PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Mathias Rasmussen - 4
    • Michał Rakoczy - 5 (Florian Loshaj - 3)
    • Jakub Myszor - 4 (Karol Knap - bez oceny)
    • Pelle van Amersfoort - 4

• Dusan Kuciak - 4
    • Filip Koperski - 3
    • Michał Nalepa - 5
    • Mario Maloca - 4
    • Conrado - 3 (Rafał Pietrzak - 2)
    • Jarosław Kubicki - 2 (Kacper Sezonienko - bez oceny)
    • Maciej Gajos - 4
    • Marco Terrazzino - 3 (Łukasz Zwoliński - 3)
    • Joseph Ceesay - 2 (Christian Clemens - 2)
    • Ilkay Durmus - 3
    • Flavio Paixao - 2 (Jan Biegański 2)
  • Koniec meczu! Cracovia po bramkach w drugiej połowie pokonała Lechię Gdańsk 2:0.

• Kuciak potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Pelle van Amersfoort zgrał piłkę na dalszy słupek, a tu z trzech metrów głową do bramki trafił Cornel Rapa!

• GOOOOOL! 2:0 dla Cracovii! Cornel Rapa!

• Kakabadze faulowany na prawym skrzydle. Pasy coraz bliżej wygranej.

• Karol Knap wszedł w miejsce Jakuba Myszora.

• Kacper Sezonienko zastąpił Jarosława Kubickiego.

• Przerwa w grze. Leży na murawie Myszor, który prosi o zmianę.

• Ostra piłka z lewej strony w pole karne do van Amersfoorta. Nie pomylił się Nalepa.

• Myszor dynamicznie ruszył z kontrą, ale podał piłkę... Kuciakowi.

• Myszor uderzał z ostrego kąta. Posłał piłkę poza światłem bramki.

• Florian Loshaj wszedł w miejsce Michała Rakoczego.

• Szansa Lechii! Zwoliński minął Niemczyckiego, ale niepotrzebnie zamiast uderzać z ostrego kąta, szukał jeszcze kolegi.

• Jarosław Kubicki stracił piłkę na własnej połowie. Cracovia ruszyła do kontry i bezlitośnie wykorzystała przewagę liczebną. Mathias Rasmussen uruchomił Michała Rakoczego, który potężnym strzałem przy słupku pokonał Dusana Kuciaka.

• GOOOOOOOL! MICHAŁ RAKOCZY! Cracovia prowadzi z Lechią 1:0!

• Kuciak odbija piłkę po strzale Jugasa z kilku metrów. Wcześniej był jednak faul.

• Kamil Pestka wszedł w miejsce Siplaka.

• Clemens faulował Kakabadze. Żółta kartka.

• Jan Biegański zastąpił Flavio Paixao.

• Kolejna zmiana w Lechii. Christian Clemens wszedł za Ceesaya.

• Piłka w pole karne Lechii. Nieporozumienie Rapy z van Amersfoortem i akcja spaliła na panewce.

• Siplak padł w polu karnym. VAR sprawdził sytuację, ale nie było mowy o faulu.

• Prostopadła piłka van Amersforta. Maloca wygrał pojedynek biegowy z Myszorem.

• Koperski zagrał na jeden kontakt z Kubickim. Dośrodkowanie tego pierwszego zostało zablokowane.

• Spóźnione wejście Lusiusza. Ewidentny faul na Durmusie.

• Myszor przymierzył z dwudziestu metrów! Zabrakło bardzo niewiele - piłka minimalnie minęła słupek.

• Siplak uderzył z powietrza zza pola karnego po przerzucie Myszora. Blokuje Koperski.

• Nalepa ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Myszorze.

• Rafał Pietrzak wszedł na boisko w miejsce Conrado.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy. Przy Kałuży do przerwy bez bramek.

• Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej części gry.

• Wrzucał z rzutu rożnego Siplak. Efektowne piąstkowanie Kuciaka.

• Kolejny atak Cracovii. Rapa centrował z prawej flanki, wywalczył rzut rożny.

• Van Amersfoort dośrodkował w pole karne w kierunku Siplaka. Łapie Kuciak.

• Ceesay dośrodkował z prawej strony. Piłkę podbił jeden z defensorów Cracovii i Niemczycki pewnie ją chwycił.

• Było niebezpiecznie pod bramką Lechii! Koperski w ostatniej chwili wygarnął piłkę Siplakowi.

• Rakoczy przymierzył zza pola karnego. Niewiele się pomylił!

• Rakoczy wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Jugasowi. Czech uderzył z bliska, ale przegrał pojedynek z Kuciakiem. Rzut rożny.

• Stały fragment gry dla Cracovii. Siplak trafił w ustawionego w murze Gajosa.

• Nalepa ostro potraktował van Amersfoorta. Sędzia Marciniak ograniczył się do reprymendy.

• Durmus ograł Siplaka i oddał piłkę Gajosowi. Ten oddał strzał w światło bramki, ale Niemczycki nie dał się zaskoczyć.

