PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Lech Poznań ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Otar Kakabadze - 2 (Filip Balaj - 4)
    • Sylwester Lusiusz - 3 (Michal Siplak - 3)
    • Hebo Rasmussen - 3
    • Michał Rakoczy - 4 (Jakub Myszor - 5)
    • Sergiu Hanca - 4
    • Pelle van Amersfoort - 4

Lech Poznań

• Filip Bednarek - 3
    • Joel Pereira - 4 (Alan Czerwiński - bez oceny)
    • Lubomir Satka - 3
    • Antonio Milić - 3
    • Pedro Rebocho - 4
    • Jesper Karlostroem - 4 (Nika Kvekveskiri - 3)
    • Radosław Murawski - 3
    • Michał Skóraś - 3 (Dawid Kownacki - 3)
    • Joao Amaral - 6 (Dani Ramirez - bez oceny)
    • Jakub Kamiński - 4 (Filip Marchwiński - 3)
    • Mikael Ishak - 5
  • To było fantastyczne widowisko. Można było odnieść wrażenie, że "Kolejorz" zwolnił od 67. minuty przy dwubramkowym prowadzeniu i został za to ukarany. Jacek Zieliński miał nosa do zmian. Najpierw Jakub Myszor strzelił bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry punkt zapewnił wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Filip Balaj!

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl.

• Koniec meczu! Cracovia zdołała wyrwać liderowi punkt, mimo że od 67. minuty przegrywała 1:3!

• Jeszcze Matej Rodin z żółtą kartką.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Sergiu Hanki!

Niesportowe zachowanie Rumuna - uderzył rywala w twarz!!!

• [WIDEO] 91. minuta. Gol Filipa Balaja (CRA - LPO 3:3)

• Ależ "meczycho" na zakończenie niedzieli!

Jakub Myszor wrzuca w pole karne i świeżo wprowadzony Filip Balaj główką kieruje piłkę do siatki!

• CRACOVIA WYRÓWNUJE! GOL FILIPA BALAJA!!!

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Filip Balaj zmienia Otara Kakabadze.

• Lubomir Satka z żółtą kartką.

• [WIDEO} 77. minuta. Gol Jakuba Myszora (CRA -- LPO 2:3)

• Dani Ramire zmienia Joao Amarala.

• Alan Czerwiński zmienia Joela Pereirę...

• Lubomir Satka przyjmuje na ciało strzał Otara Kakabadze.

• Biało-czerwone "Pasy"

• Będą emocje przy Kałuży! Po dośrodkowaniu z prawej strony Jakub Myszor nieczysto trafia w piłkę, ale na tyle szczęśliwie, że ta wpada do siatki tuż przy słupku! Filip Bednarek był bezradny!

• CRACOVIA ŁAPIE KONTAKT! GOL JAKUBA MYSZORA!!!

• ... a za Jespera Karlstroema wchodzi Nika Kvekveskiri.

• Podwójna zmiana w Lechu: Filip Marchwiński w miejsce Jakuba Kamińskiego...

• "Młodzieżowa" zmiana w Cracovii: Jakub Myszor zastępuje Michała Rakoczego.

• [WIDEO] 67. minuta. Drugi gol Joao Amarala (CRA - LPO 1:3)

• 41% Posiadanie piłki 59%

• Po krótkim rozegraniu piłkę na 30. metrze dostał Jakub Kamiński. Uderza wysoko nad bramką.

• Goście idą za ciosem! Z dalszej odległości uderzył Jesper Karlstroem. Piłka po rykoszecie wyszła za linię końcową.

• Zamienili się pozycjami Joao Amaral z Mikaelem Ishakiem. Portugalczyk dostaje bardzo dobre podanie w tempo w pole karne i w sytuacji sam na sam z Karolem Niemczyckim uderza nie do obrony tuż przy prawym słupku!

To 10. gol Joao Amarala w lidze i zrównał się w klasyfikacji z... Mikaelem Ishakiem.

• DUBLET JOAO AMARALA!!!

• Pelle van Amersfoort uderza obok bramki z kilkunastu metrów. Nawet gdyby trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną.

