku zastąpi Rashford. Pierwotnie młody Anglik nie był nawet awizowany do kadry meczowej z powodu choroby, ale najwyraźniej jest zdolny do gry. Fanów United na pewno to cieszy, bo w mediach rozważano nawet występ na fałszywej dziewiątce Fellainiego.

• Zapraszamy na relację z ćwierćfinałego starcia Pucharu Anglii - Chelsea podejmie Manchester United!