• Uraz Terrazzino wymusił zmianę. Na placu gry melduje się Łukasz Zwoliński.

• Po szybkiej kontrze rozpędzony Rakoczy wpadł w pole karne. Kubicki ofiarnym wślizgiem uratował Lechię być może przed stratą gola.

• Lechia zamknęła Cracovię na jej połowie. Durmus z rzutu rożnego. Radzi sobie defensywa gospodarzy.

• Kolejna próba uderzenia Durmusa, ale tym razem pomocnik Lechii został zaablokowany.

• Durmus uderzył tuż zza pola karnego i trafił w poprzeczkę!

• Przymierzył z wolnego Gajos. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Terrazzino faulowany przez Rodina blisko pola karnego.

• Durmus uderzył technicznie z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

• Koszmarny błąd Kuciaka! Rakoczy dostał piłkę na jedenastym metrze i trafił w asekurującego bramkarza Nalepę. To powinien być gol dla Cracovii

• Conrado dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Siplak wyjaśnił sytuację.

• Szansa Pasów. Siplak uderzył z woleja, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Lechii wyszedł 17-letni Filip Koperski (rocznik 2004).

• Początek meczu!

• Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka. Za VAR odpowiadać będą Krzysztof Jakubik oraz Marcin Borkowski.

• Lechia przyjechała do Krakowa opromieniona zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław (2:0). Sytuacja kadrowa jest świetna, bo żaden piłkarz nie narzeka na uraz. Żaden nie musi pauzować też za kartki. W połowie sierpnia Lechia rozbiła Cracovię (3:0).

• Mecz z Lechem Poznań (3:3) potwierdził, że Pasy stać na duże rzeczy. Póki co jednak strata do czołówki jest spora. Do Lechii Gdańsk wynosi dziewięć punktów na czternaście kolejek przed końcem. A innej drogi po sukces nie ma, bo z Pucharu Polski drużyna wypisała się po pierwszej rundzie.

• Oto wyjściowa jedenastka Lechii Gdańsk:

• Podstawowy skład Cracovii:

• Na stadionie przy Kałuży w ramach 21. kolejki zagrają odpowiednio dziewiąta z czwartą drużyną PKO Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 20:30. Witamy w relacji LIVE!

Cracovia - Lechia LIVE! Weryfikacja potencjału

Cracovia - Lechia LIVE! Weryfikacja potencjału ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Przy Kałuży w ramach 21. kolejki zagrają odpowiednio dziewiąta z czwartą drużyną. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE

Cracovia najlepsze zostawia na koniec. Lechowi Poznań odpowiedziała w ostatnim kwadransie (3:3), jedyny, ale szczególny transfer przeprowadzi dopiero pod koniec okienka. Dołączy reprezentant Ukrainy, Jewhen Konoplanka z Szachtara Donieck.

Mecz z liderem potwierdził, że Pasy stać na duże rzeczy. Póki co jednak strata do czołówki jest spora. Do dzisiejszego rywala wynosi dziewięć punktów na czternaście kolejek przed końcem. A innej drogi po sukces nie ma, bo z Pucharu Polski drużyna wypisała się po pierwszej rundzie.

W połowie sierpnia Lechia rozbiła Cracovię. Od tego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim odeszli obaj trenerzy: Piotr Stokowiec i Michał Probierz.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Po meczu z Lechem mówiłem chłopakom, że taki „wydrapany” remis jest dużą inspiracją dla drużyny. Czujemy się mocni fizycznie, tylko trzeba to przełożyć na boisko. Śmiem twierdzić, że czeka nas jeszcze trudniejsze spotkanie. Na początku roku mówiłem, że pierwsze dwa mecze u siebie dadzą odpowiedź na to, o co będziemy grać. Ważne jest dla nas, byśmy robili krok po kroku. Każde zwycięstwo przybliża nas do góry tabeli, ale nie możemy nakładać na siebie dodatkowej presji. Spokojnie. Więcej ma do stracenia Lechia.

Maciej Kalkowski, asystent w Lechii: - Cracovia jest dobrze przygotowana fizycznie, a to zawsze jest groźny przeciwnik. Wyciągnięcie wyniku 3:3 z 1:3 zawsze działa na korzyść zespołu. Jak pracowałem w tym klubie, to śmialiśmy się, że to najwyższy zespół w Europie. Ma niebezpieczne stałe fragmenty, a mecz z Lechem pokazał, że także wartościowych zmienników.

Przewidywane składy na mecz Cracovia - Lechia:
Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Jugas, Kakabadze - Lusiusz, Rasmussen, Siplak, van Amersfoort, Myszor - Balaj.
Lechia: Kuciak - Stec, Maloca, Nalepa, Conrado - Ceesay, Kubicki, Kałuziński, Gajos, Durmus - Zwoliński.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Lechia:
Cracovia: Alvarez, Hanca, Sadiković (?)
Lechia: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lechia - Cracovia 3:0 (Ekstraklasa, 14.08.2021)

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Bartosz Gleń, Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.