• [WIDEO] 29. minuta. Gol Joao Amarala (CRA - LPO 1:1

• Cracovia - Lech

• 1 Strzały 10
    • 1 Strzały celne 6
  • Dawid Kownacki melduje się na placu gry. Zmienia Michała Skórasia.

• Filip Bednarek z trudem paruje piłkę po uderzeniu Michała Rakoczego!

• ... a za Luisa Rochę pojawia się Florian Loshaj.

• Podwójna zmiana w Cracovii: Michal Siplak w miejsce Sylwestra Lusiusza...

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany Jacek Zieliński. Za protesty.

• Po rzucie wolnym główkował Matej Rodin. Filip Bednarek odbił piłkę przed siebie i z bliska do siatki kieruje ją Pelle van Amersfoort. Radość gospodarzy nie trwała długo - W momencie dośrodkowania Rodin był na minimalnym spalonym!.

• Pedro Rebocho centruje z rzutu rożnego. Karol Niemczycki pewnie piąstkuje.

• Pelle van Amersfoort na spalonym.

• Kapitalnie zaczęła się dla Lecha druga połowa!

Joao Amaral zagrywa w pole karne do Jakuba Kamińskiego, który z bliskiej odległości wpisuje się na listę strzelców!

• 7. gol Jakuba Kamińskiego w tym sezonie

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM JAKUB KAMIŃSKI!!!

• Sergiu Hanca upomniany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem. To czwarte "żółtko" kapitana "Pasów", więc nie zagra w piątek z Lechią.

• Gospodarze zaczynają drugą połowę!

• Wracamy na stadion przy Kałuży na drugie 3 kwadranse meczu Cracovia - Lech.

• Koniec pierwszej połowy. Cracovia remisuje z Lechem (1:1).

• 17 października 2021 r. Cracovia - Warta Poznań 2:0
    6 lutego 2022 r. Cracovia - Lech Poznań (1:1)

• Atak Lecha przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie Joela Pereiry było bardzo niedokładne.

• Pokazał się Jakub Kamiński. Huknął z dalszej odległości w stronę bramki, ale dobrze ustawiony Karol Niemczycki zdołał skutecznie sparować tę próbę.

• [WIDEO] 19. MINUTA. GOL MICHAŁA RAKOCZEGO (CRA - LPO 1:0)

• Jeszcze jedna próba Holendra. Do bramki miał ok. 25 metrów, ale tak ją kopnął, że ledwie przeturlała się za linię końcową kilka metrów od lewego słupka.

• Pelle van Amersfoort nie zdołał "zamknąć" akcji po dośrodkowaniu Otara Kakabadze z prawej strony.

• 1 Strzały 7
    • 1 Strzały celne 4
  • Mur "Pasów" nie wytrzymał naporu "Kolejorza"
    Mikael Ishak podaje przed pole karne do Joao Amarala, który idealnie zabrał się z piłkę w "szesnastkę", po czym uderzył obok bezradnego Karola Niemczyckiego!

• LECH WYRÓWNUJE! GOL JOAO AMARALA!!!

• Kolejna kapitalna interwencja Karola Niemczyckiego! Odbija piłkę nogą po główce Mikaela Ishaka z bliskiej odległości!

• Po chwili płaskie uderzenie Joao Amarala z prawej strony pola karnego w stronę dalszego rogu. Karol Niemczycki odbija piłkę przed siebie, i obrona Cracovii wybija na rzut rożny!

• 23. minuta. Pedro Rebocho bliski wyrównania, ale kapitalnie interweniuje Karol Niemczycki

• Karol Niemczycki rzucił się w stronę lewego rogu, by odbić piłkę po uderzeniu Pedro Rebocho! Kapitalna interwencja bramkarza Cracovii!

• Rzut wolny dla Lecha! Joao Amaral faulowany niemal na linii 16. metra!

• 40% Posiadanie piłki 60%

• Poznaniacy wybijają piłkę przed pole karne, skąd na strzał bez przyjęcia zdecydował się Michał Rakoczy! Po drodze był rykoszet, który zmylił Filipa Bednarka i dzięki niemu gospodarze prowadzą!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM MICHAŁ RAKOCZY!!!

• Otar Kakabadze podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata, ale po interwencji obrony Lecha "Pasy" mają rzut rożny.

• Joao Amaral decyduje się na strzał z dalszej odległości. Został zablokowany.

• Kolejne zagranie do Pelle van Amersfoorta. Tym razem był na spalonym.

• Filip Bednarek spokojnie łapie piłkę po anemicznej główce Holendra.

• Pelle van Amersfoort w roli prawoskrzydłowego faulowany blisko narożnika pola karnego gości.

• Ależ szczęście miały "Pasy"! Po dośrodkowaniu Michała Skórasia piłka wypadła z rękawic Karola Niemczyckiego i Cornel Rapa chciał wybić piłkę za linię boczną, a obił... prawy słupek! To byłby kuriozalny gol samobójczy!

• Za mocny wyrzut z autu Sergiu Hanki do Sylwestra Lusiusza, który traci piłkę w środku pola. Chciał to wykorzystać "Kolejorz" podaniem na prawą stronę do Michała Skórasia. Pomysł dobry, wykonanie mniej - za mocne zagranie.

• Znowu w roli głównej Portugalczyk. Widział szeroko ustawionego na lewej stronie Jakuba Kamińskiego, ale piłkę po jego podaniu przejmuje Otar Kakabadze.

• Udany powrót do defensywy Mathiasa Hebo Rasmussena, który przerywa rajd Joao Amarala.

• Damian Sylwestrzak gwiżdże i spotkanie zaczynają przyjezdni!

• Kapitanami są Sergiu Hanca i Mikael Ishak.

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Lech pokonał "Pasy" po bramkach Bartosza Salamona i Jakuba Kamińskiego.

Jak będzie dzisiaj? "Pasy" będą chciały wykorzystać atut własnego boiska - w 5 ostatnich meczach u siebie z "Kolejorzem" wygrała aż czterokrotnie. Ostatnia porażka miała miejsce 15 lipca 2020 r.. (gole: 81' Crnomarković samob. - 25' Gytkjaer, 73' Marchwiński).

• W ekipie gości za kartki nie może grać Pedro Tiba, który uzbierał ich już 4. Kto dzisiaj powinien uważać, by nie pauzować w następnej kolejce? Po stronie gospodarzy są to Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz i (rezerwowy) Michal Siplak, a przyjezdnych - Jesper Karlstroem i (rezerwowy) Nika Kvekveskiri.

W piątek "Pasy" będą gościć Lechię Gdańsk (godz. 20:30), a dzień później do Poznania przyjedzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza (godz. 20).

• Jak już wcześniej wspomniałem, liderem Ekstraklasy jest Lech Poznań, który zgromadził 41 punktów. Jeżeli "Kolejorz" myśli o "majstrze", to nie może utknąć na bocznicy, bo bardzo blisko są Pogoń Szczecin (40 punktów), Raków Częstochowa (38) i Lechia Gdańsk (35). Warto do tego grona dopisać beniaminka z Radomia, który ma 35 punktów, a przy jutrzejszej wygranie z "Nafciarzami może zrównać się punktami z Rakowem.

• Skład Lecha Poznań

Rezerwowi; Micky van der Hart - Barry Douglas, Dani Ramirez, Filip Marchwiński, Mateusz Skrzypczak, Nika Kvekveskiri, Alan Czerwiński, Adriel Ba Loua, Dawid Kownacki.

• Po 19 rozegranych spotkaniach "Pasy" zajmują 9. miejsce w lidze z dorobkiem 26 punktów. Zawodnicy Jacka Zielińskiego w ostatnich 5 meczach są bezkompromisowi, przeplatając 3 zwycięstwa 2 porażkami. Do będącej "piętro" wyżej Stali Mielec tracą 2 punkty, a do siódmej Wisły Płock (jutro gra z Radomiakiem) - 3.

• Skład Cracovii

Rezerwowi: Lukas Hrosso - Michal Siplak, Kamil Ogorzały, Florian Loshaj, Filip Piszczek, Kamil Pestka, Jakub Myszor, Filip Balaj, David Jablonsky.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko, dobry wieczór!

• Po emocjach w Grodzisku Wielkopolskim i Częstochowie przenosimy się do Krakowa na ostatni niedzielny mecz 20. kolejki Ekstraklasy, w którym Cracovia zmierzy się z liderem, Lechem Poznań! Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Sylwestrzaka już za 25 minut...

Cracovia - Lech LIVE! Lider od razu pod presją

Cracovia - Lech LIVE! Lider od razu pod presją ©Grzegorz Dembinski

Mecz Cracovia - Lech Poznań ONLINE. Najpoważniejszy kandydat do tytułu rozpoczyna rok od wizyty przy Kałuży. Nie może pozwolić sobie na wpadkę, bo na plecach czuje oddech konkurencji. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.

Mecz Cracovia - Lech Poznań ONLINE

Lech jeszcze nie wybiegł na murawę, a już jest pod presją. Sprawiły to wczorajsze wyniki w Gliwicach i Gdańsku. Druga w tabeli Pogoń dzięki zwycięstwu nad Piastem (2:0) zbliżyła się na punkt, zaś będąca za nią Lechia po pokonaniu Śląska (2:0) ma do Lecha cztery punkty straty. A przecież dzisiaj odbędzie się jeszcze mecz Rakowa.

Póki co nastroje w Poznaniu są dobre. Jakub Kamiński wprawdzie potwierdził transfer za 10 mln euro do Wolfsburga, ale pozostaje w Lechu na wiosnę, co wydaje się kluczową informacją w kontekście gry ofensywnej. Dużo można sobie też obiecać po zakontraktowaniu Dawida Kownackiego oraz Kristoffera Velde. Gra i wyniki w sparingach? Obiecujące (choćby 4:2 z Herthą Berlin). Kibice mają więc pełne prawo zachować umiarkowany optymizm przed najważniejszą rundą od lat.

Do wiosny Lech przygotowywał się tam gdzie Cracovia - w tureckim Belek. "Pasy" wciąż nie przeprowadziły żadnego transferu, ale i nie straciły żadnego ważnego piłkarza. Od drużyny został odsunięty Marcos Alvarez, bo po urlopie przyjechał "zapuszczony" (czyt. z nadwagą).

W sierpniu Lech trafił Cracovię dwukrotnie (2:0). Z ostatniej wizyty w Krakowie nie ma jednak miłych wspomnień - przegrał 1:2, mimo objęcia prowadzenia w 28 minucie.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale jak przychodziłem, to mieliśmy mecz z Rakowem, było tak samo i można powiedzieć, że doskoczyliśmy. Lech chyba jest najmocniejszym kadrowo zespołem i głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski. To wszystko jest na papierze, zrobimy wszystko, by w meczu z faworytem pokusić się o jakąś zdobycz.

Maciej Skorża, trener Lecha: - Jacek Zieliński przede wszystkim zmienił ustawienie zespołu w porównaniu do poprzedniego trenera. Cracovia gra teraz innym ustawieniem, bo 1-5-2-3. Potencjał kadrowy niewiele się zmienił. Doszedł Jablonsky, ale Pasy to zespół, który już za Michała Probierza potrafił grać ciekawą piłkę. Mają dużą jakość i to jeden z trudniejszych wyjazdów, które są przed nami.

Przewidywane składy na mecz Cracovia - Lech:
Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Jugas, Kakabadze - Rasmussen, Lusiusz, Pestka, Rakoczy, Hanca - van Amersfoort.
Lech: van der Hart - Pereira, Satka, Milić, Rebocho - Ba Loua, Karlstroem, Murawski, Amaral, Kamiński - Ishak.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Lech Poznań:
Cracovia: Alvarez, Knap, Kanach, Thiago (?)
Lech: Tiba, Sobiech

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lech - Cracovia 2:0 (Ekstraklasa, 06.08.2021)

Mecz Cracovia - Lech Poznań TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Premium. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Adrian Olek, Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.pl - zapraszamy!